Data publikacji:

Mata do akupresury sposobem na ból kręgosłupa

Gdy kręgosłup daje Ci się we znaki, dla złagodzenia dolegliwości sięgasz po tabletki przeciwbólowe? Niestety, zagłuszają one ból jedynie na krótki czas. Co innego mata do akupresury. Wystarczy poświęcić na leżenie na specjalnym materacu z kolcami 20 minut dziennie, aby zredukować lub całkowicie pozbyć się uciążliwych problemów ze strony kręgosłupa. Przeczytaj, jaką wybrać matę do akupresury, która czasem nazywana jest też matą fakira.


Mata z kolcami na kręgosłup

Działanie maty do akupresury wiąże się ściśle z energią życiową Qi, której przepływ, zgodnie z chińską filozofią, przekłada się na stan zdrowia. Jeśli dochodzi do zakłóceń, organizm zaczyna odpowiadać chorobą, bólem czy innymi dolegliwościami. Mata do akupresury to materac wzbogacony o specjalne kolce wywierające nacisk na poszczególne partie ciała pod wpływem jego ciężaru.

Zalety materaców do akupresury

Stymulacja punktów akupresury na Twoim ciele przekłada się na szybsze krążenie krwi do uciskanego miejsca, lepsze dotlenienie i rozluźnienie mięśni, a w efekcie pozwala zmniejszyć dyskomfort, napięcie czy ból, zarówno w obszarze szyi, jak i na całej długości pleców. Systematyczne używanie maty pozwoli unormować pracę układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, oddechowego, a także odpornościowego. Poza tym, w trakcie takiego zabiegu uwalniają się endorfiny, zwane hormonami szczęścia, dzięki którym zyskujesz lepszy nastrój. Mata z kolcami pomoże również przy bólach głowy.

Ćwiczenia na macie fakira

Matę do akupresury najlepiej stosować wieczorem, przed pójściem spać, ale równie dobrze sprawdzi się na poobiednią sjestę. Rozłóż ją na podłodze, powoli się połóż, tak aby obolałe miejsce przylegało do niej jak najmocniej. Pod odcinek lędźwiowy możesz podłożyć małą poduszkę. Leż w bezruchu 20-30 minut, a potem rozmasuj plecy dłonią bądź ręcznikiem i owiń się kocem lub wejdź pod kołdrę, aby utrzymać ciepło. Pierwsze chwile z matą nie będą należeć do przyjemnych, ale w miarę upływu czasu organizm przyzwyczai się do tego typu terapii. Początkowo możesz przeprowadzać zabieg w ubraniu, z czasem wykonuj go na gołe ciało.

Maty do akupresury nie powinnaś stosować w czasie miesiączki, jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na nadciśnienie. Przeciwwskazaniem są także stany zapalne i podrażnienia skóry oraz nowotwór.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Jeśli korzystaliście już z maty do akupresury, podzielcie się w komentarzu swoją opinią. Napiszcie, czy mata fakira faktycznie pomogła Wam w problemach z kręgosłupem?

Zajrzyj też na Mata do ćwiczeń - którą wybrać? i dowiedz się więcej o doborze maty do ćwiczeń.

Autor: Sylwia Stwora