Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

pierwszy tampon

Jak wybrać pierwsze tampony?

Tampony przez wiele kobiet uważane są za wygodniejszą alternatywę podpasek. Jak jednak dobrać te pierwsze tampony? O czym musisz wiedzieć? Sprawdź!
przebarwienia na skórze

Przebarwienia na skórze: jak powstają, jak usunąć?

Przebarwienia na skórze to problem natury nie tylko estetycznej, lecz również zdrowotnej. Mogą być wynikiem promieniowania UV, zmian hormonalnych czy też różnych chorób. Jak usunąć przebarwienia na skórze? Jakie są rodzaje przebarwień? Sprawdź w artykule!
badanie tarczycy

Niedoczynność tarczycy - przyczyny, objawy i leczenie

Tarczyca jest małym narządem wydzielniczym, który znajduje się u podstawy szyi. Chcesz wiedzieć jakie są objawy niedoczynności tarczycy? Dowiedz się więcej!
Okulary kontra soczewki

Okulary czy soczewki? Co lepsze, co zdrowsze?

Kiedy soczewki kontaktowe były jeszcze niedostępne, okularnicy nie mieli wyboru – byli skazani na okulary. Skutecznie korygowały wzrok, ale ich noszenie było ba...
dieta karniwora

Dieta karniwora. Co to jest? Wady, efekty i zasady

Dieta karniwora, opierająca się wyłącznie o produkty pochodzenia zwierzęcego. Jak działa na ludzki organizm? I czy w ogóle jedzenie samego mięsa może być zdrowe?
pływanie w soczewkach

Czy można pływać w soczewkach?

Jeśli kochasz sporty wodne, ale cierpisz na wadę wzroku, musisz pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czy można pływać w soczewkach?
okład na brzuch

Ból podczas oddawania moczu - przyczyny i leczenie

Kobiety o wiele częściej od mężczyzn cierpią z powodu bólu podczas oddawania moczu. Co robić, kiedy boli i jak temu zaradzić? Sprawdź!
mata do ćwiczeń

Stwardnienie rozsiane – pierwsze objawy

Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego, mogą niekiedy nie być kojarzone z chorobą układu nerwowego. Jednak należy być czujnym. Dowiedz się więcej!
jelita

Zespół nieszczelnego jelita - przyczyny, objawy i leczenie

Na tajemniczy przeciek jelit składa się zespół objawów ze strony układu pokarmowego i objawy ogólne. Sprawdź czym jest zespół nieszczelnego jelita.
zawrót głowy

Zawroty głowy - przyczyny, objawy i leczenie

Zawroty głowy mogą mieć wiele przyczyn. Sprawdź, co na silne zawroty głowy jest najlepsze, kiedy najczęściej występują i jak leczyć zawroty głowy.
5 sposobów na kaca (naturalnych i skutecznych!)

Domowe sposoby na kaca. Skuteczne "kliny" na zatrucie alkoholowe

Za pasem sylwester, a to oznacza, że niejednemu z nas zapewne zdarzy się przeholować. Sprawdźcie 5 sprawdzonych sposobów na kaca.
butelka filtrująca

Butelka filtrująca. 5 powodów, dla których warto kupić

Przedsiębiorstwa wodociągowe, inspektoraty Sanepidu oraz niezależni naukowcy zachęcają do picia wody kranowej. Jest ona czysta, bezpieczna dla zdrowia i podlega surowym normom jakościowym Unii Europejskiej. Problem w tym, że nieufność wobec niej jest w dalszym ciągu spora. Pomóc może butelka filtrująca.
ból brzucha

Zespół jelita drażliwego – dieta, przyczyny i sposoby łagodzenia

Podpowiadamy, jak złagodzić objawy zespołu jelita drażliwego – dieta i zmiana codziennych nawyków mogą zdziałać cuda. Dowiedz się!
czesanie włosów

Łuszczyca głowy – objawy, leczenie, kosmetyki

Łuszczyca głowy to choroba objawiająca się suchymi, czerwonymi grudkami, swędzeniem skóry oraz odpadającym naskórkiem, przypominającym srebrzyste łuski. Jakie są inne objawy i przyczyny tego schorzenia? Jak leczyć łuszczycę głowy, jakie kosmetyki stosować? Dowiesz się w artykule!
choroba

Choroba wieńcowa – objawy, przyczyny, profilaktyka

Choroba wieńcowa to stan niedokrwienia mięśnia sercowego. Dowiedz się, jakie są jej objawy i jak można się przed nią uchronić.
jaskra

Jaskra – co to takiego? Przyczyny, objawy i leczenie

Jaskra to choroba, która jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty w krajach rozwiniętych. Dowiedz się, co to za choroba i jak można ją leczyć.
urojona ciąża

Ciąża urojona - przyczyny, objawy i leczenie

Ciąża rzekoma może także wystąpić u kobiet, które boją się zajść w ciążę. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj.
ból nadgarstka

Ból nadgarstka - przyczyny i leczenie

Ból stawu nadgarstkowego może być wywołany urazem, chorobą reumatyczną, a nawet pisaniem na klawiaturze przez wiele godzin. Leczenie ustala lekarz, dlatego nie zwlekaj z wizytą u specjalisty, jeśli czujesz ból. Chcesz wiedzieć co to jest kciuk narciarza, co na silny ból nadgarstka jest najlepsze i ile kosztuje wizyta u ortopedy? Przeczytaj.