Data modyfikacji:

Nauka pływania dla dorosłych – jak nauczyć się pływać

Przechodząc obok pobliskiego basenu, regularnie przyglądasz się plakatom zachęcającym do wzięcia udziału w zajęciach z nauki pływania dla dorosłych i zastanawiasz się, czy warto się na nie zapisać? Oczywiście, że tak! Nigdy nie jest za późno, aby opanować popularną technikę żabki czy kraula. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak nauczyć się pływać w dorosłym życiu!

Nauka pływania dla dorosłych

Wiele osób rezygnuje z nauki pływania dla dorosłych, sądząc, że jest już za późno. Na szczęście wiek wcale nie przekreśla twoich szans na stanie się mistrzem pokonywania kolejnych długości basenu w jak najkrótszym czasie. Choć początki z pewnością nie będą należeć do najłatwiejszych, to zdecydowanie nie warto się zniechęcać. Wystarczy odrobina cierpliwości, odwagi i pomocy bliskich lub profesjonalnego instruktora, aby opanować sztukę pływania. Zanim zaczniesz się zastanawiać, co zabrać na basen, zobacz kilka porad na temat nauki pływania dla dorosłych.

Jak nauczyć się pływać?

Naukę pływania dla dorosłych warto rozpocząć na basenie na zajęciach, które są prowadzone przez profesjonalistę. Pomocna okaże się także obecność ratownika, który nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem w obiekcie. Zapisz się na zajęcia w małej grupie – optymalna liczba uczestników to około 10 osób. Dzięki temu instruktor może poświęcić każdemu z was odpowiednio dużo czasu. Takie rozwiązanie jest także o wiele tańsze niż indywidualne zajęcia.

Regularne uczęszczanie na zajęcia pozwoli nabrać pewności w wodzie, jednocześnie dając możliwość poprawy ewentualnych błędów. Co więcej, wizyty na basenie sprawią, że wyrobisz nawyk, dzięki któremu zyskasz motywację do dalszej nauki. Za najłatwiejszy styl uważa się oczywiście grzbietowy, czyli pływanie na plecach. Jeśli masz obawy przed spróbowaniem swoich sił w innych technikach, to właśnie od niego warto zacząć naukę pływania dla dorosłych. Instruktor z pewnością może ci również w opanowaniu żabki, kraula i pieska. Z czasem, gdy opanujesz pływania, być może zainteresuje cię nawet piłka wodna.

Nauka pływania dla dorosłych, którzy boją się wody

Wbrew pozorom strach przed wodą jest o wiele powszechniejszy, niż mogłoby się wydawać. Jak w takich sytuacjach nauczyć się pływać? Strach ma wielkie oczy – wystarczy przełamać się w trakcie pierwszej wizyty w basenie, stopniowo zanurzając ciało. Postaw na metodę małych kroków! Z każdymi kolejnymi odwiedzinami wchodź coraz głębiej do wody aż do momentu, w którym poczujesz się bezpiecznie, a obawy miną. Jeśli zdecydujesz się na zapisanie się na zajęcia z nauki pływania dla dorosłych, poinformuj o swoim lęku instruktora. I co najważniejsze, nie poddawaj się – już sama decyzja o rozpoczęciu uczęszczania na basen jest doskonałym początkiem!

Przydatny sprzęt do nauki pływania dla dorosłych

W trakcie doskonalenia umiejętności pomocny okazuje się sprzęt do nauki pływania dla dorosłych. Czego nie powinno zabraknąć w torbie sportowej początkującego pływaka oprócz stroju kąpielowego?

Okulary pływackie

Niezbędne są okulary do pływania, dzięki którym nawet w trakcie zanurzenia twoje oczy będą skutecznie chronione przed kontaktem z chlorowaną wodą.

Czepek do pływania

Czepki pływackie chronią włosy przed zmoczeniem i nie tylko! Chlorowana woda może negatywnie odbijać się na ich kondycji, dlatego odpowiednie zabezpieczenie pozwoli uniknąć nadmiernego przesuszenia fryzury.

Rękawki do pływania

Dla osób bojących się pływać idealnym rozwiązaniem są rękawki, które wbrew pozorom nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Akcesoria pomogą ci w utrzymaniu się na powierzchni wody.

Makarony do pływania

W trakcie nauki pływania dla dorosłych pomocne okażą się również makarony, które najczęściej są dostępne w wypożyczalni na basenie.