Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

ręce

Domowe sposoby na drętwienie rąk

Ból rąk, nadgarstków lub przedramion to częsta przypadłość. Dotyka zwłaszcza osoby w ciąży lub pracujące przy komputerze. Jak poradzić sobie z bólem? Oto domowe sposoby na drętwienie rąk.
leczenie

Opaska na kolano - jak dobrać? Jak dobrać opaskę na kolano?

Opaski na kolano pomagają zmniejszyć nacisk górnej części nogi na uszkodzoną łąkotkę lub zerwane więzadło. Stosuje się je w przypadku kontuzji, ale także celem dodatkowego wzmocnienia lub ochrony stawu kolanowego. W zależności od wybranego modelu, opaska może stabilizować czy podtrzymywać, a nawet niwelować ból.
tabletki

Niacyna: co to jest? Źródła, zastosowanie i działanie

Niacyna, nazywana witaminą PP i B3, to substancja niezwykle ważna dla twojego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To właśnie ona jest częścią setek procesów, które w każdej sekundzie zachodzą w twoim ciele. W poniższym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości na jej temat. Sprawdź, czym jest niacyna, jakie są jej najlepsze źródła i jakie ma działanie.
kortyzol podwyższony

Kortyzol: czym jest i jak wpływa na organizm?

Hormon stresu. Twój organizm rejestruje jego wzrost w sytuacjach stresowych. W ten sposób ciało przygotowuje się do działania. Jednak stale utrzymujący się poziom tego hormonu jest niekorzystny dla człowieka. Mowa o hormonie, który nazywa się kortyzol. Czym jest i jak wpływa na organizm? Dowiesz się z naszego artykułu.
witaminy dla seniora

Witaminy dla seniora: poradnik, jakie witaminy stosować w przypadku osób starszych

Seniorzy bardzo często cierpią na brak apetytu. Wpływ na to mają zarówno schorzenia, jak i nie najlepsza praca układu trawiennego. Z kolei brak łaknienia i niedostateczne spożywanie posiłków, często połączone z nie najzdrowszą dietą, jest przyczyną niedoboru pewnych grup witamin i minerałów. W konsekwencji następuje spadek odporności i formy, prowadzący do osłabienia. Ponadto seniorzy z reguły przyjmują spore ilości leków, co dodatkowo może być przyczyną wzmożonej utraty witamin i składników mineralnych. Jak zatem wzmocnić organizm seniora? Jakie preparaty witaminowe dla seniorów są najlepsze?
skurcze nóg

Domowe sposoby na skurcze nóg: czy sok z cytryny działa na skurcze mięśni nóg?

Skurcze w nogach wybudzają w nocy. Przychodzą niespodziewanie podczas treningu. Są częstą dolegliwością kobiet w ciąży. Mięsień kurczy się z dużą siłą i pozostaje w takim stanie na około minutę, a potem noga boli przez większość dnia. Jakie są przyczyny skurczy nóg? W artykule podajemy domowe sposoby na skurcze nóg. Czy sok z cytryny działa na skurcze mięśni nóg? Czy skurcze nóg to objaw jakiejś choroby?
kobieta

Jak pozbyć się wirusa HPV z organizmu?

Czy wiesz, że około 50% populacji ludzkiej w ciągu swojego życia przechodzi zakażenie wirusem HPV? Większość z nich nigdy nie dowiaduje się o jego obecności. Gdy jednak HPV daje już o sobie znać, należy działać szybko i zdecydowanie. Dowiedz się, jak rozpoznać zakażenie oraz jak pozbyć się wirusa HPV z organizmu.
niedoczynność tarczyca objawy

Niedoczynność tarczycy: przyczyny, objawy, leczenie

Jak informuje WHO (World Health Organization), problemy tarczycy można uznać już za chorobę cywilizacyjną. Co więcej, organizacja podaje, iż ponad 4% osób ze światowej populacji choruje na niedoczynność tarczycy. Czym jest niedoczynność tarczycy? Jakie są jej przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia? Dowiesz się z naszego najnowszego artykułu.
ostrogi piętowe

Domowe sposoby na ostrogi piętowe - jakie są domowe sposoby na ostrogi piętowe?

Ostrogi piętowe to przykra dolegliwość, która wiąże się z silnym bólem podczas chodzenia. Bez odpowiedniego leczenia, problem staje się coraz poważniejszy. Dawniej wykorzystywano głównie zabiegi chirurgiczne. Nie dawały one jednak pożądanych efektów, a nawet mogły prowadzić do zaostrzenia dolegliwości. Obecnie leczenie opiera się więc na fizjoterapii, zazwyczaj połączonej z przyjmowaniem odpowiednich leków. Warto jednak pamiętać, że ulgę mogą przynieść również domowe sposoby na ostrogi piętowe.
srebro koloidalne na trądzik

Srebro koloidalne na trądzik, rany i infekcje. Jak je stosować?

Srebro koloidalne od wielu wieków uznawane jest za skuteczny środek zwalczający chorobotwórcze drobnoustroje. Wiele źródeł podaje, że było szeroko wykorzystywane podczas epidemii dżumy w XIV wieku, jak również w czasie I wojny światowej. Dziś stosuje się srebro koloidalne na trądzik, rany oraz oparzenia, a nawet rozmaite infekcje. Sprawdź, co musisz wiedzieć o koloidalnym srebrze i jak właściwie je stosować.
pulsowanie mięśni

Co oznacza pulsowanie mięśni?

Zdrowe jest najważniejsze. Z pewnością słyszałeś to wyrażenie tysiące razy w ciągu swojego życia- nie bez powodu. Sprawne i funkcjonalne ciało jest ogromnym darem, z którym związane są określone obowiązki. Na szczęście ten skomplikowany mechanizm został zaprojektowany tak, aby z nami współpracować i informować o wszelkich nieprawidłowościach. Jedną z takich dysfunkcji jest właśnie pulsowanie mięśni. Sprawdź, co oznacza i jak możesz temu zapobiegać.
rana z ropa

Rana z ropą. Jak leczyć? Co oznacza? Co robić?

Otwarte rany wymagają dokładnego oczyszczenia i opatrzenia, zwłaszcza gdy wycieka z nich ropa i pojawia się wysięk. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odpowiednich opatrunków. Inaczej należy obchodzić się z ranami powstałymi na skutek oparzeń słonecznych. Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje ran?
kobieta

Swędzące oczy – przyczyny i sposoby leczenia

Swędzące oczy można śmiało określić jako jedną z chorób cywilizacyjnych. Na ten problem skarży się coraz więcej osób. Nic dziwnego, ponieważ uporczywy świąd znacząco pogarsza komfort życia i utrudnia wykonywanie wielu codziennych czynności, chociażby zawodowych. Podpowiadamy, co może być przyczyną swędzących oczu i jak sobie z nimi poradzić.
waga

Niacyna a odchudzanie: jaki ma wpływ na zrzucenie zbędnych kilogramów?

Niacyna, znana również jako witamina PP oraz witamina B3, ma szeroki wpływ na organizm człowieka. Wpływa na dobre samopoczucie i wzrost poczucia pewności siebie, a także… wspomaga odchudzanie. Jaki wpływ ma niacyna na odchudzanie? Czy istnieje zależność pomiędzy niacyną a odchudzaniem? W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie.
uczulenie na szyi

Skąd się bierze uczulenie na szyi i jak je leczyć?

Czerwone plamy na szyi to dość często występująca przypadłość, której przyczyną może być zarówno alergia, jak i ogólne schorzenie organizmu. Sprawdź, kiedy pomóc może np. zmiana perfum albo płynu do płukania tkanin, a kiedy należy już udać się z tym problemem do lekarza.
warzywa

Jakie witaminy dla 60-latki wybrać? – dbam-o-siebie

Witaminy dla 60+ to specjalna kategoria preparatów i suplementów diety, dedykowanych seniorom. Niektóre z nich wpływają korzystnie na wzrok i pamięć, natomiast inne stają na straży układu kostnego, chroniąc go przed przykrymi konsekwencjami starzenia. Jakie witaminy dla 60-latki wybrać? Które z nich stosować i w jakich sytuacjach? Podpowiadamy.
dieta owsiankowa

Dieta owsiankowa – zastosowanie, przeciwwskazania, zasady

Dieta owsiankowa (dieta owsiana) to dieta odchudzająca, w czasie której spożywa się głównie owsiankę. Sprawdź, jak długo można ją stosować, czym urozmaicać poszczególne posiłki i kiedy lepiej z takiej diety zrezygnować.
niska hemoglobina co jeść

Niska hemoglobina – co jeść, by zwiększyć jej poziom?

Podczas badań kontrolnych wykryto u ciebie zbyt niski poziom hemoglobiny? Takiego wyniku nie wolno bagatelizować – bardzo często świadczy on o anemii. Na szczęście, prawidłowy poziom hemoglobiny można przywrócić za pomocą dobrze dobranej farmakoterapii oraz diety. Dowiedz się, co jeść, by zwiększyć zawartość hemoglobiny we krwi.

Najpopularniejsze suplementy: