Data publikacji:

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

W nocy odczuwasz ból kręgosłupa? Co rano budzisz się niewyspany i obolały? Problemem może być nieodpowiedni materac. Jeśli twoje łóżko kojarzy ci się z bólem kręgosłupa, to najwyższy czas, żeby zmienić materac. Materac zdrowotny na kręgosłup przyniesie ci ulgę w bólu i odciąży plecy. Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź, jaki materac zdrowotny na kręgosłup wybrać.

Popularne materace zdrowotne na kręgosłup:

 1. Materac Metis Koko Pocket Doublehard
 2. Hilding Fandango
 3. Fiji Bonell

Czy warto kupić materac zdrowotny na kręgosłup?

Wnętrza ze smakiem polecają - Wady i zalety pralki w kuchni

Wiele osób nie przykłada wagi do kwestii materaca. Bez wątpienia jest to błąd – nieodpowiednio dobrany materac może pogłębiać schorzenia pleców, przez co w nocy nie zaznasz odpoczynku.

Materac zdrowotny odciąży twoje plecy. Taki produkt jest szczególnie wskazany dla osób z chorobami odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Oprócz poprawy kondycji pleców, materac zdrowotny może przynieść ulgę także w innych schorzeniach, np. w żylakach czy reumatyzmie. Dlatego ważne jest, by wybrać materac zdrowotny i już dziś zadbać o swoje zdrowie.

Czym różni się materac zwykły od zdrowotnego?

Zadaniem zwykłego materaca jest jedynie zapewnienie komfortu podczas snu. Taki materac zadowoli osoby bez schorzeń kręgosłupa. Jeśli cierpisz z powodu bólu pleców, musisz zaopatrzyć swoją sypialnię w zdrowotny materac. Materac tego typu jest wykonany ze specjalnych tworzyw, które wspierają odpoczynek twojego kręgosłupa w nocy. Dobrym wyborem będzie materac zdrowotny z pianki termoaktywnej, która idealnie dopasuje się do twoich pleców i pozycji snu.

Materac Metis Koko Pocket Doublehard – recepta na zdrowy sen

Jeden z najczęściej wybieranych materaców przez osoby z problemami kręgosłupa. Materac składa się z aż sześciu elementów. Dwie warstwy pianki poliuretanowej T25 dbają o komfort spania, a przekładki tapicerskie chronią materac od uszkodzeń.

Najważniejszym elementem produktu jest system innowacyjnych sprężyn pocketowych – 12 cm pocket DOUBLEHARD. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej otulinie, dzięki czemu materac zapewnia niespotykany wcześniej komfort snu. Unikalny system ponad 289 sprężyn na metr kwadratowy dba o najlepsze dopasowanie do pozycji snu. Podwójnie hartowane sprężyny podtrzymują kręgosłup i zapewniają maksymalny komfort użytkownikom w przedziale wagowym 50-100 kg. Sprężyny dzielą materac na 9 stref o różnej twardości, które zapewnią odpoczynek twoim plecom.

Najważniejsze cechy:

 • system sprężyn pocketowych,
 • ponad 289 sprężyn na metr kwadratowy,
 • sprężyny podwójnie hartowanie,
 • 9 stref twardości,
 • w zestawie antyalergiczny pokrowiec premium.

Hilding Fandango – ulga w bólu kręgosłupa

Materac od marki Hilding Fandango to propozycja dla osób, które preferują spanie na twardszym podłożu. Solidna konstrukcja sprawia, że ten produkt sprawdzi się również w przypadku osób o większej wadze ciała.

Producent oferuje aż pięć lat gwarancji, dzięki czemu na długo możesz zapomnieć o problemie niewygodnego materaca.

Produkt wyróżniają innowacyjne sprężyny kieszeniowe. Każda sprężyna działa oddzielnie tak, aby zapewnić jak najlepszą elastyczność i wsparcie kręgosłupa. Materac podzielony jest na 7 stref twardości, dlatego jeszcze lepiej dostosowuje się do indywidualnych potrzeb twojego kręgosłupa.

Właściwości ortopedyczne materaca przyniosą ulgę w bólu osobom, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. Materac wyposażony został w dodatkową piankę Flexifoam, odpowiadającą za podtrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.

Kokos, materiał niezwykle przewiewny i higieniczny, oferuje komfortową dla pleców twardość. Obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, co jest ważne w przypadku osób starszych np. nietrzymających moczu. Produkt medyczny, posiada certyfikat bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Oeko Tex.

Najważniejsze cechy:

 • 5 lat gwarancji,
 • 7 stref twardości,
 • system sprężyn kieszeniowych,
 • pianka Flexifoam,
 • materac odwracalny,
 • produkt medyczny.

Materac Fiji Bonell – komfort snu w dobrej cenie

Osoby o ograniczonym budżecie powinny sięgnąć po materac Fiji. Jest to najwyższa jakość produktu w tym przedziale cenowym. Miękki materac o twardości H2 jest przeznaczony dla osób z niewielkimi problemami kręgosłupa. Model Bonell sprawdzi się w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia.

We wnętrzu materaca znajduje się około stu trzydziestu 10-centymetrowych sprężyn bonellowych na metr kwadratowy. System sprężynowy odpowiada nie tylko za prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa, ale także za odpowiednią cyrkulację powietrza.

O wyjątkowy komfort spania zadbają również dwa centymetry profilowanej pianki wysoko-elastycznej HR. Pianka zbudowana jest z pęcherzyków, które pomagają zachować zdrową pozycję snu. Dodatkowa warstwa pianki to komfort, którego potrzebują twoje plecy po długim dniu spędzonym za biurkiem.

Całość spoczywa w pikowanym pokrowcu premium. Pokrowiec ma właściwości antyalergiczne – membranowa struktura zapewnia wygodę użytkowania, a najwyższa jakość materiałów odpowiada za wydłużony cykl ścieralności. Wygodne zapięcie na zamek błyskawiczny pozwala na zdjęcie i wypranie pokrowca w pralce. Siedem stref twardości zapewnia optymalne podtrzymanie ciała podczas snu. Wybierz materac Fiji Bonell i ciesz się wygodą w atrakcyjnej cenie.

Najważniejsze cechy:

 • system sprężyn bonellowych 10-centymetrowych (130 sprężyn/m2),
 • twardość H2,
 • pikowany pokrowiec Premium,
 • 7 stref twardości,
 • profilowana pianka wysoko-elastyczna HR.