Data modyfikacji:

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

W nocy odczuwasz ból kręgosłupa? Co rano budzisz się niewyspany i obolały? Problemem może być nieodpowiedni materac. Jeśli twoje łóżko kojarzy ci się z bólem kręgosłupa, to najwyższy czas, żeby zmienić materac. Materac zdrowotny na kręgosłup przyniesie ci ulgę w bólu i odciąży plecy. Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź, jaki materac zdrowotny na kręgosłup wybrać.

Popularne materace zdrowotne na kręgosłup:

 1. Materac Metis Koko Pocket Doublehard
 2. Hilding Fandango
 3. Fiji Bonell

Czy warto kupić materac zdrowotny na kręgosłup?

Wiele osób nie przykłada wagi do kwestii materaca. Bez wątpienia jest to błąd – nieodpowiednio dobrany materac może pogłębiać schorzenia pleców, przez co w nocy nie zaznasz odpoczynku.

Materac zdrowotny odciąży twoje plecy. Taki produkt jest szczególnie wskazany dla osób z chorobami odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Oprócz poprawy kondycji pleców, materac zdrowotny może przynieść ulgę także w innych schorzeniach, np. w żylakach czy reumatyzmie. Dlatego ważne jest, by wybrać materac zdrowotny i już dziś zadbać o swoje zdrowie.

Czym różni się materac zwykły od zdrowotnego?

Zadaniem zwykłego materaca jest jedynie zapewnienie komfortu podczas snu. Taki materac zadowoli osoby bez schorzeń kręgosłupa. Jeśli cierpisz z powodu bólu pleców, musisz zaopatrzyć swoją sypialnię w zdrowotny materac. Materac tego typu jest wykonany ze specjalnych tworzyw, które wspierają odpoczynek twojego kręgosłupa w nocy. Dobrym wyborem będzie materac zdrowotny z pianki termoaktywnej, która idealnie dopasuje się do twoich pleców i pozycji snu.

Warto kupić materac piankowy czy sprenżynowy? Sprawdź!

Materac Metis Koko Pocket Doublehard – recepta na zdrowy sen

Jeden z najczęściej wybieranych materaców przez osoby z problemami kręgosłupa. Materac składa się z aż sześciu elementów. Dwie warstwy pianki poliuretanowej T25 dbają o komfort spania, a przekładki tapicerskie chronią materac od uszkodzeń.

Najważniejszym elementem produktu jest system innowacyjnych sprężyn pocketowych – 12 cm pocket DOUBLEHARD. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej otulinie, dzięki czemu materac zapewnia niespotykany wcześniej komfort snu. Unikalny system ponad 289 sprężyn na metr kwadratowy dba o najlepsze dopasowanie do pozycji snu. Podwójnie hartowane sprężyny podtrzymują kręgosłup i zapewniają maksymalny komfort użytkownikom w przedziale wagowym 50-100 kg. Sprężyny dzielą materac na 9 stref o różnej twardości, które zapewnią odpoczynek twoim plecom.

Najważniejsze cechy:

 • system sprężyn pocketowych,
 • ponad 289 sprężyn na metr kwadratowy,
 • sprężyny podwójnie hartowanie,
 • 9 stref twardości,
 • w zestawie antyalergiczny pokrowiec premium.

Hilding Fandango – ulga w bólu kręgosłupa

Materac od marki Hilding Fandango to propozycja dla osób, które preferują spanie na twardszym podłożu. Solidna konstrukcja sprawia, że ten produkt sprawdzi się również w przypadku osób o większej wadze ciała.

Producent oferuje aż pięć lat gwarancji, dzięki czemu na długo możesz zapomnieć o problemie niewygodnego materaca.

Produkt wyróżniają innowacyjne sprężyny kieszeniowe. Każda sprężyna działa oddzielnie tak, aby zapewnić jak najlepszą elastyczność i wsparcie kręgosłupa. Materac podzielony jest na 7 stref twardości, dlatego jeszcze lepiej dostosowuje się do indywidualnych potrzeb twojego kręgosłupa.

Właściwości ortopedyczne materaca przyniosą ulgę w bólu osobom, które borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. Materac wyposażony został w dodatkową piankę Flexifoam, odpowiadającą za podtrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.

Kokos, materiał niezwykle przewiewny i higieniczny, oferuje komfortową dla pleców twardość. Obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, co jest ważne w przypadku osób starszych np. nietrzymających moczu. Produkt medyczny, posiada certyfikat bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Oeko Tex.

Najważniejsze cechy:

 • 5 lat gwarancji,
 • 7 stref twardości,
 • system sprężyn kieszeniowych,
 • pianka Flexifoam,
 • materac odwracalny,
 • produkt medyczny.

Materac Fiji Bonell – komfort snu w dobrej cenie

Osoby o ograniczonym budżecie powinny sięgnąć po materac Fiji. Jest to najwyższa jakość produktu w tym przedziale cenowym. Miękki materac o twardości H2 jest przeznaczony dla osób z niewielkimi problemami kręgosłupa. Model Bonell sprawdzi się w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia.

We wnętrzu materaca znajduje się około stu trzydziestu 10-centymetrowych sprężyn bonellowych na metr kwadratowy. System sprężynowy odpowiada nie tylko za prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa, ale także za odpowiednią cyrkulację powietrza.

O wyjątkowy komfort spania zadbają również dwa centymetry profilowanej pianki wysoko-elastycznej HR. Pianka zbudowana jest z pęcherzyków, które pomagają zachować zdrową pozycję snu. Dodatkowa warstwa pianki to komfort, którego potrzebują twoje plecy po długim dniu spędzonym za biurkiem.

Całość spoczywa w pikowanym pokrowcu premium. Pokrowiec ma właściwości antyalergiczne – membranowa struktura zapewnia wygodę użytkowania, a najwyższa jakość materiałów odpowiada za wydłużony cykl ścieralności. Wygodne zapięcie na zamek błyskawiczny pozwala na zdjęcie i wypranie pokrowca w pralce. Siedem stref twardości zapewnia optymalne podtrzymanie ciała podczas snu. Wybierz materac Fiji Bonell i ciesz się wygodą w atrakcyjnej cenie.

Najważniejsze cechy:

 • system sprężyn bonellowych 10-centymetrowych (130 sprężyn/m2),
 • twardość H2,
 • pikowany pokrowiec Premium,
 • 7 stref twardości,
 • profilowana pianka wysoko-elastyczna HR.