Data publikacji:

Suplementy na pamięć i koncentrację. Ranking


Wielu z nas ma problemy z pamięcią i koncentracją, które przeszkadzają w nauce i pracy. Najczęściej objawiają się, gdy jesteśmy przemęczeni i zestresowani, a zazwyczaj właśnie wtedy potrzebujemy dawać z siebie 100%. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które mogą pomóc poradzić sobie z tym problemem. Można również wspomóc swój organizm dodatkowo, sięgając po dobrej jakości, sprawdzone suplementy na pamięć i koncentrację. Ranking tych produktów pomoże dokonać dobrego wyboru.
tabletki

Co jest dobre na pamięć i koncentrację? Domowe sposoby


Zanim podejmiemy decyzję o wizycie w aptece, żeby zaopatrzyć się w produkty na pamięć i koncentrację, warto przeanalizować różne aspekty codziennego trybu życia, które mają wpływ na zdolności poznawcze. Małe kroczki, którymi będziemy wprowadzać zdrowsze nawyki, mogą okazać się ostatecznie dużo skuteczniejsze, niż jakakolwiek suplementacja. Organizm człowieka jest skomplikowanym mechanizmem, na który ma wpływ wiele czynników. Oto kilka z nich:

• Dieta. Warto zadbać o nią w pierwszej kolejności, by nie musieć wspomagać się produktami na pamięć i koncentrację. Ranking suplementów pokaże, które z nich są godne uwagi, jednak nie bez powodu na każdym z nich znajduje się informacja, że nie są one w stanie zastąpić zróżnicowanej diety. Witaminy na pamięć oraz inne składniki odżywcze będą najlepiej przyswajały się ze zdrowych posiłków. Do właściwego funkcjonowania układu nerwowego konieczne są m.in. witaminy z grupy B, magnez oraz kwasy omega-3.

• Sen. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny snu. Co to oznacza? W przypadku osób dorosłych jest to minimum 6 godzin snu na dobę, a często zapotrzebowanie jest większe. Młodsze dzieci szkolne powinny spać minimum 9 godzin, a starsze 8. Podczas snu powstają nowe połączenia neuronalne, a pamięć ulega konsolidacji, bez niego zatem wiedza nie ma szansy zostać odpowiednio przyswojona.

• Aktywność fizyczna. Pomaga ona obniżyć poziom stresu i dotlenić mózg, jest to niezbędne do poprawy pamięci i koncentracji. • Relaks. Nieustannie spięty organizm nie jest w stanie działać prawidłowo, a stres bardzo przeszkadza w pracy i nauce.

Naturalne wspomaganie – co na pamięć i koncentrację?


Żaden lek na pamięć i koncentrację nie zdziała tyle, co zdrowy tryb życia. Jeśli jednak to wciąż za mało lub praca i nauka nas chwilowo przytłaczają, warto wspomóc się, sięgając po napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa i herbata, a zwłaszcza yerba mate. Działają one szybko, pobudzają i mogą bardzo pomóc w osiągnięciu koncentracji, o ile nie przesadzimy z ilością (bo możemy odnieść przeciwny skutek). Jeśli problem pojawia się regularnie, warto wzbogacić dietę w magnez i witaminy z grupy B, czyli tak zwane witaminy na pamięć.

Tabletki na pamięć i koncentrację?


W wielu przypadkach bardzo skuteczne okazują się tabletki na pamięć i koncentrację. Trzeba jednak wybrać odpowiednie z nich, a także dobrze sprawdzić przeciwwskazania, może się bowiem zdarzyć, że konkretny składnik jest dla nas nieodpowiedni. W trakcie poszukiwania idealnych suplementów na pamięć i koncentrację ranking będzie bardzo pomocnym narzędziem, ale trzeba pamiętać, że ich działanie na organizm to często sprawa indywidualna. To, co dla jednej osoby będzie pomocnym narzędziem do poprawy koncentracji, u kogoś innego może wywołać rozdrażnienie i nadmierne pobudzenie. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków trzeba regularnie przyjmować tabletki przez dłuższy czas (na przykład miesiąc lub dwa), żeby odczuć ich działanie.
Najczęściej za najskuteczniejsze uważa się suplementy zawierające następujące składniki:

• magnez i witaminy z grupy B,

• kofeina,

• miłorząb japoński,

• żeń-szeń,

• rhodiola,

• koenzym Q10.
Działanie tego typu preparatów opiera się na wspomaganiu układu nerwowego, poprawieniu witalności, a także pobudzeniu organizmu. Idealna sytuacja ma miejsce, gdy suplement łączy w sobie kilka z tych funkcji. Zatem – co na pamięć i koncentrację? Ranking suplementów pozwoli podjąć dobrą decyzję.

Suplementy na pamięć i koncentrację – ranking


Ginkomag Plus na pamięć i koncentracje 120 kaps. wegańskich

Najważniejszym składnikiem preparatu jest miłorząb japoński, czyli Ginkgo biloba, który jest bardzo znaną rośliną wspierającą funkcje poznawcze. Żeby objawił pełnię swoich właściwości, powinno się suplementować go minimum 4-8 tygodni, zakładając, że będzie stosowany regularnie. Ponadto w preparacie tym znajdują się witaminy z grupy B oraz magnez i kwas pantotenowy. Przyjmuje się 1 kapsułkę dziennie.
Swanson Rhodiola Rosea Root Różeniec Górski 400 mg 100 kaps.

Różeniec górski, który jest składnikiem tego preparatu, wykazuje działanie pobudzające, poprawia samopoczucie i wpływa pozytywnie na pamięć i koncentrację. Najlepiej sprawdzi się u osób bardzo zestresowanych, zabieganych, bardzo aktywnych i borykających się z problemami z koncentracją o różnym podłożu. Suplement firmy Swanson jest bardzo dobrej jakości i konieczne jest łykanie jedynie jednej kapsułki dziennie (w godzinach porannych).
Grinday Mind Up Na Pamięć i Koncentrację 60 kaps.

Suplement ten opiera się w dużej mierze na właściwościach żeń-szenia, zawiera także ekstrakt z różeńca górskiego i cholinę. Przyjmuje się dwie kapsułki dziennie. Suplement przeciwdziała zmęczeniu, pobudza, wpływa pozytywnie na możliwość skoncentrowania się na zadaniu i poprawia wydajność pracy.
Viridian Cognitive Complex pamięć i koncentracja (60 kaps.) Viridian

Innowacyjny preparat wspomagający funkcje umysłowe. Zawiera koenzym Q10, kwas alfa liponowy oraz Green Food Blend, czyli mieszankę lucerny, spiruliny i borówki, będących źródłem mikroelementów i przeciwutleniaczy. Suplement polecany w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego oraz dla osób starszych, u których funkcje poznawcze działają już nieco gorzej. Przyjmuje się jedną kapsułkę dziennie.
Autor: Nina Nadybska