Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg – rozpoznanie i leczenie

Czy nieprzyjemne mrowienia i przymus poruszania nogami nie pozwalają ci spać? Sprawdź czy masz zespół niespokojnych nóg i jak go leczyć!
ostre zapalenie trzustki

Ostre zapalenie trzustki – objawy i leczenie

Ostre zapalenie trzustki może być niebezpiecznym dla zdrowia i życia schorzeniem. Dowiedz się, co jest jego przyczyną i czy można mu zapobiegać.
rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Kiedy zauważysz objawy, może być już za późno. Sprawdź, jakie badanie pozwala na wczesne wykrycie raka, jakie daje objawy i jakie są możliwości leczenia.
choroby genetyczne

Choroby genetyczne człowieka

Choroby genetyczne wciąż budzą niepokój. Sprawdź, jakie są częstsze choroby genetyczne, jakie dają objawy i kiedy można je wykryć najwcześniej.
choroby weneryczne

Najczęstsze choroby weneryczne – jakie dają objawy?

Choroby weneryczne (przenoszone drogą płciową) to temat wstydliwy. Mogą być wywoływane przez bakterie, wirusy, grzyby a także przez pierwotniaki. Sprawdź!
Wścieklizna

Wścieklizna – jak ustrzec się przed śmiertelną chorobą?

Wścieklizna to bardzo niebezpieczna choroba przenoszona przez ślinę zakażonych zwierząt. Jej przebieg jest ciężki i prowadzi do śmierci osoby chorej. Dowiedz się, jak można uchronić się przed tą śmiertelną chorobą.
Maska antysmogowa

Maska antysmogowa do biegania – jaką wybrać?

Do zgubnego wpływu smogu na ludzkie zdrowie nikogo chyba nie trzeba już przekonywać. Coraz więcej osób w okresie grzewczym poszukuje sposobu na to, by ochronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Jedną z popularniejszych metod pozostaje maska antysmogowa, po którą chętnie sięgają również sportowcy. Sprawdziliśmy, czym powinna cechować się najlepsza maska antysmogowa do biegania. Chcesz kupić własną? Zajrzyj do naszego poradnika!
kobieta

Alergia na kurz – objawy i leczenie

Zmagasz się z kaszlem, dusznościami i łzawieniem oczu, które nasilają się po wejściu do pomieszczenia? Sprawdź!
Rolowanie mięśni

Rolowanie mięśni – niezbędne akcesoria

Regularnie ćwiczysz i często doskwiera ci ból mięśni? Chcesz przyspieszyć regenerację po treningu? A może potrzebujesz rozgrzać się i przygotować ciało do intensywnego wysiłku? Zacznij już dzisiaj swoją przygodę z rolowaniem mięśni. Niezbędne będą podstawowe akcesoria – wałek i piłeczka do masażu. Podpowiadamy, w co zainwestować, aby cieszyć się wspaniałymi efektami zdrowotnymi.
Helicobacter

Objawy Helicobacter pylori oraz jaki test wybrać

Helicobacter pylori to patogenna bakteria, przyczyniająca się do powstania bolesnych wrzodów żołądka, co może prowadzić do rozwoju nowotworu. Biorąc pod uwagę powszechność występowania tej bakterii wśród ludzi, warto wiedzieć jakie są objawy Helicobacter pylori oraz jaki test diagnostyczny wybrać aby potwierdzić lub wykluczyć obecność Helicobacter w przewodzie pokarmowym?
dieta karniwora

Dieta karniwora – czy jedzenie samego mięsa może być zdrowe?

Dieta karniwora, opierająca się wyłącznie o produkty pochodzenia zwierzęcego. Jak działa na ludzki organizm? I czy w ogóle może być zdrowa?
kinesiotaping

Kinesiotaping, czyli plastry medyczne – ochrona przed kontuzją

Kinesiotaping – bo tak fachowo nazywa się ta praktyka – łączy ze sobą medycynę klasyczną oraz naturalne procesy lecznice organizmu. Sprawdź!
Witamina D

Niedobór witaminy D - suplementacja

Szacuje się, że około 90% społeczeństwa cierpi na niedobór witaminy D (D3), co przekłada się na stan zdrowia i rozwój wielu groźnych chorób zarówno w wieku dziecięcym, jak również później wśród dorosłych. Czy suplementacja witaminy D to jedyny sposób aby wyrównać jej niedobór? Jak dawkować witaminę D? O tym dowiesz się w poniższym artykule.
jelita

Jak oczyścić jelita? Poznaj dietę, która działa cuda

Jak oczyścić jelita z tego, co złe i odżywić je, by funkcjonowały prawidłowo? Sęk tkwi w diecie oczyszczającej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.
jak dbać o wzrok

Jak dbać o wzrok? Zasady dla zdrowych oczu

Jak dbać o wzrok, aby jak najdłużej żyć bez soczewek i okularów? W jaki sposób zadbać o prawidłowe warunki w pracy? Na co zwrócić uwagę, nosząc popularne kontakty? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w przygotowanym artykule!
ból jąder

Ból jąder – możliwe przyczyny i leczenie

Ból jądra może mieć wiele przyczyn, od urazów do stanów wymagających szybkiej interwencji lekarskiej, takich jak skręt jądra. Dowiedz się więcej
żeń-szeń właściwości

Żeń-szeń. Właściwości i przeciwwskazania

Poprawia pamięć, łagodzi stres, a do tego może być stosowany jako naturalny lek na obniżone libido… Mowa oczywiście o żeń-szeniu, którego cenne właściwości doceniono już tysiące lat temu. W ostatniej dekadzie ta azjatycka roślina zdobyła ogromną popularność w Polsce. Sprawdź, czym jest żeń-szeń, jakie są przeciwwskazania do jego przyjmowania i jak działa.
materace

Materac zdrowotny dla osób z problemami kręgosłupa. Jaki wybrać?

Dzięki specjalistycznemu materacowi nie tylko zadbasz o kondycję swojego kręgosłupa, ale w końcu będziesz wypoczęty i pełen siły. Sprawdź!