Data publikacji:

Butelka brita czy dafi? A jaki dzbanek filtrujący?

Butelki i dzbanki filtrujące są coraz popularniejsze. Nic dziwnego – to oszczędność nie tylko czasu i pieniędzy, ale także działanie na korzyść środowiska. Nie wiesz, co wybrać: Brita vs Dafi? Dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat butelek i dzbanków filtrujących od marek Dafi i Brita.

butelka brita czy dafi

Butelka i dzbanek filtrujące – dlaczego warto?

Z roku na rok przybywa zwolenników korzystania z dzbanków i butelek z filtrem. Nic dziwnego. Regularne korzystanie z butelek i dzbanków filtrujących pozytywnie wpłynie nie tylko na twój portfel, ale także na środowisko.

Z danych podanych przez producenta butelek Dafi, możesz się dowiedzieć, że po roku stosowania dzbanka z filtrem zaoszczędzisz około 1200 zł. Dodatkowo, kupując wodę butelkowaną, przyczyniłbyś się do powstania około 60 000 kilogramów plastiku – w przypadku korzystania z dzbanka filtrującego to niespełna pół kilograma plastiku w ciągu roku.

Kolejną ważną zaletą jest także dbanie o inne sprzęty, takie jak ekspres do kawy bądź czajnik. Korzystając ze zmiękczonej wody, na zawsze pozbędziesz się kamienia z czajnika, ekspresu do kawy oraz żelazka. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na odkamienianie urządzeń i posłużą ci one na dłużej.

Jeśli lubisz mieć zawsze pod ręką wodę, postaw na wygodną butelkę do wody z filtrem. Dzięki temu nie musisz kupować wody butelkowanej na mieście i wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Wystarczy, że wlejesz wodę w domu, a twoja butelka zajmie się resztą.

Sprawdź również, 5 powodów, dla których warto kupić butelki filtrujące.

Dzbanek filtrujący – Dafi czy Brita?

Chcesz kupić dzbanek filtrujący, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Dzbanek Brita czy Dafi to popularny dylemat wśród kupujących. Dlatego w tym artykule dokładnie opisaliśmy dzbanek filtrujący zarówno od marki Dafi, jak i Brita.

Dzbanek filtrujący Dafi – dlaczego warto?

Dafi to jeden z najpopularniejszych producentów dzbanków filtrujących. Firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem produkuje w Polsce – dlatego kupując produkty od marki Dafi, wspierasz społeczności lokalne. Jedną z najpopularniejszych linii Dafi jest Crystal. Co wyróżnia te dzbanki filtrujące? Przede wszystkim wykonanie z wysokiej jakości szkła. Filtrując wodę w szklanej butelce, zapobiegasz przedostawaniu się do niej mikroplastiku.

Minimalistyczny design butelki Dafi to rzecz, którą z pewnością docenią wszyscy fani wzornictwa na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz korzystać z unikalnego połączenia filtrowanej wody i stylowego serwowania posiłków. Nie wiesz, kiedy wymienić filtr? Posiadając dzbanek filtrujący Dafi, nie musisz o tym pamiętać.

Czytelny sensor LED przypomni ci o wymianie filtra, gdy tylko będzie taka konieczność. Z kolei jeden filtr pozwoli ci oczyścić od 100 do 150 litrów wody. Kupując dzbanek Dafi otrzymasz w pakiecie również filtr – usunie on z wody chlor, metale ciężkie, pestycydy oraz zanieczyszczenia organiczne.

Dzbanek filtrujący Brita – bestseller wśród kupujących

Dzbanek filtrujący od marki Brita cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Oferta marki Brita jest niezwykle szeroka, dlatego z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Możesz wybierać spośród modeli wyposażonych w ledowy wskaźnik wymiany wkładu, funkcję łatwego napełniania lub pojemności XXL z kranem dozującym.

Wciąż nie wiesz, jaką decyzję podjąć: dzbanek filtrujący Brita czy Dafi? Sprawdź dzbanek filtrujący Style od marki Brita. To bez wątpienia bestseller, który zachwyci cię przyjemnym dla oka designem i wygodą użytkowania. Główną zaletą tego modelu jest inteligentny, ledowy wskaźnik Smart Light. Przypomni ci on o regularnej wymianie filtra – jest to możliwe dzięki pomiarowi czasu użytkowania i ilości zużytej wody. Decydując się na ten model, masz gwarancję zawsze odpowiednio odfiltrowanej wody.

To naprawdę wygodny w użytkowaniu dzbanek filtrujący do wody. Uchylna klapka wlewu może być otwierana jedną ręką. Dzbanek bez obaw możesz myć w zmywarce, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Kolejną zaletą tego modelu jest jego wielkość – dzbanek idealnie pasuje na półkę na drzwiach lodówki. Jeśli w ciągu dnia zużywasz więcej wody, postaw na pojemność XXL – aż 3,6 litrów pojemności.

Butelka Brita vs Dafi – jaką wybrać?

Butelka filtrująca Dafi czy Brita – przed tym dylematem staje wielu internautów. Dlatego poniżej znajdziesz zestawienie butelek obu marek, które pomoże ci podjąć odpowiednią decyzję: Dafi czy Brita.

Butelka filtrująca Brita czy Dafi – sprawdź ofertę marki Birta

W filtrze butelki Brita umieszczono węgiel aktywny z łupin orzecha kokosowego. Dzięki temu butelka filtruje chlor i inne substancje wpływające negatywnie na smak wody. Podczas filtracji butelka zachowuje drogocenne substancje, takie jak wapń czy magnez. Decydując się na butelkę filtrującą, już na zawsze możesz zapomnieć o konieczności kupowania wody w plastikowym opakowaniu.

Butelka filtrująca Dafi czy Brita – zobacz produkty Dafi

To pierwsza butelka filtrująca w pełni zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce. Musisz ją mieć, jeśli zależy ci na zdrowym organizmie, regularnym nawodnieniu i środowisku. Niewielkie rozmiary oraz ergonomiczna budowa sprawiają, że butelka Dafi jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Kupując butelkę Dafi, w prezencie otrzymasz także zapas filtrów na pół roku i trzy dodatkowe zakrętki na zmianę.

Autorka: Patrycja Hendzel