Data modyfikacji:

Ławeczka do brzuszków. Co daje?

Zdrowa i pięknie wyglądająca sylwetka to marzenie wielu kobiet. Umięśnione ciało potrafi dodać pewności siebie i sprawić, że w każdej sytuacji poczujesz się pięknie. Jednak wiele kobiet boryka się z kompleksem okolic brzucha. Ciąża, wieczorne podjadanie lub schorzenia sprawiają, że na brzuchu pojawia się oponka, której ciężko się pozbyć.

Jeśli nie masz czasu na codzienne wizyty na siłowni, z pomocą przyjdzie ci ławeczka do brzuszków. Dzięki temu urządzeniu zadbasz nie tylko o brzuch, ale także inne części ciała. Sprawdź, dlaczego warto kupić ławeczkę do brzuszków. 

Jak wybrać ławeczkę do brzuszków?

  • Ławeczka do brzuszków – czy warto
  • Klasyczne ławki do brzuszków
  • Ruchoma ławeczka do brzuszków 

Czy warto ćwiczyć na ławeczce do brzuszków?

Wiele osób uważa, że ławeczka do brzuszków to przeżytek, który nie daje widocznych efektów. Nic bardziej mylnego – zalet ławeczki do brzuszków jest naprawdę wiele. Jest to urządzenie, przy pomocy którego możesz ćwiczyć wiele partii ciała: brzuch, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, uda, nogi a nawet ręce. To wielofunkcyjny sprzęt, który zadba o kondycję całego ciała. Dodatkowo ławeczka do brzuszków to funkcjonalność i wygoda w jednym.

Możliwość składania urządzenia sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca w domu i możesz z niego korzystać wtedy, kiedy potrzebujesz. Zapomnij o długich podróżach na siłownię. Dzięki ławeczce do robienia brzuszków, siłownię będziesz mieć zawsze pod ręką. 

Klasyczne ławki do brzuszków

To dobrze znane urządzenie wszystkim osobom, które walczą o piękną sylwetkę. Klasyczna ławeczka do brzuszków to dobry wybór dla początkujących. Urządzenia tego typu zachęcają nie tylko atrakcyjną ceną, ale także solidnością wykonania. Cena tego sprzętu waha się od 100 do 200 złotych – dzięki temu możesz cieszyć się domową siłownią bez nadszarpnięcia budżetu. Taka ławeczka pozwoli ci wykonywać serię podstawowych ćwiczeń.

Ławeczka ze skosem ujemnym pozwala przede wszystkim na wzmacnianie mięśni brzucha.

Jak wykonać brzuszki na ławeczce?

  • Ułóż wygodnie ciało na ławeczce.
  • Zablokuj nogi i ułóż dłonie wzdłuż ciała.
  • Następnie podnoś tułów do góry, ciężar ciała rozkładając pomiędzy mięśnie grzbietu a mięśnie brzucha.
Takie ćwiczenie sprawi, że pozbędziesz się bólu pleców i zyskasz piękną sylwetkę na wakacje. 

Jakie ćwiczenia oprócz brzuszków możesz jeszcze wykonywać na ławeczce z ujemnym skosem? Opcji jest naprawdę wiele. Oprócz brzuszków, możesz ćwiczyć skłony boczne.
  • Ułóż się na ławeczce i ręce połóż pod głową.
  • Podnosząc się kieruj swoje ciało na zmianę w lewą lub prawą stronę.
Takie ćwiczenie nie tylko wzmacnia kręgosłup, ale także niweluje oponkę na brzuchu. Jeśli chcesz urozmaicić swoje ćwiczenia, domową siłownie wyposaż w drobne hantle.

Przy pomocy hantli możesz ćwiczyć mięśnie rąk i nóg. Hantle sprawdzą się także podczas ćwiczeń na ławeczce. Wystarczy, że położysz się na plecach i w leżeniu zaczniesz podnosić ciężarki.

Możesz wykonać trzy serie tego ćwiczenia po dziesięć powtórzeń. Bardziej zaawansowane osoby mogą robić brzuszki podnosząc jednocześnie hantle.

Pamiętaj – nie wykonuj tego ćwiczenia jeśli jesteś osobą początkującą. W przypadku bardziej zaawansowanych ćwiczeń przyda się pomoc drugiej osoby np. koleżanki lub męża. 

Ruchoma ławeczka do brzuszków 

Lubisz gadżety i nowinki technologiczne? Postaw na ławeczkę do brzuszków nowej generacji! W ofercie sklepów sportowych znajdziesz ławeczkę do brzuszków z ruchomymi rolkami.

Dzięki czterem stopniom trudności z ławeczki mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i te ćwiczące regularnie. Podciąganie nóg na ławeczce sprawi, że twoje mięśnie brzucha i grzbietu będą intensywnie pracować. Dzięki temu zrzucisz zbędne kilogramy i będziesz cieszyć się piękną sylwetką cały rok!