Chcesz zadbać o swoją cerę? Odkryj moc działania glinek do mycia twarzy, które stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Naturalne produkty możesz aplikować samodzielnie lub kupując formuły z ich dodatkiem. Sprawdź, czym jest glinka do twarzy, jakie rodzaje znajdziesz na rynku i dlaczego warto ją stosować.
Glinka do twarzy jest naturalnym minerałem, który pozyskuje się ze skał osadowych w różnych częściach świata. Choć jej właściwości wykorzystuje się w kosmetyce od bardzo dawna, to dopiero w ostatnich latach stała się obowiązkowym dodatkiem w świadomej pielęgnacji. Nie bez powodu – produkty przyspieszają gojenie ran, poprawiają koloryt i oczyszczają skórę, jednocześnie pomagając uporać się z niedoskonałościami.
Glinka, którą możesz używać do mycia twarzy lub w formie maseczki, ma lekko zasadowe lub naturalne pH. To właśnie dzięki temu jest bezpieczna nawet dla alergików i właścicielek wrażliwej, podatnej na podrażnienia cery.
Co ciekawe, minerały są także chętnie wykorzystywane jako wsparcie w leczeniu egzemy, trądziku różowatego i łuszczycy. Jeżeli występuje u ciebie trądzik mimo pielęgnacji, warto do swojej kosmetyczki dorzucić produkty z glinką.
Na rynku znajdziesz wiele rodzajów glinek do twarzy. Jak wybrać odpowiednią dla twojej skóry? Przygotowaliśmy dla ciebie krótki przewodnik po typach kosmetyków, w którym znajdziesz zastosowanie i właściwości każdego z nich.
Zielona glinka do twarzy to najpopularniejszy rodzaj kosmetyku, w którym znajdziesz mnóstwo cennych składników – magnez, cynk, wapń, selen, potas czy kobalt. To właśnie ona jest idealnym wyborem dla osób, które zmagają się z trądzikiem i zaskórnikami, oraz właścicielek cery tłustej. Antybakteryjne i dezynfekujące właściwości glinki doskonale radzą sobie z niedoskonałościami.
Czerwona glinka do twarzy jest polecana kobietom, które zmagają się z trądzikiem różowatym oraz mają wrażliwą, zaczerwienioną i naczynkową cerę. Produkt wykazuje przede wszystkim działanie oczyszczające, ale nie tylko – równie doskonale radzi sobie z uszczelnieniem naczyń krwionośnych czy poprawą kolorytu.
Na tym jednak rodzaje glinek do twarzy się nie kończą. Choć zielona, biała i czerwona są najpopularniejsze, to na rynku znajdziesz również różową, żółtą, czarną, a nawet fioletową.
Czasami w ofercie marek kosmetycznych można także trafić na marokańską, która jest uniwersalnym kosmetykiem dla każdej cery, oraz błękitną dedykowaną przede wszystkim dojrzałym kobietom.
Glinka do mycia twarzy to doskonały i delikatny sposób na skuteczne oczyszczenie skóry z zabrudzeń i pozostałości po kosmetykach do makijażu. Wprowadzenie jej do codziennej pielęgnacji to nie tylko doskonała alternatywa dla żelu myjącego, ale także sposób na poprawę kolorytu cery, odetkanie zatkanych porów, opóźnienie procesów starzenia czy wzmocnienie naczynek krwionośnych.
Aby wykorzystać glinkę do mycia twarzy, potrzebujesz tylko wodę lub hydrolat. Po wymieszaniu dwóch składników otrzymujesz papkę, którą należy nałożyć i delikatnie wmasowywać w skórę przez około minutę. Po zakończeniu odczekaj jeszcze chwilę – w tym czasie naturalny kosmetyk wchłonie wszelkie zanieczyszczenia – a następnie zmyj glinkę ciepłą wodą.
Dlaczego włączenie glinki do mycia twarzy do regularnej pielęgnacji to dobry pomysł? Naturalne produkty mogą pochwalić się licznymi zaletami, dzięki którym zostały uznane za hit kosmetyczny i na stałe zagościły na półkach miłośniczek dbania o cerę. Jeśli do tej pory nie odkryłaś mocy ich działania, to przedstawione korzyści stosowania z pewnością cię do tego przekonają.
Pianka oczyszczająca z glinką francuską Skin79 ma gęstą, łatwą w aplikacji formułę. Kosmetyk na bazie zielonej glinki zawiera selen, krzem, mangan, potas, wapń, magnez i wiele innych składników mineralnych, które pomagają w regulacji wydzielania sebum, absorbują zanieczyszczenia i działają detoksykująco.
Czysta glinka L'Oréal to żel oczyszczający, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale także matuje i redukuje nadmiar sebum. Kosmetyk powstał na bazie 3 rodzajów glinek i ekstraktu z eukaliptusa, dzięki czemu może być stosowany codziennie.