Data modyfikacji:

Witaminy dla mężczyzn na potencję: jakie stosować?

Problemy z potencją dotyczą mężczyzn w każdym wieku. U większości z nich wywołują niepewność i stres, które mogą potęgować problem. W takich sytuacjach panowie często szukają pomocy w aptece. Wybierają wówczas produkty na potencję – często dostępne bez recepty. Tymczasem w wielu przypadkach już sama zmiana diety może sprawić, że problem zniknie. Oczywiście jest to rozwiązanie długofalowe, ale skuteczne. W diecie nie może zabraknąć witamin dla mężczyzn na potencję oraz składników odżywczych. Czasem zdrową dietę należy wspomóc suplementami. Jakie witaminy dla mężczyzn na potencję są najlepsze? Oto nasi faworyci!
witaminy dla mezczyzn na potencje

Problemy z potencją – przyczyny

Obecnie problemy z potencją dotyczą naprawdę dużej grupy mężczyzn. Ich źródłem często bywa niezdrowy tryb życia. Niewłaściwa dieta, bogata w tłuste potrawy, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej – to tylko niektóre z czynników mogących powodować problemy z potencją. Dużą rolę odgrywa też zmęczenie oraz stres. Przepracowany, zestresowany mężczyzna, jedzący wysokoprzetworzone produkty w pośpiechu, może mieć spore problemy z potencją. W walce z takim stanem rzeczy może pomóc zmiana diety, a także wprowadzenie aktywności fizycznej oraz higiena snu. W posiłkach należy zadbać o źródła witamin dla mężczyzn na potencję.

Ruch natomiast wpływa na podniesienie hormonów, w tym testosteronu, dzięki czemu zwiększa się libido. Przesypianie 7-8 godzin w ciągu doby ma również ogromne znaczenie – wypoczęty organizm działa sprawniej, dzięki czemu kłopot z potencją może odejść w zapomnienie. Jakie witaminy dla mężczyzn warto przyjmować? Dowiedz się więcej.

Witaminy na potencję dla mężczyzn

Już kilkukrotnie wspomnieliśmy o witaminach na potencję dla mężczyzn. Teraz przyszedł czas, by zdradzić wam, jakie to witaminy. Przede wszystkim na potencję dobrze wpływają witaminy z grupy B, a także witaminy A, C, E i D. Witaminę E znajdziemy chociażby w marchewce, migdałach, kiełkach warzyw, orzechach, pestkach słonecznika i dyni. Substancja ta wspiera krążenie krwi i korzystnie wpływa na produkcję hormonów. Jest świetnym antyoksydantem oraz wzmacnia naczynia krwionośne.

Witamina D jest również bardzo istotna. Niedobór witaminy D może wpływać na problemy z erekcją, ponieważ jest ona kluczowa dla komórek śródbłonka, które znajdziemy w naczyniach krwionośnych. Zbyt mała ilość witaminy D hamuje prawidłowy przepływ krwi, co objawia się kłopotami ze wzwodem.

Witaminy z grupy B na potencję

Powszechnie uważa się, że witamina B na potencję to dobry wybór. Jest to prawda, jednak należy tę kwestię doprecyzować. Chodzi tu o różne witaminy z grupy B, czyli B1 (tiaminę), B2 (ryboflawinę), B3 i PP (niacynę). Substancje te rozszerzają naczynia krwionośne i pozytywnie wpływają na ukrwienie ciała. Witamina B1 na potencję jest szczególnie ważna – pobudza ona produkcję hormonów płciowych, a jej niedobór może prowadzić nawet do bezpłodności. Witaminę tę znajdziemy chociażby w wieprzowinie, grochu, fasoli, orzechach, rybach czy wątróbce.

Suplementy diety dla mężczyzn na potencję

Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin za pomocą diety. W takim przypadku z pomocą przychodzą suplementy. Warto jednak pamiętać, że nie mogą być one substytutem zdrowego, zbilansowanego jadłospisu. Zadbanie o odpowiednią dietę jest kluczowe w walce z problemami z potencją. Na rynku znajdziemy sporo propozycji witamin na potencję dla mężczyzn. Wśród nich dobrym wyborem będą poniższe propozycje.
  • Vitotal dla mężczyzn – produkt ten zawiera mnóstwo witamin i składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wśród nich znajduje się wspomniana wcześniej witamina B1, a także B2, B6 i B12, witaminy D, E, C, K, A oraz wiele innych.
  • Doppelherz Aktiv A-Z Dla Niego – w tym suplemencie znajdują się witaminy na potencję dla mężczyzn, takie jak: z grupy B, C, A, K, D, a także wiele innych cennych minerałów.
  • Centrum ON – w jednej tabletce tego produktu znajdziemy witaminy A, E, C, K, B1, B2 i D, a także wiele więcej składników, jak choćby żelazo, magnez, fosfor czy wapń.

Witaminy na potencję dla mężczyzn są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania. Jeśli obserwujecie u siebie problemy z erekcją, koniecznie zadbajcie o właściwą dietę, ruch oraz odpoczynek. W przypadku, gdy zmiana stylu życia nie przyniesie efektów, skonsultujcie się z lekarzem, który z pewnością rozwiąże wasz problem.

Autor: Olga Sadowska