Data modyfikacji:

Rolki – efekty. Co daje jazda na rolkach po miesiącu praktyki?

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym, a dokładniej – przyjemne z pożytecznym dla sylwetki? Jak najbardziej, wystarczy sięgnąć po rolki. Efekty po miesiącu takiej aktywności to między innymi bardziej napięte mięśnie oraz gładsza skóra. Chcesz poznać więcej korzyści? Opisaliśmy je poniżej!

Jakie są efekty jazdy na rolkach?

rolki

Co daje jazda na rolkach?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, co dają rolki i czy warto je kupić? A może już dawno leżą w twojej szafie, ale jakoś „nie było okazji”, żeby po nie sięgnąć?

Przekonamy cię, że jazda na rolkach to zajęcie, którym naprawdę warto wypełnić wolny czas. Oto, co możesz dzięki temu zyskać!

Rolki – efekty

Korzyści płynące z jazdy na rolkach można zauważyć w dwóch sferach: fizycznej i psychicznej. Najpierw zerknijmy na tę pierwszą.

Zrzucenie zbędnych kilogramów

W czasie godziny jazdy na rolkach można zgubić od 600 do 700 kcal. Oznacza to, że regularna aktywność pozwoli w szybkim tempie zgubić zbędne kilogramy, a co najlepsze – w problematycznych okolicach brzucha, nóg i pośladków.

Oczywiście należy pamiętać, że do dobrego treningu nie wystarczą same rolki. Efekty po miesiącu będą widoczne, jeśli spełnisz określone warunki, tj. będziesz ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu, a trening będzie trwał minimum 40 minut.

Ważne jest również, żeby w trakcie aktywności utrzymywać odpowiednie tętno, tj. około 60% tętna maksymalnego.

Zobacz także rolki damskie w innych rozmiarach.

Ukształtowanie mięśni

W trakcie jazdy na rolkach pracują wszystkie mięśnie, ale oczywiście najbardziej zaangażowane są pośladki i uda. Jakie dokładnie różnice zauważysz, gdy pokochasz rolki?

Efekty przed i po miesiącu regularnej jazdy wskazują między innymi na podniesienie się pośladków oraz ich zaokrąglenie, a także na wysmuklenie i zwiększenie napięcia ud.

To jednak nie wszystkie korzyści. Jazda na rolkach pozwala także na piękne wyrzeźbienie mięśni brzucha – szybko stanie się widocznie twardszy i bardziej płaski. Dodatkowo zyskują mięśnie rąk oraz pleców.

Sprawdź również rolki męskie w innych rozmiarach.

Wzmocnienie serca

Czy wiesz, że jazda na rolkach należy do tzw. aktywności aerobowych, które z uwagi na zbawienny wpływ na serce nazywane są także treningami kardio?

Dzięki regularnym treningom twój mięsień sercowy będzie silniejszy i bardziej wytrzymały, a cały układ krwionośny zacznie lepiej pracować.

To z kolei sprawi, że zaczniesz czuć więcej sił i energii na co dzień, obniży się też u ciebie ryzyko chorób serca.

Dotlenienie organizmu

Tradycyjny rower można zastąpić stacjonarnym, a parkową alejkę – małą bieżnią. Dla rolek nie wymyślono jeszcze domowego odpowiednika, co oznacza, że jest to sport uprawiany na świeżym powietrzu.

To z kolei wiąże się z szeregiem korzyści dla twojego organizmu. Wszystkie tkanki stają się dotlenione, poprawia się przemiana materii, lepiej funkcjonuje mózg.

Jeśli więc zadajesz sobie pytanie, co dają rolki oprócz ładniejszych pośladków, to wiedz, że dzięki tej aktywności możesz mieć lepszą pamięć i więcej energii.

Poprawa koordynacji ruchowej

Masz czasami wrażenie, że wszystko wypada ci z rąk i straciłaś zgrabność ruchów? To także jest efekt unikania aktywności fizycznej i to także mogą naprawić rolki.

Efekty treningów to między innymi znaczne poprawienie koordynacji ruchowej, czyli większa współpraca wszystkich mięśni naszego ciała.

Redukcja bólu pleców

Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie pleców, w tym także te, które znajdują się najbliżej kręgosłupa.

Silniejsze mięśnie to z kolei mniej dolegliwości bólowych – co ma znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy w pracy dużo siedzą lub stoją. Już po miesiącu treningów przekonasz się, że rzadziej dokucza ci charakterystyczny ból.

Zobacz również rolki dziecięce w innych rozmiarach.

Redukcja cellulitu

Zlikwidowanie cellulitu jest bardzo trudne i doskonale wie o tym każda kobieta, które podjęła się tego wyzwania. Jeśli jednak połączysz działanie diety, kosmetyków oraz treningów, to twoje szanse na sukces znacznie wzrosną.

Jako ćwiczenia warto wybrać w tym przypadku właśnie rolki – efekty po miesiącu są naprawdę satysfakcjonujące.

Przy okazji warto wspomnieć, że rolki to jedna z tych aktywności, które w żadnym stopniu nie zagrażają stawom – wszystko dzięki temu, że ruchy w trakcie treningu są bardzo płynne, nie ma też żadnych gwałtownych, zrywnych działań.

Rolki – co dają psychice?

Rozpatrując korzyści związane z jazdą na rolkach, wiele osób bierze pod uwagę tylko poprawienie sylwetki lub kondycji.

Należy jednak pamiętać, że ta aktywność świetnie wpływa również na naszą psychikę. Co dokładnie zyskasz, podejmując regularne treningi?

Odprężenie

Rolki to wielka frajda! Długie okrążenia, finezyjne piruety czy pokonywanie własnych rekordów prędkości – wszystko to powoduje, że w organizmie wytwarzają się duże ilości „hormonów szczęścia”, czyli dopaminy, serotoniny i endorfin.

Dlatego właśnie w trakcie tej aktywności będziesz czuła się o wiele szczęśliwsza.

Pokonanie stresu

Każdy z nas doskonale wie, czym jest stres – niektórzy mają go aż w nadmiarze. Jeśli dotyczy to i ciebie, to musisz wiedzieć, że trening na rolkach to jak znakomita kuracja antystresowa.

Nie tylko uwalniane są wspomniane już, poprawiające nastrój hormony, ale o wiele łatwiej jest zapomnieć o wszystkich problemach, obowiązkach i trudach dnia codziennego.

Nawiązanie nowych znajomości

Jeśli zdecydujesz się wskoczyć w rolki, efekty mogą cię zaskoczyć – może się bowiem okazać, że nie tylko czujesz się lepiej i masz ładniejszą sylwetkę, ale też… rozkwita twoje życie towarzyskie.

Aktywność fizyczna zbliża ludzi. Możesz więc zapraszać do wspólnych treningów przyjaciół albo po prostu poznawać nowych ludzi.

Wymiana doświadczeń i wspólny cel sprawiają, że takie znajomości natychmiast stają się bardzo bliskie.

Autor: R. Wojtaś