Data publikacji:

Masaż bańką chińską – prosty sposób na cellulit

Cellulit to zmora niejednej z kobiet. Gdy tylko dopuścisz do jego powstania, jego usunięcie nie będzie wcale prostym zadaniem. Jeśli próbowałaś już wszystkich naturalnych sposobów i nie chcesz wydawać majątku na zabiegi u kosmetyczki, wypróbuj masaż bańką chińską. To tani i prosty sposób na pozbycie się cellulitu w domowym zaciszu!

Polecamy: W jakich warzywach jest kapsaicyna?

masaż bańką chińską

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit (nie mylić z cellulitisem), zwany pieszczotliwie skórką pomarańczową, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej. Problem ten dotyczy kobiet w różnym wieku i występuje w okolicach ud, pośladków, bioder oraz brzucha.

Cellulit ma cztery stadia rozwoju – im wcześniej zostanie zauważony, tym większa szansa, że pozbędziesz się go bez większego wysiłku.

 • W pierwszym stadium grudki widoczne są dopiero po mocnym naciśnięciu skóry.
 • W drugim stadium skóra po naciśnięciu przypomina skórkę pomarańczową – ma widoczne grudki i wgłębienia.
 • Trzecie stadium to cellulit widoczny gołym okiem, np. podczas stania. Grudki przyjmują różne rozmiary.
 • Czwarte stadium to zaawansowany cellulit, który jest nie tylko problemem estetycznym. Pod wpływem nacisku, skóra z cellulitem czwartego stopnia może boleć.

Wbrew popularnemu mitowi, nie tylko otyłe kobiety borykają się z cellulitem. Tak naprawdę waga ciała nie ma większego znaczenia dla jego powstawania. Ze skórką pomarańczową walczą również panie bardzo szczupłe.

Cellulit – przyczyny powstawania

Najczęstszym powodem cellulitu jest siedzący tryb życia oraz niska aktywność fizyczna. Jego powstawaniu sprzyja również dieta bogata w cukier i sól, mała ilość wypijanych płynów, spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Predyspozycje do cellulitu są przekazywane w genach. Czasem zdarza się, że jego przyczyną są również problemy hormonalne.

Jak się pozbyć cellulitu?

To pytanie, które zadaje sobie bardzo wiele kobiet. Cellulit pogarsza samoocenę, zwłaszcza latem, kiedy pojawiają się okazje do zaprezentowania ciała w stroju kąpielowym. Czy skórki pomarańczowej można się pozbyć?

Największym wrogiem cellulitu jest ruch. Zadbaj o aktywność fizyczną, zwłaszcza tą pobudzającą do pracy nogi oraz pośladki.

 • Zadbaj o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę.
 • Pij dużo wody mineralnej.
 • Ogranicz alkohol i kawę, rzuć palenie.
 • Stosuj balsamy na cellulit, aplikując je poprzez rozgrzewający masaż.

Bardzo popularnym sposobem na walkę z cellulitem stał się masaż bańką chińską. Wschodnia, starożytna praktyka przynosi świetne rezultaty w ujędrnianiu ciała.

Bańki chińskie na cellulit

Hitem salonów kosmetycznych w ostatnim czasie stał się masaż bańką chińską na cellulit. Niezależnie od tego, czy wierzysz w dobroczynne działanie baniek, musisz wiedzieć, że ze skórką pomarańczową rozprawiają się szybko i skutecznie.

Jak to działa? Bańka na cellulit działa poprzez podciśnienie. Skóra zasysana jest do wnętrza bańki, co mocno pobudza krążenie. Krew napływająca do miejsca postawienia bańki rozgrzewa je i pobudza proces lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej.

Masaż bańką chińską można śmiało określić mianem prostszej i tańszej endermologii, czyli masażu podciśnieniowego. Co najważniejsze, możesz wykonać go w domu zupełnie samodzielnie!

Jak wykonać masaż bańką na cellulit?

Do wykonania masażu bańką chińską będziesz potrzebować jedynie:

 • dużej bańki chińskiej,
 • olejku o właściwościach antycellulitowych lub rozgrzewających.

Najważniejszą zasadą dotyczącą masażu bańką jest to, aby wykonywać go zawsze w kierunku serca (lub węzłów chłonnych). Taki ruch umożliwi prawidłowy przepływ krwi i limfy. Jeśli będziesz wykonywać masaż bańką zgodnie z tą regułą, nie grożą ci żadne efekty uboczne.

 • Umyj skórę oraz zastosuj gruboziarnisty peeling, który pozwoli przygotować ją na działanie bańki.
 • Posmaruj skórę dużą ilością olejku. Odrobinę możesz rozprowadzić również na brzegach bańki.
 • Ściśnij szczyt bańki dwoma kciukami, a następnie przyłóż ją tuż nad kolanem. Powolnym ruchem przesuwaj bańkę po skórze w stronę serca. Gdy bańka znajdzie się u szczytu uda, wsuń pod nią palec, by delikatnie ją odessać.
 • Powtórz ruch 3 razy w jednym miejscu. Przeprowadź go w innych partiach uda oraz pośladków.
 • Kolejny ruch, który należy wykonać podczas masażu, to ruch zygzakowaty. Jego również należy wykonać na całym udzie oraz pośladku.
 • Po zakończeniu masażu, wmasuj resztkę olejku w skórę za pomocą dłoni.

Czy po masażu bańką zostają ślady? Wiele kobiet obawia się, że masaż bańką spowoduje u nich siniaki. Aby tego uniknąć, bańki nie należy pozostawiać w jednym miejscu. Po przyssaniu, od razu delikatnie ją przesuń, a następnie odklej.

Efekty masażu bańką chińską

Wykonując masaż bańką chińską 3 razy w tygodniu, pierwsze efekty zauważysz już po miesiącu. Skóra stanie się bardziej napięta i gładka, a cellulit mniej widoczny. Oczywiście, aby uzyskać najlepsze rezultaty, masaż bańką powinien stanowić uzupełnienie aktywności fizycznej oraz zdrowej diety.

Gdzie kupić bańki chińskie?

Komplet baniek chińskich kupisz w wielu internetowych drogeriach. Kosztują kilkanaście złotych, a pozwolą ci wykonać wiele pielęgnacyjnych zabiegów. Najmniejszy rozmiar bańki może posłużyć ci np. do wykonywania odmładzającego masażu twarzy.

Masaż bańką chińską – pokonaj cellulit w domu

Masaż bańką chińską to prosty, tani, a zdaniem wielu kobiet – również przyjemny sposób na walkę z cellulitem. Wystarczą bańki i dobry olejek, aby rozpocząć walkę z pomarańczową skórką w domowym zaciszu.

Autorka: Joanna Stanuch