Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

cholesterol jak obniżyć

Cholesterol - jak obniżyć? Domowe sposoby i dieta

Zdrowa dieta to podstawa leczenia wysokiego poziomu cholesterolu we krwi, ale co to tak naprawdę znaczy „zdrowa”? Chcesz wiedzieć co jeść mając wysoki cholesterol i jak obniżyć cholesterol bez leków? Przeczytaj.
Krosty na pośladkach – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Krosty na pośladkach – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Trenowałaś całą zimę, by idealnie wyglądać w stroju kąpielowym, ale wciąż wstydzisz się pokazać na plaży bez chusty zarzuconej na pośladki?
dynia

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni

Pestki dyni są niewielkie, ale zawierają mnóstwo wartościowych właściwości odżywczych. Ich działanie może być niezwykle pomocne, dowiedz się więcej!
uśmiech

Ranking wybielających past do zębów

Aby zęby prezentowały się idealnie w szerokim uśmiechu, muszą być białe. Sprawdź nasz ranking past wybielających, które pomogą ci odzyskać biel uśmiechu.
stres

Jak radzić sobie ze stresem? Poznaj 5 sposobów na stres

Nie można uciec od stresu – każdy człowiek jest na niego narażany regularnie, zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i w życiu prywatnym. Jak sobie radzić?
samoobrona

Samoobrona – jaki gaz pieprzowy wybrać, by bezpiecznie wrócić do domu?

Przekonaj się jaki gaz pieprzowy warto kupić i jak postępować w razie konfrontacji z agresywnym napastnikiem.
Polipy macicy

Polipy macicy. Co to jest? Jakie są objawy i jak leczyć?

Polipy macicy to łagodne zmiany w obrębie błony śluzowej macicy. Z reguły nie zagrażają zdrowiu kobiet, ale mogą być przyczyną niepłodności lub poronienia. Sprawdź, jakie dają objawy, jak je leczyć i czy da się im zapobiec.
Zdrowie bez leków

Zdrowie bez leków w 10 krokach

Czy zdrowie bez leków jest możliwe? Możesz je osiągnąć, wprowadzając do codziennego życia odpowiednie nawyki i eliminując te, które generują problemy. Ludzki organizm, w odpowiednich warunkach, zyskuje zdolność do samo leczenia – trzeba tylko wiedzieć, jak mu to ułatwić. Sprawdź 10 kroków do lepszego zdrowia, bez farmaceutyków.
płaskostopie

Jak wyleczyć płaskostopie? Przyczyny, objawy i leczenie

Wstydzisz się chodzić po piasku nad brzegiem morza i eksponować stopy latem? Możesz się pozbyć wstydliwych kompleksów. Sprawdź jak z tym walczyć!
sól w diecie

Jak ograniczyć sól w diecie?

Człowiek nie powinien spożywać dziennie więcej niż 5 g soli. Co zrobić, by ograniczyć sól w diecie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia groźnych chorób?
hirsutyzm

Co to jest hirsutyzm? Leczenie nadmiernego owłosienia

Nadmierne owłosienie u kobiet bywa dla nich ogromnym problemem. Niekiedy jest ono objawem zaburzeń hormonalnych w organizmie. Sprawdź!
fat

Kamica żółciowa – objawy, przyczyny, leczenie

Tworzenie się złogów w drogach żółciowych to częsty problem zdrowotny wśród polskiego społeczeństwa. Sprawdź, jakie są objawy i przyczyny.
olej konopny

Olej konopny – właściwości, dawkowanie, zastosowanie

Właściwości tego oleju są tak bogate, że można stosować go zarówno w kuchni, jak i wspomagać nim swoją codzienną pielęgnację, np. twarzy. Sprawdź!
biegunka

Biegunka – zatrucie pokarmowe czy wirus? Przyczyny biegunki

Biegunka to objaw, a nie choroba sama w sobie. Pojawia się przeważnie znienacka, krzyżując plany i uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Sprawdź, jakie są jej przyczyny, jak ją leczyć i co wspólnego ma klątwa faraona z biegunką.
symbol walki z nowotworem

Rak jelita grubego – objawy, przyczyny i postępowanie

Rak jelita grubego to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych w polskim społeczeństwie. Dlatego warto znać jego objawy oraz sposoby wczesnego wykrywania
sen

Jak szybko zasnąć? Skuteczne sposoby na zaśnięcie

Na szczęście istnieją metody, dzięki którym uporasz się z zasypianiem. Jak szybko zasnąć? Sprawdź nasze skuteczne sposoby!
aparat do mierzenia ciśnienia

Jaki aparat do mierzenia ciśnienia kupić?

Przedstawiamy przegląd najlepszych aparatów do mierzenia ciśnienia. Dowiedź się, jaki model wybrać i na co zwracać uwagę.
Użądlenie osy

Użądlenie osy – jak udzielić pierwszej pomocy?

Użądlenie osy – jak udzielić pierwszej pomocy?