Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

ból w pachwinie

Ból w pachwinie - przyczyny

Bóle w pachwinie nie zawsze stanowią poważniejsze zagrożenia dla zdrowia. Podczas diagnostyki, ważnymi kwestiami są miejsce i okoliczności występowania bólu. Z artykułu dowiesz się, jakie są przyczyny bólu pachwin oraz jakie objawy powinny cię zaniepokoić.
odgrzybianie organizmu

Odgrzybianie organizmu. Skuteczne sposoby na to, jak odgrzybić organizm

Grzybica ogólnoustrojowa jest jedną z dolegliwości, którą może wywołać przerost drożdżaków, które w normalnych warunkach pozostają w równowadze z bakteriami kwasu mlekowego w jelitach. Skąd się bierze infekcja grzybicza? Czy tabletki na odgrzybianie organizmu działają? Jaka dieta na odgrzybianie organizmu jest wskazana u chorego? Czy hospitalizacja jest konieczna? Przeczytaj.
nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny i brzydki zapach z ust. Jak się go pozbyć?

Cuchnący oddech to nie tylko kłopotliwa niedogodność. Ten objaw może świadczyć o nieprawidłowościach w jamie ustnej, przewodzie pokarmowym, drogach oddechowych lub chorobie ogólnoustrojowej. Sprawdź, skąd się bierze cuchnący oddech i jak pozbyć się przykrego zapachu z ust. Przeczytaj.
kapusta kiszona właściwości

Kapusta kiszona – właściwości i sposoby przygotowania

Choć w kuchniach wielu narodów nie znalazłyby dla siebie miejsca, na polskich stołach goszczą bardzo często. Kiszonki znane są od dekad. Ich królową jest bez wątpienia kapusta kiszona – właściwości tego przetworu mogą cię naprawdę zadziwić. Szukasz prostego sposobu na odporność, zdrowy układ pokarmowy i zgrabną sylwetkę? Ukiś sobie kapustę!
nadmiar potasu

Nadmiar potasu: objawy. Jak obniżyć potas w organizmie?

Potas jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie dla nerwów i mięśni, w tym dla mięśnia sercowego. O ile sam w sobie minerał ten jest nam bardzo potrzebny, to jego nadmiar może być szkodliwy, a nawet skutkować śmiercią. Sprawdź, jak rozpoznać objawy nadmiaru potasu. Dowiedz się, jak obniżyć wysoki poziom potasu w organizmie. Przeczytaj.
maść propolisowa

Maść propolisowa – zastosowanie, działanie, przepis

Maść propolisowa – na co działa? Jak zrobić maść propolisową? Poznaj właściwości produktów na bazie propolisu. Dowiedz się, kiedy stosować maść propolisową. Przeczytaj.
Migrena leczenie

Migrena - przyczyny, objawy i leczenie

Migrena to powtarzające się bóle głowy, które często mają pulsujący charakter. Występuje częściej u kobiet. Trzy na cztery osoby cierpiące z powodu migreny to kobiety. Nic dziwnego, że to właśnie my - kobiety, mówimy o niej głośno. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy migreny oraz jak ją leczyć.
Jak leczyć próchnicę

Jak zapobiegać próchnicy? 6 sposobów

Prawie każdy ma przynajmniej jedną plombę w zębie, która jest pamiątką po próchnicy. Próchnica to choroba zakaźna, ale da się jej zapobiec. Jak powstaje próchnica i jakie są jej objawy? Przeczytaj.
Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
Łupież różowy Giberta

Łupież różowy Giberta. Przyczyny, objawy i leczenie

Łupież różowy Giberta jest dość często występującą dolegliwością, która może dotyczyć każdego. Objawia się charakterystyczną wysypką, której nie sposób nie zauważyć. Jak można się zarazić? Chcesz wiedzieć, jak leczyć schorzenie? Przeczytaj.
jaka proteza najlepsza

Jaka proteza będzie najlepsza?

Proteza stała czy ruchoma? Jaką protezę wybrać? Poznaj rodzaje protez. Dowiedz się, jakie są wady i zalety protezy akrylowej. Sprawdź, jaka proteza jest najlepsza. Przeczytaj
co na siniaki

Co na siniaki - Jak się ich pozbyć?

Siniak najczęściej pojawia się w wyniku urazu. Zwykle znika sam, ale może to zająć nawet ponad tydzień. Na szczęście istnieją sposoby, by pozbyć się go jak najszybciej. Chcesz wiedzieć, jak powstaje siniak, jak go leczyć i o czym świadczy kolor siniaka? Przeczytaj.
kubek menstruacyjny

Jaki kubeczek menstruacyjny? Co to jest i jak dobrać?

Kubeczek menstruacyjny to nowoczesna alternatywa dla tamponów i podpasek. Jest ekologiczny i przyjazny dla ciała, nie przecieka i nie sprawia problemów. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni produkt i nauczyć się go stosować. Jak dobrać kubeczek menstruacyjny? Jak go używać? Sprawdź w artykule!
brak miesiączki

Brak miesiączki. Co może oznaczać spóźniający się okres?

Spóźnianie się miesiączki nie zawsze musi świadczyć o ciąży. Przyczyn spóźniającego się okresu jest bardzo dużo. Część z nich wynika z bardzo prostych zależności. Okazuje się, że nawet praca w nocy może spowo-dować zaburzenia trwania cyklu menstruacyjnego. Dowiedz się, ile trwa cykl menstruacyjny, jakie są przy-czyny spóźniającego się okresu i o czym to może świadczyć. Przeczytaj.
ręce kobiety

Drętwienie rąk – przyczyny, jak leczyć

Często z pozoru niegroźne, może być objawem zatrucia, schorzeń neurologicznych, autoimmunologicznych, kardiologicznych, internistycznych i chorób innych układów. Chcesz wiedzieć, jakie są przyczyny drętwienia rąk, co oznacza drętwienie rąk, kiedy należy zgłosić się do lekarza i jak leczyć drętwienie rąk domowymi sposobami? Przeczytaj.
Podwyższony kwas moczowy we krwi

Jak obniżyć podwyższony kwas moczowy?

Podwyższony kwas moczowy we krwi może prowadzić do odkładania się jego kryształków w organizmie, co z kolei powoduje dnę moczanową. Dna moczanowa najczęściej objawia się nawracającymi stanami zapalnymi stawów, ale może też doprowadzić do powstawania kamieni nerkowych i uszkodzenia nerek. Jak uniknąć tych nieprzyjemnych i groźnych dolegliwości? Przeczytaj.
Zespół aspergera u dorosłych

Zespół Aspergera u dorosłych

Na zaburzenie to cierpiał m.in. Robin Williams, a z żyjących Leo Messi, Tim Burton i Anthony Hopkins. Utrudnia ono życie i sprawia, że człowiek bywa zagubiony, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich. Czym jest zespół Aspergera u dorosłych? Jak się objawia? W tym tekście przybliżamy to zagadnienie.
kobieta masująca głowę

Masaż skóry głowy - co daje, jakie akcesoria są potrzebne?

Czy wiesz, że masaż głowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na porost włosów? Co więcej, regularne masowanie skóry głowy poprawi nie tylko kondycję twojej czupryny, ale może być dodatkowo świetnym sposobem na relaks. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić masaż głowy oraz jakie efekty daje ten szalenie prosty zabieg, zobacz, dlaczego warto włączyć go do swojej pielęgnacyjnej rutyny.

Najpopularniejsze suplementy: