Data publikacji:

Jak działa lampa solna? Właściwości, przeciwwskazania

Lampa solna to niewielkie dzieło sztuki użytkowej, które znane jest przede wszystkim miłośnikom zdrowego stylu życia. Jej kształty i rozmiary mogą być różne, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Lampa może być z żarówką lub może być przeznaczona do wykorzystywania świec, co wprowadza niesamowity klimat do domu lub mieszkania. Energii lamp solnych przypisuje się kilka wspaniałych właściwości. Sprawdź, czy lampa solna jest produktem idealnym dla ciebie!

lampa solna właściwości
Lampa solna nie jest żadną nowością na rynku – z pewnością prawie każdy miał okazję ją widzieć, jak nie w sklepach, to u rodziny czy u znajomych. Różnica pomiędzy lampami solnymi z dawnych lat a lampami współczesnymi polega na tym, że obecnie jest zdecydowanie większy wybór lamp w sklepach. Producenci lamp solnych idą z duchem nowoczesności i starają się dopasować ofertę do nawet najbardziej nowoczesnych wnętrz (przykłady urozmaiconego wzornictwa). Nie da się ukryć, że lampa solna właściwości ma prozdrowotne i generalnie można ją uznać za oczyszczacz pomieszczeń od wszelkiego rodzaju fal emitowanych przez sprzęt elektroniczny.

Lampa solna – z żarówką czy ze świecą?

Konsumenci bardzo często pytają: „lampa solna – jak długo świecić będzie?”. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od tego, który rodzaj lampy jest już w posiadaniu lub w trakcie kupowania. Generalnie lampa sama w sobie jest produktem bardzo trwałym. Lampa solna z żarówką uzależnia swoją pracę właśnie od czasu pracy żarówki danego producenta (trzeba sprawdzić, ile godzin wytrzyma taki produkt). Natomiast w przypadku świec – świecenie zależy od jakości świecy. Świece są super pomysłem na stworzenie mistycznego klimatu, są idealne do medytacji i głębokiej relaksacji. Tak więc na pytanie: „lampa solna – jaką wybrać” można odpowiedzieć, że można wybrać taką, która w danym czasie najbardziej odpowiada potrzebom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić dwa rodzaje lamp solnych (lub jeden rodzaj, ale w różnym wzornictwie). 

Lampa solna i jej właściwości

Lampa solna to chyba najprostszy jonizator na świecie – skutecznie zwiększa poziom jonów ujemnych w danym pomieszczeniu. Eliminuje smog elektryczny, dlatego też stawia się ją zazwyczaj w pobliżu komputerów, kuchenek mikrofalowych, telewizorów i innego sprzętu RTV/ AGD. Rozwiązuje problem z żyłami wodnymi. Może ograniczać ilość drobnoustrojów w najbliższym otoczeniu. Medycyna naturalna uważa, że lampa solna ma dobry wpływ na układ krążenia i układ oddechowy. Przypisuje się jej działanie antyalergiczne. Znacznie poprawia samopoczucie ludzi. Jest polecana przez naturoterapeutów dla osób z nerwicami. Stosuje się ją również w koloroterapii. Jeśli chodzi o to, czy lampa solna przeciwwskazania jakiekolwiek ma, to można wskazać, że nie powinny jej wykorzystywać osoby uczulone na sól.


Przeczytaj także: Jak wybrać najlepszy strój na jogę? Nasze porady!


Lampa solna – gdzie najlepiej kupić?

Lampa solna to produkt naturalny, ale trzeba ją kupić w dobrym sklepie internetowym lub sklepie stacjonarnym. Chodzi tutaj o to, że można przez przypadek kupić produkt wyglądający jak lampa solna, a będzie to zwykły syntetyk, który nie ma żadnego oddziaływania zdrowotnego i sam w sobie może być produktem niebezpiecznym. Dlatego też nie należy dać się złapać w pułapkę zbyt niskiej ceny – cena prawdziwej lampy solnej nie odstrasza, a jej zakup odwdzięcza się wszystkim tym, co pod względem zdrowia lampa ma do zaoferowania. Na pytanie „lampa solna, gdzie kupić?” można też odpowiedzieć, że warto odpowiedniego zakupu dokonać podczas wycieczek krajoznawczych, na przykład do kopalni soli kamiennej. 
Autor: Dorota WIśniewska