Data modyfikacji:

Jędrny biust: najlepsze ćwiczenia na piersi w domu

Masz wrażenie, że twój biust nie jest tak jędrny jak kiedyś? Balsamy i kremy do ciała nie zdają egzaminu? Najwyższa pora wypróbować ćwiczenia na piersi – najskuteczniejszy sposób na poprawę wyglądu biustu!

ćwiczenia na piersi

Przeczytaj również: Ćwiczenia na ławeczce w domu. Jakie?

Piękny biust to nie tylko kwestia genów. To również twoja praca włożona w jego pielęgnację oraz kondycję mięśni tkanki piersiowej. Bez tych dwóch elementów, nawet duży i krągły biust po latach może wyglądać nieatrakcyjnie i stracić swoją jędrność.

Czemu biust traci jędrność?

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to zabójcy krągłego biustu. Jeśli klatka piersiowa nie jest aktywizowana do ćwiczeń lub co gorsza, spędza całe dnie w jednym ułożeniu, ramiona zaczynają wysuwać się ku przodowi. Zaczynasz się garbić, a klatka piersiowa ulega zapadnięciu. To prosta droga do mało jędrnego biustu, który zamiast dumnie ustawiać się ku przodowi, zaczyna smutno zwisać... brzmi znajomo?

Spokojnie – nigdy nie jest za późno na ćwiczenia na biust, które poprawią jego wygląd. Trening piersi możesz przeprowadzić nie tylko na siłowni, ale także w domu. Dodatkowo, nie potrzebujesz do tego drogich, specjalistycznych przyrządów. W takim razie – do dzieła!

Najlepsze ćwiczenia na piersi w domu

Ćwiczenia na podniesienie piersi skłaniają do pracy mięśnie klatki piersiowej, do której przylegają gruczoły. Gdy te staną się mocniejsze i większe, biust uniesie się i będzie o wiele jędrniejszy. Ćwiczenia na biust sprawią także, że piersi będą wydawały się bardziej krągłe.

Pozytywne efekty treningów dostrzeżesz niezależnie od rozmiaru biustu. W takim razie, jak powinien wyglądać dobry trening biustu? Wypróbuj poniższe ćwiczenia! Potrzebujesz jedynie maty, lekkich hantli lub butelek z wodą.
  • Proste ćwiczenia na piersi – rozpiętki
Usiądź na krześle i wyprostuj plecy. Chwyć hantle i przenieś ramiona na boki, otwierając klatkę piersiową. Następnie powoli przenieś ramiona do przodu, aż łokcie zetkną się ze sobą. Zadbaj o to, by mięśnie klatki piersiowej były napięte. Wykonaj 30 powtórzeń ćwiczenia.
  • Przenoszenie hantla za głowę – trening na piersi
Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Chwyć jeden hantel i przenieś go za głowę, prostując ramiona. Następnie bardzo powoli unieś ramiona nad głowę, utrzymując je wyprostowane. Potwórz to ćwiczenie 10 razy.
  • Wyciskanie w pozycji leżącej
Połóż się na plecach, zegnij kolana i dociśnij odcinek lędźwiowy do maty. Chwyć dwa hantle i ugnij ramiona pod kątem prostym, kierując je na zewnątrz. Podnieś hantle prostując ramiona, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj co najmniej 30 powtórzeń.
  • Ćwiczenia na biust – pompki przy ścianie
Stań na wprost ściany i ustaw na niej dłonie tak jak do klasycznych pompek. Powoli opadaj klatką piersiową, podtrzymując się dłońmi. Napnij klatkę piersiową – musisz czuć, że jest zaangażowana do pracy! W jednej serii ćwiczenia wykonaj 20 pompek.
  • Deska – ćwiczenie na jędrne piersi
Świetnym ćwiczeniem na biust jest deska, która wzmacnia mięśnie klatki piersiowej. Spróbuj wytrzymać w tej pozycji co najmniej minutę.

Nie tylko trening na piersi. O czym musisz pamiętać?

Zdrowe i jędrne piersi wymagają nie tylko ćwiczeń, ale również dobrze dobranego stanika. Jeśli nie masz pewności, że twój biustonosz jest odpowiedni, zasięgnij pomocy brafitterki. Uwierz – dobry stanik to klucz do sukcesu!
O jędrność piersi zadbasz także stosując kremy i balsamy zawierające kwas hialuronowy, koenzym Q10 i naturalne oleje roślinne. Wykonuj masaż balsamem po każdej kąpieli, a szybko zauważysz pozytywne zmiany.

Autorka: Joanna Stanuch