Data publikacji:

Wrastające włoski. Sprawdzone sposoby na wstydliwy problem

Wrastające włoski to dolegliwość, która potrafi uprzykrzyć życie. Ładna pogoda sprzyja zakładaniu sukienek i odsłanianiu ciała. Wiąże się to z potrzebą częstszej depilacji nóg. Niepoprawne usuwanie włosków może natomiast prowadzić do ich wrastania. Jak zapobiegać problemowi wrastających włosków? Jak usuwać wrastające włoski w prosty i bezbolesny sposób? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Jakie są przyczyny powstawania wrastających włosków?

Wrastające włoski to powszechny problem. Dolegliwość ta dotyka często kobiet, które doświadczają wrastających włosków przez częstą i nieodpowiednią depilację.

Jak powstają wrastające włoski? Są to włoski, które nie przebiły się ponad powierzchnię skóry – zamiast tego rosną pod jej w jej wnętrzu. Z czasem na skórze pojawia się wypukła plamka o ciemniejszym kolorze lub czerwona krostka.

Ze względu na guzowatą budowę i wywoływanie bólu, wrośnięte włoski mogą przypominać ropiejący pryszcz. Wrastające włoski powstają najczęściej u osób posiadających twarde lub kręcone włosy.

Włosy tego typu dużo częściej się wyginają i jest im trudniej przebić się przez powierzchnię skóry. Powodem pojawiania się wrastających włosów może być również źle działająca gospodarka hormonalna organizmu.

Czytaj również: Objawy polipów macicy

Peeling to podstawa w walce z wrastającymi włoskami

Peeling to świetny sposób na to, by zapobiegać pojawianiu się wrastających włosków. Gdy mieszek włosowy jest zatkany martwym naskórkiem, wtedy włoski na twoich nogach, rękach lub strefie bikini mogą wrastać. Dlatego tak ważny jest regularny peeling całego ciała.

Do wyboru masz wiele opcji – możesz sięgnąć po kosmetyki lub specjalistyczne akcesoria. Najbardziej popularne są gruboziarniste scruby do ciała. Taki peeling pozostawi twoją skórę gładką i dobrze nawilżoną.

Jeśli lubisz kosmetyczne gadżety, sięgnij po peelingujące rękawice lub ściereczki. Efekt wypielęgnowanej skóry gwarantowany.

Dbaj o nawilżenie skóry

Nawilżanie jest obok peelingu drugim najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym. Regularne stosowanie balsamu sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona i napięta. Dzięki temu włoski mogą łatwiej przebić się do górnych warstw skóry.

Szukając idealnego balsamu nawilżającego do ciała, sięgnij po modne obecnie produkty naturalne. Balsamy z naturalnych olei, takich jak kokosowy, rzepakowy, mango czy pestek malin, doskonale natłuści twoją skórę.

Naturalne składniki aktywne przenikną wewnątrz skóry, pozostawiając ją piękną i napiętą.

Prawidłowa depilacja zapobiega wrastaniu włosków

Ważnym krokiem zapobiegania wrastających włosków na nogach jest prawidłowo wykonana depilacja. Jeśli swoje ciało golisz jednorazowymi maszynkami pamiętaj, by często je wymieniać.

Taka maszynka jest nie tylko siedliskiem bakterii, ale także szybko się tępi. Oprócz nowej maszynki zaopatrz swoją kosmetyczkę w dedykowany żel do golenia. Krem do depilacji zapewni maszynce odpowiedni poślizg, dzięki czemu uzyskasz aksamitnie gładką skórę.

Jaka maść na wrastające włoski?

Jeśli zabiegi pielęgnacyjne nie pomagają, wybierz specjalistyczny krem na wrastające włoski.

Popularnym produktem wśród kobiet jest krem Bump Eraiser od marki CaronLab. Jest to produkt, który eliminuje problem wrastających włosków. Enzymy zawarte w kosmetyku osłabiają brodawkę włosa, co opóźnia wzrost włosów i ich wrastanie. Z tym kremem zapomnisz o problemie wrastających włosków!
Autorka: Patrycja Hendzel