Data publikacji:

Najlepsze synbiotyki: ranking

Mawia się, że jelita są jak drugi mózg. Choć to bardzo zaskakujące, ich stan ma znaczenie nie tylko dla kondycji układu pokarmowego, ale również zdrowia psychicznego. Jak o nie zadbać, aby funkcjonowały jak najlepiej? Stosuj synbiotyki – ranking tych najlepszych znajdziesz w naszym artykule!

Najlepsze synbiotyki: ranking

Zadbaj o swoje jelita

W dzisiejszych czasach jelita narażone są na szereg czynników zaburzających ich działanie. Używki, przetworzona żywność, duża ilość cukru i soli sprawiają, że nie mogą funkcjonować na pełnych obrotach. Być może o tym nie wiesz, ale zły stan jelit objawia się nie tylko problemami trawiennymi. Czy mówi ci coś oś mózgowo-jelitowa?

Już dawno temu odkryto, że mózg oraz jelita są ze sobą powiązane. Gdy te drugie szwankują, układ nerwowy staje się bardziej podatny na przykre schorzenia. Należą do nich np. nerwica i depresja. Podejrzewa się, że zaburzenia stanu jelit mają związek z rozwojem IBS, czyli zespołu jelita drażliwego – dolegliwości, która cechuje się współistnieniem objawów trawiennych i nerwowych.

Jak sprawić, by jelita były zdrowe i sprawne? Prócz oczywistej modyfikacji jadłospisu, warto zafundować im kurację z synbiotykiem w roli głównej. Co to jest synbiotyk i jak prawidłowo go stosować?

Probiotyk a synbiotyk. Gdzie leży różnica?

Na początek warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy synbiotykami, prebiotykami i probiotykami. Są one bowiem bardzo często mylone.
  • Probiotyki to inaczej pożyteczne bakterie występujące w jelitach. Ich odpowiedni poziom jest niezwykle istotny dla dobrego działania całego organizmu Probiotyki występują w jelitach naturalnie; można znaleźć je również w niektórych produktach spożywczych oraz suplementach.
  • Prebiotyki to substancje, które stanowią pożywkę dla dobrych bakterii jelitowych, czyli probiotyków. Mogą stanowić je rozmaite składniki, takie jak błonnik lub oligosachardy.
  • Synbiotyk to połączenie probiotyku i prebiotyku, a więc bakterie razem z niezbędnym dla ich rozwoju pokarmem. Takie połączenie sprawia, że pożyteczne mikroorganizmy mogą pracować jeszcze efektywniej.

Synbiotyk czy probiotyk? Co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaka forma odżywki dla jelit będzie najlepsza, zdecyduj się na synbiotyki. Dzięki temu, w jednym suplemencie diety otrzymasz dwa składniki, które najlepiej wpłyną na stan mikroflory jelitowej.

Kiedy warto sięgnąć po synbiotyk?

Synbiotyki to preparaty sprzedawane bez recepty; może stosować je każdy. Szczególnie dobrze sprawdzą się po kuracji antybiotykowej, która silnie nadwyręża jelita, jak również w momencie zmiany diety na zdrowszą. Synbiotyki powinny stosować osoby borykające się z objawami problemów trawiennych.

Wybieramy najlepszy synbiotyk

Na który synbiotyk się zdecydować? Sprawdź 3 najlepiej oceniane preparaty dostępne na Ceneo.pl!

1. Probioset – skuteczny synbiotyk

W składzie preparatu zawarte są bakterie kwasu mlekowego oraz prebiotyk na bazie inuliny. Probioset skutecznie pomaga uzupełnić mikroflorę jelitową, poprawiając trawienie i ogólne samopoczucie.

2. Biotyk – najlepszy synbiotyk dla dorosłych

Świetnie oceniany synbiotyk łączy bakterie kwasu mlekowego z błonnikiem oraz inuliną. Wystarczy jedna kapsułka dziennie!

3. Multilac Baby – synbiotyk dla dzieci

Szukasz dobrego synbiotyku dla malucha? Wypróbuj Multilac w postaci wygodnych kropelek o przyjemnym smaku.

Synbiotyk: sposób na zdrowe jelita!

Zadbaj o stan swoich jelit i zasil je w cenne synbiotyki, które pozwolą im działać tak, jak należy. Opinie mówią same za siebie: dobry synbiotyk może zmienić życie. Przekonaj się!

Autorka: Joanna Stanuch