Data modyfikacji:

Nowa opaska sportowa Xiaomi Mi Band 5? Kiedy premiera? Jaka cena? Jakie funkcje?

Znamy oficjalne szczegóły dotyczące nowej opaski Xiaomi Mi Band 5. Sprawdź, jakie nowości przygotowało Xiaomi.

xiaomi mi band 5

Opaska fitness Xiaomi Mi Band 5 robi wrażenie

Seria opasek fitness Xiaomi Mi Band cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród wielbicieli aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Dlatego też wiele osób z wypiekami na twarzy czeka na premierę Xiaomi Mi Band 5. Co ma do zaoferowania nowy produkt Xiaomi?

Opaska Xiaomi Mi Band 5 doczekała się oficjalnej prezentacji. Nie do końca jest jeszcze jasne na których rynkach będzie można korzystać z płatności zbliżeniowych NFC.

Bateria w Xiaomi Mi Band 5 ma starczyć na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Smartband obsługuje 11 trybów sportowych. Jest też wodoszczelny i ma ekran o przekątnej 1,1. Do wyboru będą paski w różnych kolorach.

Xiaomi Mi Band 5 prawdopodobnie będzie kosztował około 130 złotych (wersja z NFC). Spodziewamy się, że opaska w ręce polskich klientów trafi na początku sierpnia.

Poprzednie informacje o opasce sportowej

Według najnowszych informacji opaska sportowa Xiaomi Mi Band 5 będzie dysponować większym niż poprzedniczka ekranem o przekątnej 1,2 cala, co na pewno wpłynie pozytywnie na wygodę korzystania z opaski – ekran będzie bardziej czytelny i przejrzysty. Pojawiają się także doniesienia, że smartband ma oferować moduł NFC, ale nie wiadomo, czy opcja będzie dostępna w Europie.

Co nowego w Xiaomi Mi Band 5?

Jakie nowości względem Xiaomi Mi Band 4 pojawią się w nowym modelu? Do najważniejszych z nich należy:

  • Nowe funkcje śledzenia aktywności – do wyboru będzie aż 5 różnych trybów: joga, skakanka, rower stacjonarny, maszyna eliptyczna, maszyna do wiosłowania.
  • Pomiar saturacji krwi tlenem – dzięki tej opcji informacje na temat tętna będą bardziej precyzyjne.
  • Pomiar cyklu menstruacyjnego – pozwoli na pewno na jeszcze lepsze zaplanowanie treningów. Opcja umożliwia podgląd obecnego cyklu, jak i porównanie z poprzednimi.
  • Analiza aktywności osobistej – opcja nastawiona na informowanie o kondycji serca na podstawie zbieranych punktów (skala od 1 do 100), które są przyznawane za zgromadzone dane, m.in. tętno.
  • Funkcja pilota do aparatu – ta opcja na pewno zachwyci wszystkich posiadaczy smartfonów. Nowy Xiaomi Mi Band 5 będzie można wykorzystać jako pilot do robienia zdjęć smartfonem – zarówno z przedniego, jak i tylnego aparatu telefonu. Świetnie sprawdzi się podczas wycieczki, np. w góry.
  • Asystent głosowy Amazon Alex.

Poza nowymi funkcjami smartband Xiaomi Mi Band 5 będzie mieć także ulepszony optyczny sensor pomiaru tętna oraz odświeżoną aplikację MiFit.

Xiaomi Mi Band 5 – cena i premiera

Według nieoficjalnych informacji Xiaomi Mi Band 5 ma kosztować około 35-40 dolarów. W Polsce nowa opaska Xiaomi kosztowałaby zatem około 120-150 złotych.

Producent potwierdził, że Xiaomi Mi Band 5 zostanie zaprezentowany 11 czerwca. Na razie nie wiemy, kiedy będzie można kupić opaskę. Zakładamy jednak, że zamówienia przedpremierowe będą dostępne jeszcze w czerwcu.

Autorka: Izabela Wasztyl