Data publikacji:

Jaki biustonosz sportowy do dużego biustu wybrać? Poradnik

Niezwykle ważnym elementem podczas ćwiczeń jest prawidłowy dobór biustonosza sportowego, w szczególności tego dla dużego biustu. Wybór ten ma ogromny wpływ, zarówno na komfort podczas wykonywanych ćwiczeń, jak i aspekty zdrowotne. Właściwie dopasowany biustonosz sportowy zabezpiecza mięśnie klatki piersiowej, co niweluje ryzyko wystąpienia urazów.
biustonosz sportowy do dużego biustu

Jaki biustonosz wybrać do dużego biustu?

Najlepszą opcją dla dużego biustu będą bez wątpienia biustonosze z wysokim wsparciem, czyli te lepiej usztywniane i bardziej zabudowane, a także z oddzielonymi miseczkami, szerokimi ramiączkami czy wstawkami, które ułatwiają odprowadzanie potu. Wszystkie doskonale sprawdzą się podczas każdego, nawet najbardziej wymagającego treningu. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas doboru biustonosza sportowego? Ważnym elementem jest także wybór właściwego rozmiaru. Stanik nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Nieodpowiednio dobrany będzie powodował uczucie dyskomfortu podczas treningu, a poza tym może przyczynić się do urazów mięśni klatki piersiowej.

Biustonosze sportowe, posiadające oddzielone miseczki

Ważnym kryterium przy doborze odpowiedniego biustonosza sportowego są także odpowiednio wyprofilowane miseczki. Do dużego biustu doskonale sprawdzą się oddzielone miseczki. Świetnie podtrzymują każdą pierś osobno, co zapewnia jeszcze większy komfort podczas wykonywanych ćwiczeń. Ponadto oddzielają piersi od siebie, co jest bardzo bezpieczną opcją, zapobiegającą odparzeniom i otarciom podczas treningu.

Sportowy stanik dla dużego biustu – postaw na wygodę

Jaki stanik sportowy będzie odpowiedni dla dużego biustu? Przede wszystkim ten z regulowanymi ramiączkami. Pozwala on na jeszcze lepszy komfort podczas treningu, a także chroni kręgosłup przed przeciążeniem. Jakie ramiączka będą najlepsze? Na pewno te szerokie, które rozkładają w odpowiedni sposób, nacisk na ramiona podczas ćwiczeń. Świetnym rozwiązaniem dla dużego biustu będą także staniki sportowe, mające opcje skrzyżowania ramiączek na plecach. Taki wybór zapewnia odpowiednią postawę, prostuje sylwetkę, a także doskonale podtrzymuje biust.

Najlepsze biustonosze sportowe dla dużych biustów

Przy wyborze stanika sportowego odpowiedniego dla dużego biustu, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór materiału oddychającego, który zapewni odprowadzenie wilgoci z powierzchni ciała. Taki stanik sportowy zapewni największy komfort podczas treningu, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Stanik sportowy idealnie dopasowany do dużego biustu

Wybór stanika sportowego, idealnie dopasowanego do dużego biustu, jest bardzo ważny podczas każdej aktywności fizycznej. Pod żadnym pozorem nie należy rezygnować ze stanika sportowego podczas treningu, zastępując go zwykłym. Takie działanie może prowadzić do poważnych konsekwencji, między innymi urazów mięśni klatki piersiowej. Aby zniwelować ich wystąpienie, należy dopasować w odpowiedni sposób stanik sportowy także do wykonywanych ćwiczeń. Gładkie miseczki w biustonoszach sportowych zapobiegają między innymi otarciom podczas treningów. Należy pamiętać, że top sportowy również nie zastąpi stanika sportowego, gdyż nie ma on właściwości podtrzymujących biust.

Poziomy wsparcia biustonosza – jaki wybrać?

Wybór stanika sportowego powinien być przemyślany i odpowiednio dobrany do rozmiaru biustu, aby spełniał swoje zadanie. Jaki zatem poziom wsparcia biustonosza wybrać? Niski, średni czy może wysoki?
 • Niski poziom wsparcia biustonosza – przeznaczony jest dla osób z małym biustem, który nie wymaga podtrzymania w trakcie ćwiczeń. Uszyty jest zazwyczaj z cienkiego, oddychającego materiału, który zawiera mało szwów bądź nie zawiera ich wcale. Poprzez brak usztywnienia nie nadaje się dla osób z dużym biustem, gdyż nie utrzyma go podczas intensywnych ćwiczeń, podskoków itp.
 • Średni poziom wsparcia biustonosza – sprawdzi się głównie u osób ze średnim, zarysowanym biustem. Zapobiegnie „podskakiwaniu” biustu, wszelkim otarciom oraz utrzyma go w jednym miejscu.
 • Wysoki poziom wsparcia biustonosza – jest idealnym wyborem dla osób z dużym biustem. Poprzez swoje właściwości i budowę stanika zwiększona została amortyzacja, zapewniająca utrzymywanie biustu dużych rozmiarów na swoim miejscu. Dane biustonosze swoim wyglądem przypominają zazwyczaj gorsety z szerokimi ramiączkami, aby nie wbijały się zbytnio w skórę. Powinny mieć tylnie ramiączka zapinane na krzyż, co dodatkowo zwiększy stabilizację. Charakteryzują się także dużą sztywnością, przez co mogą wydawać się za ciasne, jednak dzięki temu lepiej utrzymają biust podczas intensywnych ćwiczeń.
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze biustonosza sportowego?

  Podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń, biust narażony jest na wstrząsy oraz unoszenie na nienaturalną dla nich wysokość, co w przypadku dużych piersi może wiązać się z bólem, utratą jędrności oraz elastyczności, a w bardziej ekstremalnych warunkach z deformacją. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiedni biustonosz do danej wielkości piersi.
  Na co zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza z wysokim poziomem wsparcia? Przede wszystkim należy dostosować rozmiar biustonosza do budowy ciała. W tym celu niezbędne jest przymierzenie wybranego biustonosza, gdyż w przypadku sporych rozmiarów piersi bez tego ani rusz. Każda z nas ma inną budowę, zatem nie da się dobrać na oko idealnego biustonosza. Musi on odpowiednio utrzymać biust, a przy tym nie uciskać nadto klatki piersiowej. Warto zwrócić uwagę na miękkie, gładkie szwy, które zapobiegną otarciom, oraz na szerokie ramiączka.
  W przypadku biustonoszy dobieranych do dużych biustów niezbędne będą również solidne, oddzielone od siebie miseczki, które utrzymają każdą pierś z osobna na swoim miejscu. Coraz częściej pojawiają się w sklepach biustonosze gorsetowe wyposażone w przedni suwak, co jest świetnym udogodnieniem. Dzięki temu, nie trzeba „przeciskać” stanika przez biust, tylko założyć go jak kamizelkę i swobodnie zapiąć z przodu.

  Jaki stanik sportowy dla dużego biustu?

 • Nike Damski stanik sportowy zapewniający wysokie wsparcie – jest elastyczny i przylegający do ciała. Ma profilowane miseczki, szerokie ramiączka oraz niemalże bezszwową konstrukcję, która zapewnia wygodę podczas ćwiczeń. Ramiączka tylne mają krój bokserski, czyli łączą się pomiędzy łopatkami, co jest wygodną opcją, dopasowującą się do kształtu pleców.
 • Triumph Biustonosz sportowy Traction Hybrid Lite – biustonosz ma szerokie, regulowane ramiączka. Wykonany jest z elastycznego włókna, zapewniającego rozciągliwość oraz wysoką wytrzymałość. Jest usztywniany, nie ma fiszbin, a dodatkowo reguluje wilgoć i nie powoduje otarć.
 • Kris Line Claudia biustonosz sportowy – wykonany jest na zewnątrz i od wewnątrz z wysokiej jakości tkaniny, która przepuszcza powietrze i pochłania wilgoć. Ma regulowane ramiączka, zapięcie na trzy haftki oraz formowane miseczki, które odpowiednio utrzymają biust na swoim miejscu.
 • Jak się okazuje, dobór biustonosza sportowego nie jest wcale łatwym zadaniem. Jaki więc biustonosz sportowy dla dużego biustu wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Prawidłowo dobrany i dopasowany stanik sportowy, zapewnia wiele korzyści podczas treningu, a także zapobiega urazom mięśni klatki piersiowej, deformacji biustu czy przeciążeniu kręgosłupa. Nie jest to zatem tylko część garderoby, a bardzo ważny element stroju do ćwiczeń. Właściwy dobór stanika sportowego w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy komfortu podczas treningu, a także zapobiega odparzeniom, uciskom czy występowaniu bólu. Dlatego też tak ważny jest odpowiednio dobrany stanik sportowy. Pod żadnym pozorem nie należy z niego rezygnować podczas aktywności fizycznej. Ponadto warto wybierać produkty najwyższej jakości, wyprodukowane z oddychających materiałów.
  Zdjęcie: Enavto Elements
  Autor: Redakcja Ceneo