Data publikacji:

Biustonosz do spania: czy można spać w staniku?

Niektórzy twierdzą, że spanie w staniku ujędrnia biust i sprawia, że ten przez długi czas będzie wyglądał pięknie i młodo. A jak jest naprawdę? Zapraszamy do artykułu, w którym rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Ponadto podpowiadamy, kiedy warto spać w staniku oraz zdradzamy, jakie biustonosze do spania będą najlepsze.
dziewczyna

Biustonosz do spania: spać w staniku czy bez? Czy spanie w staniku jest zdrowe?

Odpowiadając na pytanie zawarte w nagłówku: wszystko zależy od sytuacji. Jeśli chcesz spać w biustonoszu, ponieważ nasłuchałaś się, że to świetny sposób na jędrny biust i piękny kształt piersi przez długi czas, to jak najszybciej pożegnaj się z tą tezą.

Podczas snu i w pozycji leżącej nasze piersi przecież nie opadają, tylko leżą na klatce piersiowej. Tym samym nie ma sensu ich podtrzymywać. Ponadto w trakcie snu nasz organizm i ciało się regenerują.

Z naszego organizmu usuwane są wtedy toksyny, a za to odpowiadają bezpośrednio węzły chłonne, które znajdują się także w piersiach.

Noszony podczas snu stanik uciska je, przez co nie mogą one pracować prawidłowo. Może to przyczynić się nawet do powstawania zmian zapalnych w piersi, np. torbieli czy drobnych guzów. Ponadto uciskający stanik nie jest korzystny dla naszego krążenia.

Skoro już nosisz go całymi dniami, to w nocy, kiedy nasze ciało musi wypocząć, lepiej z niego zrezygnować. A czy od tej reguły istnieją pewne wyjątki? Oczywiście, ale o tym niżej.

Kiedy warto spać w staniku?

Spanie w staniku jest wskazane przede wszystkim dla kobiet karmiących piersią. Chodzi w tym przypadku o kwestie czysto higieniczne – karmiące matki muszą nosić wkładki laktacyjne pochłaniające nadmiar wyciekającego z gruczołów mleka, które w niekontrolowany sposób może pobrudzić twoją koszulę nocną i pościel.

Wkładki muszą się na czymś trzymać i tutaj z pomocą przychodzą staniki. Ponadto biustonosze do spania polecane są kobietom z bardzo dużym biustem. Nie chodzi tu o zachowanie jego jędrności, ale o wygodę i możliwe obtarcia skóry.

Jeśli twój biust jest tak duży, że podczas nocnego przekręcania istnieje ryzyko jego przygniecenia, to wówczas spanie w biustonoszu jest uzasadnione i potrzebne.

Ta sama zasada dotyczy także starszych kobiet, których biust utracił jędrność i jest mocno obwisły.

Najlepszy biustonosz do spania – czym się charakteryzuje, jaki wybrać?

Jeśli już musisz spać w staniku, to powinnaś wybrać jego odpowiedni model. Jaki biustonosz do spania będzie więc najlepszy? Biustonosz do spania musi być miękki i wykonany z najwyższej jakości materiałów, które nie podrażniają i pozwalają skórze oddychać.

Rozejrzyj się więc za modelami bawełnianymi. Unikaj wszelkich syntetyków. Do spania o wiele lepiej sprawdzają się także staniki bez fiszbin.

Te ostatnie są dość sztywne i nierzadko potrafią nas nieco uciskać. W nocy tak mocne ściśnięcie klatki piersiowej jest po prostu niezdrowe i utrudnia odpowiednie krążenie.

Czy wiesz, że do spania najlepiej sprawdzi się biustonosz z większym rozmiarem pod biustem, niż nosisz zazwyczaj? Przykład: rozmiar twojego stanika to 85C.

Do spania kup stanik 90C. Na co dzień obwód pod biustem powinien być mocno dopasowany, aby trzymać nasze piersi w ryzach i zapobiec ich opadaniu.

W nocy nie mamy tego problemu, ponieważ, jak pisaliśmy już wyżej, nasze piersi nie opadają, tylko leżą na klatce piersiowej. Nie ma więc sensu ściskać się mocno pod biustem i tym samym narażać na niewygodę.

A co z fasonem stanika do spania? Nie ma to żadnego znaczenia. Niektórzy twierdzą, że do spania zdrowsze są staniki sportowe, ale to MIT. Najlepiej zrobisz, jeśli pokierujesz się własną wygodą i intuicją.

W końcu podczas snu to ty jesteś najważniejsza i zbyt ciasny stanik nie powinien cię z niego wybudzać.

Kobiety karmiące powinny nosić do spania biustonosze z miękką i najlepiej odpinaną miseczkę. Dzięki temu nocne karmienie maluszka przebiegnie o wiele sprawniej.

Do spania unikaj również biustonoszy z wszelkimi aplikacjami, różnego rodzaju przywieszkami lub dżetami. Mogą zahaczać o pościel lub pidżamę, powodując tym samym twój dyskomfort.

Podczas snu powinnaś polubić się z elastycznymi stanikami. Jeśli twoja miseczka jest wyjątkowo duża, to zadbaj o to, aby zamiast fiszbin miał on grubą, podtrzymującą biust gumę.

Do spania polecamy chociażby bieliznę marki Sloggi. Jak podkreśla sama firma, ich bielizna daje niepowtarzalne uczucie nieodczuwalności. Biustonosze Sloggi wykonane są z wysokiej jakości delikatnej mikrofibry oraz mają bezszwowy fason.

Dzięki temu biustonosze Sloggi są wygodne, nie krępują ruchów, a ty w ogóle nie czujesz, że masz na sobie stanik. Czego chcieć więcej od biustonosza do spania?

Sloggi możesz nosić także w ciągu dnia – staniki, mimo że nie mają fiszbin, stanowią perfekcyjne wsparcie i rusztowanie dla twoich piersi, nawet tych większych.

Inne, bardzo wygodne biustonosze, które sprawdzą się także do spania, to m.in. modele od Calvina Kleina.

W swojej ofercie ma on nie tylko biustonosze sportowe, ale także wygodne topy idealne do noszenia na co dzień, miękkie modele bez fiszbin czy koronkowe staniki nie krępujące ruchów.

Poniżej klika ciekawych propozycji. Wszystkie z nich sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i do spania, jeśli twoje piersi wymagają podtrzymywania nawet nocą.

Biustonosz noszony podczas snu, wbrew krążącym mitom, nie zapobiegnie utracie jędrności oraz nie ma wpływu na to, że twój biust będzie wyglądać piękniej przez długi czas.

Jeśli więc nie musisz, to nie noś stanika podczas snu. W ten sposób możesz nabawić się stanu zapalnego piersi, a przy tym utrudniasz organizmowi oczyszczanie się z toksyn.

Podczas snu biustonosze powinny nosić tylko kobiety karmiące lub te z naprawdę dużym biustem, który przeszkadza podczas snu. A ty co sądzisz o spaniu w staniku? Robisz tak czy uważasz to za ultra niewygodne?

Autorka: Klaudia Borycka