Data modyfikacji:

Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

Wydaje ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.
trening kettlebell

Jaka waga kettlebell?

Zanim sięgniesz po odważnik kettlebell, koniecznie dobrze rozgrzej mięśnie – w szczególności barki i nadgarstki. Ważne jest również, abyś dobrała obciążenie zgodnie ze swoimi możliwościami. Zacznij od małego odważnika – 2-3 kg, i w miarę jak będziesz coraz sprawniej wykonywać ćwiczenia, a ciężar nie będzie stanowił problemu, zwiększaj wagę przyrządu.

Przysiady z kettlebellem

Pierwsze z naszych 5 ćwiczeń z kettlebellem to proste przysiady. Stań w lekkim rozkroku (stopy na szerokości bioder). Odważnik chwyć po bokach oburącz i ustaw przed sobą, tak aby ręce były zgięte w łokciach (powinny być zwrócone w dół). Wykonaj przysiad do momentu, aż łokcie dotkną wewnętrznej strony ud. Pamiętaj o prostych plecach. Wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy w 3 seriach.

Przysiady z wyciskaniem odważnika

Przysiady z kettlebellem możesz utrudnić poprzez wyciskanie odważnika. Wychodząc w górę równocześnie unieś prawą rękę (od zgięcia do pełnego wyprostu w łokciu), tak aby znalazła się nad głową. Zatrzymaj ruch na sekundę i wróć do przysiadu. Powtórz 10 razy i zmień stronę. Wykonaj 2 serie.

Obroty z kettlebell

Trzymając kettlebella w lewej ręce zrób ruch w bok, a potem do tyłu, tak abyś za plecami przełożyła go do prawej ręki. Nie zatrzymując się przenieś rękę w przód i chwyć odważnik lewą ręką. Zrób po 10 obrotów zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a potem zmień kierunek ćwiczeń. Wykonaj po serie na każdą stronę.

Podrzuty z odważnikiem kettlebell

Z kettlebellem możesz wykonywać podrzuty jednorącz. Stań w rozkroku (stopy na szerokości ramion), odważnik trzymaj w zgiętej lewej ręce na wysokości bioder. Uginając rękę w łokciu unieś przyrząd na wysokość barków, a potem dynamicznie wypchnij nad głowę (z lekko ugiętych nóg i przy lekko odchylonych plecach) i wróć. Powtórz 8-10 razy zmień rękę. Zrób 2-3 serie.

Ćwiczenia leżąc na plecach z kettlebell

Połóż się na plecach, nogi wyprostowane, odważnik trzymaj przed sobą oburącz. Unosząc tułów w górę, jednocześnie wyprostuj ramiona z ketllebellem  i przyciągnij prawą nogę zgiętą w kolanie jak najbliżej klatki piersiowej. Wróć i zmień nogę. Zrób 10 skłonów na każdą nogę w 2 seriach.

Tekst: Redakcja dbam-o-siebie.pl

Deskorolka dla początkujących

Deskorolka dla początkujących. Jak wybrać klasyczną deskę?

Chcesz spróbować jazdy na deskorolce? Planujesz przemieszczać się na niej po mieście czy wolisz spróbować swoich sił w skateparku? A może planujesz kupić deskę dziecku? Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt – jak powinna być deskorolka dla początkujących? Sprawdźmy to!
dobre buty do biegania do 200 zł

Dobre buty do biegania do 200 zł – jakie wybrać dobre buty do biegania do 200 zł?

Utarło się przekonanie, że obuwie biegowe musi być drogie, ponieważ tylko takie ma odpowiedniej jakości wykonanie i tylko takie wykorzystuje najlepsze technologie. Jednak czy na pewno? Czy dobre buty do biegania muszą być drogie? W tym artykule rozprawiamy się z tym mitem i postaramy się przekonać, że również tańsze propozycje doskonale sprawdzą się do pokonywania kolejnych kilometrów. Poniżej przedstawiamy poradnik, jakie dobre buty do biegania do 200 zł wybrać. Na co zwrócić uwagę? Czego unikać? Odpowiedzi już poniżej!
medytacja

Rodzaje medytacji. Jaką technikę wybrać dla siebie?

Chcesz zacząć praktykować medytację? Koniecznie poznaj jej zalety i dowiedz się, jakie są różne jej typy i techniki. Joga, mindfulness, tantra czy voodoo to tylko kilka przykładów praktyk. Jakie są rodzaje medytacji i którą z nich wybrać? Co daje medytowanie? Sprawdź w artykule!
Taśma kinezjologiczna na plecy

Taśma kinezjologiczna na plecy: jak używać?

Bolące mięśnie pleców, barków, lędźwi? Pomóc może proste rozwiązanie, które ustabilizuje mięśnie i wpłynie na ich lepsze funkcjonowanie. Taśma kinezjologiczna na plecy – prosta w obsłudze, skuteczna, bezbolesna. Jak działa i jak jej używać? Sprawdzamy.
zegarek sportowy

Suunto 9 vs Garmin Fenix 5X Plus. Jakie różnice? Który lepszy?

Suunto 9 i Garmin Fenix 5X Plus to dwa najpopularniejsze zegarki sportowe na rynku, przeznaczone dla osób ceniących sobie kompaktowe rozmiary oraz ogromne możliwości. Sprawdź, czym dokładnie różnią się oba modele, a także który z nich warto kupić.
rowerek stacjonarny w ciąży

Rowerek stacjonarny w ciąży - czy można jeździć na rowerku w ciąży?

Aktywność fizyczna w ciąży to temat dość kontrowersyjny. Z jednej strony, w mediach pełno jest zdjęć gwiazd i celebrytek, które nie rezygnują ze sportu nawet w stanie błogosławionym. Z drugiej - przyszłe mamy mogą obawiać się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Zatem, czy można jeździć na rowerku stacjonarnym w trakcie ciąży?