Data publikacji:

Jak usunąć włosy pod pachami bez podrażnień?

Gładkie pachy pozbawione włosków to marzenie wielu kobiet. Niestety, depilacja tych delikatnych okolic bardzo często wiąże się z podrażnieniami, które niweczą pożądany efekt. Jak pozbywać się włosów pod pachami, aby skóra nie była czerwona i piekąca? I jak uzyskać najbardziej trwały efekt?
włosy pod pachami

Włosy pod pachami – walka z naturą?

Golenie włosów pod pachami stało się „modne” niedawno, bo kilkadziesiąt lat temu. Idziemy o zakład, że w czasach młodości twojej babci, była to mocna ekstrawagancja. Dziś wiele kobiet depiluje okolice pach, chcąc czuć się bardziej atrakcyjnie i świeżo – zwłaszcza w okresie letnim.

Trzeba jednak pamiętać, że owłosienie pach ma swoje funkcje – do tych najważniejszych zalicza się pochłanianie nadmiaru potu. Ponadto na włoskach utrzymują się naturalne feromony. Wiemy jednak, że te argumenty nie przekonują większości pań do zaprzyjaźnienia się z włoskami. Wówczas pojawia się pytanie, jak usunąć włosy pod pachami skutecznie i delikatnie?

Bezpieczna depilacja włosów pod pachami w domu

Jeśli chcesz wydepilować pachy w domu, masz do dyspozycji kilka różnych metod. Warto przetestować każdą z nich i przekonać się, która najlepiej sprawdzi się na twojej skórze.

Golenie włosów pod pachami maszynką

Golenie włosków to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z włosami pod pachami. Jest tani i szybki, a ponadto gwarantuje natychmiastowy efekt. Niestety, golenie maszynką ma swoje ciemne strony. Już dzień po zabiegu włoski odrastają w postaci nieprzyjemnej szczecinki. Poza tym maszynka może powodować podrażnienia i problem wrastania włosków.

Jak golić włosy pod pachami bezpiecznie?

  • Do zabiegu przystępuj tylko podczas kąpieli, po uprzednim, obfitym zmoczeniu pach ciepłą wodą. To znacznie ułatwi usuwanie włosków.
  • Nigdy nie gól się na sucho! Pamiętaj o zastosowaniu żelu lub pianki do golenia. Kosmetyk stworzy ochronną barierę pomiędzy ostrzem, a skórą.
  • Wybieraj dobrej jakości maszynki do golenia, koniecznie z nawilżającymi paskami. Ważne, aby maszynka dobrze leżała w dłoni.
  • Po goleniu pach, nanieś na nie preparat łagodzący, taki jak olejek lub balsam po goleniu.
  • Maszynkę umyj, osusz oraz spryskaj preparatem dezynfekującym. Przechowuj ją w suchym miejscu.

Usuwanie włosów pod pachami kremem do depilacji

Włosy pod pachami u dziewczyn można usuwać, używając kremu do depilacji. To stosunkowo delikatna metoda, polegająca na aplikacji kremu o właściwościach keratolitycznych na skórę pach. Po kilku minutach preparat rozpuści włoski, a ty musisz zdjąć jego nadmiar za pomocą szpatułki.
Trzeba jednak pamiętać, że krem do depilacji działa właściwie tak, jak maszynka – usuwa włoski powierzchownie. Po kilku dniach od zabiegu, włosy ponownie odrosną. Ponadto krem nie działa na bardzo krótkie włoski.

Wosk do usuwania włosów pod pachami

Kolejną popularną metodą usuwania niechcianych włosków jest wosk w rozmaitych postaciach. Możesz zdecydować się na wygodne w zastosowaniu plastry, wosk w płynie lub w specjalnych rolkach.

Wosk do depilacji pozwoli ci na usunięcie włosków pod pachami na dłuższy czas, bo nawet do 2 tygodni. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to metoda dość bolesna!

Jak wydepilować pachy woskiem?

  • Nanieś wosk na skórę pach, używając drewnianej szpatułki (w przypadku płynnego wosku). Plaster (lub w przypadku wosku w płynie – pasek fizelinowy) należy przykleić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie energicznie oderwij go w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.
  • Po usunięciu owłosienia, koniecznie nanieś na skórę łagodzącą oliwkę.

Jak usunąć włosy pod pachami? Wypróbuj depilator

O wiele trwalsze efekty uzyskasz, stosując dobry depilator. Jego działanie można przyrównać do kilkudziesięciu pęsetek, które równocześnie wyrywają włoski z cebulkami. Dzięki temu odrastają one znacznie później, bo dopiero po 1-2 tygodniach.
Oczywiście usuwanie włosów pod pachami wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami. Jeśli chcesz ich sobie oszczędzić, wybierz model oferujący funkcje, takie jak chłodny nawiew – wówczas zabieg stanie się o wiele przyjemniejszy. Niektóre depilatory można stosować również pod wodą, co zmniejsza bolesność depilacji.

Trwały sposób na włosy pod pachami – depilacja IPL

Co zrobić, żeby włosy pod pachami nie rosły? Zwolenniczki ultratrwałych efektów będą zadowolone z urządzeń do depilacji światłem do domowego użytku. Kiedyś depilację IPL można było wykonać tylko w salonie kosmetycznym – dziś możesz wykonać ją samodzielnie. Wystarczy kilkanaście zabiegów, by o włosach pod pachami móc zapomnieć na wiele miesięcy!

A gdyby tak… zapuścić włosy pod pachami?

Być może zauważyłaś, że w ostatnim czasie wiele influencerek promuje pełną naturalność, również w kwestii depilacji. Najczęściej pojawiającymi się argumentami są jej bolesność i czasochłonność. Z tego względu wiele dziewczyn decyduje się zapuścić włosy pod pachami i raz na zawsze przestać zaprzątać sobie głowę maszynkami, woskami i depilatorami.

Jeśli zastanawiasz się nad zaprzestaniem golenia pach, nic nie stoi na przeszkodzie! Pamiętaj jednak, że owłosione pachy również będą wymagały starannej pielęgnacji. Chodzi w szczególności o jeszcze dokładniejszą higienę. Wiele kobiet przyznaje, że od kiedy zapuściły włosy pod pachami, pocą się bardziej.
Mając bujne owłosienie pod pachami, wciąż warto stosować delikatny antyperspirant, który ograniczy pocenie. Wybierz ten najbardziej naturalny, pozbawiony soli aluminium.
Autorka: Joanna Stanuch