Data publikacji:

Sucha, błyszcząca skóra na nogach. Skąd ten problem?


Zauważyłaś, że skóra na twoich nogach stała się sucha jak papier, napięta i błyszcząca? Dokucza ci świąd, a niejednokrotnie również pieczenie? Ten dokuczliwy stan można zwalczyć regularną, dobrze zaplanowaną pielęgnacją oraz zmianą kilku codziennych nawyków. Sprawdź, co oznacza błyszcząca skóra na nogach oraz co robić, by poprawić jej wygląd.
kobieta

Sucha, błyszcząca skóra na nogach – przyczyny


Sucha skóra na nogach - a dokładniej na łydkach - to bardzo powszechny problem, z którym borykają się kobiety. Gdy zauważysz go u siebie, nie trzeba jednak popadać w panikę. Przesuszenie skóry nóg z reguły nie oznacza niczego innego, jak jej odwodnienie i podrażnienie. Wówczas skóra staje się nieprzyjemnie napięta, a jej struktura przypomina papier. Jest błyszcząca, a niekiedy może się nawet łuszczyć.

• Główną przyczyną błyszczącej i suchej skóry nóg jest jej nieprawidłowa pielęgnacja. Stosowanie kosmetyków zawierających drażniące składniki pozbawia skórę naturalnego płaszcza hydrolipidowego.

• Skóra na nogach może stać się sucha również na skutek źle przeprowadzonej depilacji. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które stosują jednorazowe maszynki do golenia.

• Niedostateczne nawodnienie organizmu, niskiej jakości dieta oraz stosowanie używek to kolejne powody, dla których skóra może przesuszać się oraz wyglądać nieestetycznie.

• Inną przyczyną błyszczącej i suchej skóry nóg jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry. To przewlekła choroba, objawiająca się silnym przesuszeniem, świądem i zaczerwienieniem skóry. Rzadko jednak dotyczy ona wyłącznie jednej partii ciała.

Sucha, błyszcząca skóra na nogach – jak poprawić jej wygląd?


Skóra twoich nóg może szybko odzyskać dawne piękno. Zaufaj nam: wystarczy kilka dni! Zastosuj nasze sposoby, a już wkrótce będziesz mogła cieszyć się nawilżoną i gładką skórą nóg.

• Sucha błyszcząca skóra? Zmień kosmetyki do kąpieli!

Przesuszenie skóry nóg z dużym prawdopodobieństwem pojawiło się wskutek stosowania złej jakości kosmetyków. Jeśli codziennie myjesz się żelem lub mydłem z zawartością parabenów, SLS, SLES czy alkoholu, twoja skóra prędzej czy później to odczuje. Sprawdź składy swoich produktów kąpielowych i w razie potrzeby, wymień je na delikatniejsze. Najlepszym rozwiązaniem okażą się kosmetyki naturalne, bazujące na lekkich substancjach myjących i pielęgnacyjnych.
• Regularny peeling

Sucha skóra złuszcza się szybciej niż ta odpowiednio nawilżona. Pielęgnację przesuszonych łydek rozpocznij od cyklicznych peelingów. Możesz stosować je nawet dwa razy w tygodniu. Podobnie jak w przypadku żeli myjących, wybieraj kosmetyki o naturalnych i prostych składach.
• Codzienne nawilżanie

Aby skóra twoich nóg szybko odzyskała piękny wygląd, musisz intensywnie ją nawilżać. Sięgaj po kosmetyki z naturalnymi olejami, masłami, kwasem hialuronowym, koenzymem Q10. Rewelacyjne efekty uzyskasz, stosując balsamy i kremy na bazie emolientów. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest codzienna pielęgnacja.
• Depilacja łaskawa dla skóry nóg

Jeśli używasz maszynek do golenia, wybieraj te z wysokiej jakości ostrzami. Zawsze stosuj żel lub piankę do golenia.
• Nawodnienie i odżywienie od wewnątrz

Zadbaj o to, by wypijać minimum 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Twoja skóra ci za to podziękuje! Przyjrzyj się również swojej diecie. Nie powinno zabraknąć w niej owoców, warzyw, zdrowych nienasyconych tłuszczy, pełnego ziarna oraz dobrych źródeł białka, jak ryby oraz nabiał.

Sucha, błyszcząca skóra? Pozbądź się jej!


Najlepszym sposobem na poprawę wyglądu skóry nóg jest naturalna pielęgnacja w zestawieniu ze zmianą nawyków żywieniowych. Spróbuj sama – efekty na pewno pozytywnie cię zaskoczą!
Autorka: Joanna Stanuch