Data modyfikacji:

Suplementy na serce: jakie wybrać

Serce jest centrum układu krwionośnego człowieka, dlatego należy o nie regularnie dbać. Sprawdź, które naturalne suplementy diety na serce będą najlepsze. Poznaj najlepsze preparaty na układ krążenia w płynie i kapsułkach. Przeczytaj.
serce

Suplementy na serce w płynie

Vita Buerlecithin

Preparat zawiera naturalną lecytynę z dodatkiem cennych witamin. Lecytyna jest mieszaniną fosfolipidów, które biorą udział w procesach przemiany materii. Normalizuje stężenie cholesterolu we krwi, zapobiegając rozwinięciu się choroby miażdżycowej.

Jest także doskonałym źródłem choliny, która wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie centralnego i obwodowego układu nerwowego.

Suplement polecany jest zapobiegawczo i leczniczo dla osób ze stwierdzoną hiperlipidemią i miażdżycą. Pomaga także chorym, którzy cierpią na bezsenność, kłopoty z pamięcią i przewlekłe zmęczenie.

Ze względu na obecność alkoholu w składzie produktu, nie wolno go stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących, osób z niewydolną wątrobą oraz tych, którzy cierpią na epilepsję.

Floradix żelazo i witaminy

Produkt jest źródłem żelaza, witaminy B2, B6, B12 i C, które wywierają pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Ponadto żelazo odpowiada za prawidłową produkcję krwinek czerwonych, które gwarantują prawidłowe dotlenienie wszystkich komórek organizmu.

Cennym składnikiem płynu jest także sama witamina C, która zwiększa przyswajanie żelaza. Preparat polecany jest przede wszystkim kobietom, które tracą dużą ilość krwi w czasie trwania miesiączek, ale nie tylko.

Możesz go stosować, gdy czujesz się przemęczona lub masz trudności z zasypianiem. Floradix żelazo i witaminy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i podczas laktacji. Można go także stosować u dzieci od 3 roku życia.

Suplementy na serce doustne

Berimal Forte

Jeśli szukasz dobrego preparatu, który obniży twój wysoki cholesterol, to produkt dla ciebie. Na efekty należy jednak poczekać kilka tygodni.

Większość pacjentów jest zadowolona, dlatego produkt często polecają także lekarze. Nie należy stosować produktu w ciąży i podczas laktacji.

Aspargin

Produkt dostępny jest w formie tabletek. Jest polecany dla osób z niemiarowością lub nadpobudliwością serca, zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu, dla osób zagrożonych zawałem i dla pacjentów w okresie rekonwalescencji pozawałowej.

Produkt może być stosowany u kobiet w ciąży lub podczas laktacji, ale po uprzedniej konsultacji z lekarzem rodzinnym. W takich sytuacjach konieczna jest indywidualna ocena zalecanej dawki.

LipiForma Plus

Preparat pomaga utrzymać prawidłowe stężenie cholesterolu we krwi. Sprawdzi się u osób zagrożonych miażdżycą. Efekty są widoczne już po kilku tygodniach stosowania. Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Suplementy diety czy leki na serce – co jest bezpieczne?

Leki leczą, natomiast suplementy diety są jedynie dodatkiem żywieniowym. Producent leku musi udowodnić skuteczność działania swojego produktu. Takiego obowiązku nie mają producenci suplementów.

Mimo wszystko, stosowanie suplementów diety na układ krążenia pozwala osiągnąć pozytywne efekty, o czym świadczą dobre opinie pacjentów.

Pamiętaj, że przed kupnem suplementów czy leków na serce, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Na rynku istnieją preparaty przeciwzakrzepowe, obniżające cholesterol i takie, normujące ciśnienie, dlatego specjalista powinien ustalić, jakie produkty będą dla ciebie najlepsze.