Data publikacji:

Złoto koloidalne do picia – zastosowanie i właściwości

Złoto to kruszec, który fascynował człowieka od zawsze. Nic więc dziwnego, że już w czasach starożytnych był on wykorzystywany w sztuce, rzemiośle, a nawet medycynie. Również i dziś wiele osób chce sprawdzić na sobie jego działanie, stosując złoto koloidalne do picia. Jakie efekty przynosi jego stosowanie? Czy złoto koloidalne może szkodzić?
złoto koloidalne do picia
Czy jakikolwiek pierwiastek rozkochał w sobie ludzkość równie mocno, co złoto? Od tysięcy lat ceni się je nie tylko za jego wysoką wartość, ale również niesamowite właściwości. Poznaj działanie złota koloidalnego – jego prozdrowotne działanie może cię zaskoczyć.

Złoto koloidalne – co to jest?

Złoto koloidalne to zawiesina mikroskopijnych cząsteczek złota o wielkości 30 nm w cieczy, na przykład w wodzie. Wbrew pozorom, tak przygotowany roztwór nie przyjmuje złotej, ale czerwonawą lub niebieską barwę.

Złoto koloidalne od wieków było uważane za remedium na liczne problemy zdrowotne. Podejrzewa się, że stosowali je już starożytni Aztekowie. Antyczni Chińczycy gotowali ryż wraz ze złotą monetą, aby dodać mu więcej właściwości odżywczych. Popularność złota koloidalnego nie zmalała mimo upływu czasu – również dziś cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem.

Złoto koloidalne – właściwości

Złoto znane jest z działania antyseptycznego, przeciwoksydacyjnego i regenerującego. To właśnie dlatego od lat znajduje zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych skóry. Wiele mówi się również o działaniu przeciwstarzeniowym złota, dlatego jego nano-forma dodawana jest do kosmetyków anti-age.

Ciekawymi właściwościami ma charakteryzować się złoto koloidalne do picia, popularne wśród zwolenników medycyny naturalnej. Nanozłotu przypisuje się działanie regenerujące i przeciwbólowe, a także dobroczynny wpływ na układ krążenia. Wiele osób sądzi, że oddziałuje ono pozytywnie na układ nerwowy, poprawiając sprawność mózgu. Ponadto złoto koloidalne może leczyć zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Jak stosować złoto koloidalne?

Złoto koloidalne to wspaniały specyfik, którego stosowanie może przynieść ci wiele korzyści. Koniecznie sprawdź, w jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć oraz jak używać go właściwie!

  • Złoto koloidalne w domowym spa

Kosmetyki ze złotem koloidalnym, jak również jego „surową” postać, można wykorzystać w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Produkty z zawartością złota działają odmładzająco, zwalczają wolne rodniki i znacznie poprawiają koloryt skóry. Złoto aktywuje obecne w skórze fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny. Ponadto drogocenny pierwiastek wspiera naturalny mikrobiom skóry, zwiększając jej odporność. Ciekawostką jest historia, zgodnie z którą królowa Egiptu – Kleopatra – każdej nocy stosowała złotą maseczkę, by zachować swoją urodę.
Nanozłoto ma również działanie przeciwbakteryjne, dlatego mogą sięgać po nie właścicielki cer problematycznych – tłustych i trądzikowych. Maseczki, żele oraz toniki ze złotem koloidalnym skutecznie łagodzą stany zapalne i zapobiegają powstawaniu kolejnych niedoskonałości.

  • Złoto koloidalne w leczeniu ran i chorób skóry

Buteleczka ze złotym koloidalnym znajdzie zastosowanie w każdej apteczce, jako skuteczny środek przyspieszający leczenie ran. Przemywanie otarć, oparzeń i zranień nanozłotem znacznie przyspieszy regenerację naskórka, a także zapobiegnie powstawaniu plam i blizn. Co ciekawe, złoto koloidalne znajduje zastosowanie w niwelowaniu objawów łuszczycy, egzemy oraz AZS.

  • Złoto koloidalne do picia

Nanozłoto koloidalne do picia jest bardzo popularne wśród zwolenników medycyny homeopatycznej. Uważa się, że jest one znakomitym i bezpiecznym środkiem zwalczającym infekcje, choroby hormonalne, a nawet niepłodność i uzależnienia. Trzeba jednak podkreślić, że badania nad właściwościami nanozłota wciąż trwają, a wyżej wspomniane działanie nie zostało jeszcze jednoznacznie potwierdzone.

Złoto koloidalne – skutki uboczne

Złoto koloidalne uważane jest powszechnie za substancję bezpieczną, jednak decydując się na jego picie, należy skonsultować się z lekarzem. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak nanosrebro, cząsteczki złota koloidalnego mogą odkładać się w wątrobie i nerkach, powodując szereg groźnych dolegliwości. Przedawkowanie nanozłota prowadzi do chronicznego zmęczenia, bólu głowy, nudności oraz kłopotów reumatycznych.

Przeczytaj także: Co jeść przy anemii?

Jeśli chodzi o stosowanie powierzchowne, złoto koloidalne jest zupełnie bezpieczne. Preparaty kosmetyczne z jego zawartością można stosować nawet codziennie. Złoto koloidalne rzadko uczula, dlatego może być używane nawet przez alergików oraz posiadaczy bardzo wrażliwych cer.

Złoto koloidalne – dawkowanie

Jaka dawka złota koloidalnego do picia będzie odpowiednia, a co najważniejsze bezpieczna? Wiele źródeł wskazuje, że jest to 5-20 ml dziennie, w zależności od wskazań. Zanim zdecydujesz się na suplementację, porozmawiaj ze specjalistą, który pomoże ci w ustaleniu indywidualnej, dopasowanej do twojego organizmu porcji.

Gdzie kupić złoto koloidalne?

Wbrew pozorom, złoto koloidalne nie jest drogim preparatem. Koszt buteleczki o pojemności 330 ml to około 70 złotych. Złoto koloidalne kupisz w większości aptek internetowych.

Złoto koloidalne: podsumowanie

Złoto koloidalne to wyjątkowy specyfik, który stosowany we właściwy sposób, może przynieść ci bardzo wiele korzyści. Jeśli chcesz stosować złoto koloidalne do picia, pamiętaj, że jego wpływ na organizm nie został całkowicie określony. Zażywając je, należy więc zachować dużą ostrożność.
Autorka: Joanna Stanuch