Nadmierna potliwość, zwłaszcza latem, skutecznie odbiera pewność siebie. Jeśli zwykłe antyperspiranty nie przynoszą oczekiwanego efektu, możesz wypróbować blokery potu. Ranking, który dla ciebie przygotowaliśmy, pomoże wybrać produkt wspomagający walkę z nadpotliwością.
Bloker potu jest silniejszą wersją antyperspirantu. Zawiera większe stężenie aluminium (soli glinu). Należy podkreślić, że o ile antyperspiranty ograniczają tylko rozkład bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu, bloker potu hamuje proces jego wydzielania przez gruczoły potowe.
Przeczytaj również: Dezodorant bez aluminium.
Wiele mówi się o potencjalnym rakotwórczym wpływie soli glinu stosowanych do produkcji kosmetyków przeciw poceniu. Warto nadmienić, że teoria ta nadal nie została stuprocentowo potwierdzona. Mimo to należy zachować ostrożność. Jeśli decydujesz się na stosowanie produktów z aluminium, rób to ostrożnie i niezbyt często. Nie nakładaj blokerów na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Składniki kosmetyku łatwiej wtedy wnikają w głąb organizmu. Nie borykasz się z dużą potliwością? Po blokery potu będziesz sięgaj tylko na większe wyjścia.
Nie wiesz co zrobić, żeby się nie pocić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Większość blokerów potu na początku należy stosować codziennie przez tydzień, później ograniczając częstotliwość do 1-2 razy tygodniowo. Przed aplikacją nie wolno golić skóry przez co najmniej 48 godzin. Produkt nakłada się na czystą i osuszoną skórę, najlepiej na noc. Chlorek soli wchodzi w reakcje z powstającym potem, tworząc żelową substancję, która zatyka kanaliki potowe. Jako że gruczoły zostają uszczelnione, pot nie wydobywa się na zewnątrz, a bakterie się nie rozkładają. Nie powstaje więc nieprzyjemny zapach. Efekt może utrzymywać się do kilku dni.
Jeśli obawiasz się stosowania blokerów roll on, możesz zdecydować się na tabletki, które nie zawierają soli aluminium. Zamiast tego w ich składzie znajdują się moczopędne zioła, jak szałwia, pokrzywa, melisa, skrzyp. Blokery potu w tabletkach również ograniczają potliwość, jednak na efekt trzeba poczekać nieco dłużej. Nie powinny być stosowane przez osoby z chorobami nerek. Kolejnym minusem stosowania tabletek na pocenie są częste wizyty w toalecie. Skuteczność tych środków wraz z czasem może zauważalnie spadać.
Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają blokery potu w kulce, wypróbuj poniższe produkty, które cieszą się wyjątkowo dobrymi opiniami.
Tani i popularny bloker potu, który nie zawiera barwników, alkoholu i parabenów. Należy stosować go 1-2 razy w tygodniu. Skutecznie ogranicza pocenie i zapewnia uczucie świeżości. I do tego kupisz go za zaledwie kilka złotych.
Wzbogacony o allantoinę, która działa łagodząco. Dzięki temu stosowanie produktu staje się znacznie przyjemniejsze.
Sprawdź także: Jak zrobić naturalny dezodorant w domu?
Ten bloker potu możesz stosować nie tylko pod pachami, ale też na skórę dłoni oraz stóp.
Delikatny bloker potu, przeznaczony dla skóry normalnej, ale i intensywnie pocącej się. Nie zawiera substancji zapachowych i parabenów.
Autorka: Joanna Stanuch