Zdrowie: choroby, objawy, leczenie, domowe sposoby

jak pobudzić nerwy do regeneracji,

Jak pobudzić nerwy do regeneracji?

Uszkodzenie nerwów obwodowych powstaje najczęściej w wyniku urazu mechanicznego, ale może też być wynikiem choroby przewlekłej. Po ustaleniu przyczyny problemu i jego charakteru, należy rozpocząć skuteczne leczenie.
nasiona konopi jak jeść

Nasiona konopi – jak jeść?

Nasiona konopi siewnych to niezwykle zdrowy i smaczny produkt, który dostarcza organizmowi energii oraz wielu cennych składników. Można dodawać je do sałatek, deserów, kanapek oraz innych potraw. Jak jeść nasiona konopi? Sprawdź nasz poradnik i proste przepisy z siemieniem konopnym!
jak usunąć kamień nazębny

Jak usunąć kamień nazębny?

Osadzający się kamień nazębny to problemy, który dotyka wielu z nas. Nie tylko nieestetycznie się prezentuje, lecz także sprzyja powstawaniu stanów zapalnych i próchnicy. Jak usunąć kamień nazębny domowymi sposobami, a jak w gabinecie stomatologicznym? Sprawdź w artykule!
rodzaje trądziku

Rodzaje trądziku. Czy wiesz, jaki masz trądzik?

Trądzik to problem, który nie dotyczy tylko dojrzewających nastolatków; coraz częściej spędza sen z powiek również osobom dorosłym. Pierwszym krokiem do sukcesu w walce z wypryskami powinna być trafna diagnoza, z jakim rodzajem trądziku masz do czynienia. Podpowiadamy, jak rozpoznać różne typy trądziku i jak właściwie je leczyć.
wypieki na twarzy

Wypieki na twarzy: przyczyny

Zastanawiasz się, skąd się biorą wypieki na twarzy? Zazwyczaj są one całkowicie normalną reakcją na procesy, które zachodzą w danym momencie w twoim organizmie – szybsze bicie serca czy wzrost ciśnienia w stresujących sytuacjach. Czasami jednak mogą świadczyć o chorobie. Sprawdź, jakie są przyczyny wypieków na twarzy!
leki na bezsenność

Leki na bezsenność bez recepty

Z zaburzeniami snu mierzy się prawie połowa osób na całym świecie. Skutkiem tego jest przewlekłe zmęczenie, brak energii życiowej, słaba wydajność w pracy i złe samopoczucie. Masz problemy z zasypianiem? Chcesz znaleźć skuteczny lek na bezsenność bez recepty w niskiej cenie? Przeczytaj.
kinaza kreatynowa jak obniżyć

Kinaza kreatynowa – jak obniżyć jej poziom?

Choć jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, podwyższona kinaza kreatynowa może świadczyć o wielu problemach zdrowotnych – głównie tych ze strony układu mięśniowego. Jak sprawdzić, czy poziom kinazy jest właściwy i obniżyć go w razie nieprawidłowości?
 jajka zdrowie

Czy jajka są zdrowe? Jajka a zdrowie

W temacie jedzenia jajek panuje wiele mitów i sprzecznych opinii. Choć niektórzy twierdzą, że podnoszą one cholesterol, w gruncie rzeczy mają bardzo wiele wartości odżywczych. Czy jajka są zdrowe? Dlaczego warto je jeść? Sprawdź w artykule!
Natalia Ciszewska

Reumatyzm – przyczyny, objawy i leczenie

Na choroby reumatyczne choruje obecnie około 10 milionów osób w Polsce. Wbrew pozorom, nie są to tylko seniorzy. Chorują też dzieci, młodzież i ludzie w kwiecie wieku. Chcesz wiedzieć, co jest przyczyną reumatyzmu, jakie są objawy reumatyzmu, co jest dobre na reumatyzm i czy można wyleczyć reumatyzm? Przeczytaj.
papieros

Korzyści i efekty z rzucenia palenia. Dlaczego warto rzucić palenie?

Wystarczy, że odkryjesz, jakie korzyści płyną z rzucenia palenia, aby trzymany w dłoni papieros był tym ostatnim. Sprawdź i dowiedz się więcej!
pryszcze na plecach

Pryszcze na plecach u dorosłego. Jakie przyczyny, jak się pozbyć?

Pryszcze na plecach to nie tylko defekt kosmetyczny – zmianom często towarzyszy stan zapalny, który powoduje ból. Jakie są przyczyny powstawania krostek na plecach i czy można się ich pozbyć domowymi sposobami?
jak pozbyć się wody z organizmu

Jak pozbyć się wody z organizmu?

Borykasz się z problemem zatrzymywania wody w organizmie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak usunąć wodę z organizmu.
jak oczyścić organizm z kwasu moczowego

Jak oczyścić organizm z kwasu moczowego?

Gdy poziom kwasu moczowego w organizmie wzrasta, mogą pojawić się różne dolegliwości, najczęściej ze strony układu kostnego i stawów. Nagromadzenie tej substancji jest głównym powodem rozwoju dny moczanowej, zwanej częściej artretyzmem. Dowiedz się, jak oczyścić organizm z kwasu moczowego i nie dopuścić do jego odkładania.
Padaczka

Padaczka: jak reagować? Przyczyny, objawy i leczenie padaczki

Objawy padaczki (epilepsji) wzbudzają niepokój i przerażenie wśród obserwatorów, bo nie rozumieją, co się dzieje z chorym. Napady padaczki wbrew pozorom nie muszą stanowić zagrożenia dla życia lub zdrowia poszkodowanego, jednak warto monitorować przebieg każdego napadu i pilnować, by chory nie zrobił sobie krzywdy. Jakie są objawy padaczki i jak reagować, jeśli jesteś świadkiem napadu padaczkowego? Przeczytaj.
jak pozbyć się drugiego podbródka

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Drugi podbródek to zmora wielu z nas – starszych, młodszych, bardziej i mniej „okrągłych”. Czasami występuje nawet u osób naprawdę szczupłych! To jeden z mankamentów, który mocno szpeci i bardzo irytuje. Czy są jakieś sposoby, aby się go pozbyć? Oczywiście!
spirulina co to

Spirulina – co to jest? Właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

Spirulina to gatunek algi o wspaniałych właściwościach prozdrowotnych. Zawiera dużo białka, a także mnóstwo witamin i składników mineralnych. Jest składnikiem wielu kosmetyków oraz suplementów diety. Jakie właściwości ma spirulina? Jak ją stosować? Sprawdź w artykule!
miażdżyca

Miażdżyca – przyczyny, objawy, leczenie i zapobieganie

Miażdżyca to schorzenie dużych i średnich naczyń tętniczych, które może latami rozwijać się niezauważone. Nie bez powodu jest nazywana cichym zabójcą. Polega na odkładaniu się złogów tłuszczu wewnątrz naczyń. Przepływ krwi przez naczynia stopniowo się zmniejsza, przez co może dojść do niedotlenienia narządów, w tym także mózgu i serca. Sprawdź, jak wykryć schorzenie na czas i jak zapobiegać miażdżycy.
objawy chorej tarczycy

Objawy chorej tarczycy

Przesuszona skóra, wypadające włosy, problemy z płodnością – to tylko niektóre z objawów chorej tarczycy. O schorzeniach tego organu słyszy się coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii, dotykają one osób obu płci w każdym wieku. Jakie są objawy chorej tarczycy u dzieci, a jakie u dorosłych kobiet i mężczyzn? Co to jest nadczynność i niedoczynność tarczycy? Zapraszamy do lektury artykułu.

Najpopularniejsze suplementy: