Data modyfikacji:

Sauna do twarzy. Jaka najlepsza sauna parowa na twarz?

Sauna do twarzy to urządzenie, które umożliwia wykonywanie inhalacji oraz kąpieli parowych w zaciszu własnej łazienki. Taki zabieg rozszerza pory, nawilża cerę i poprawia krążenie. Jakie są zalety używania sauny do twarzy? Jak z niej korzystać? Sprawdź w artykule!

sauna do twarzy

Sauna do twarzy – co to jest?

Sauna do twarzy jest nowoczesnym urządzeniem, dzięki któremu wyczarujesz mini SPA we własnej łazience. Jej najważniejsze elementy to misa parowa, którą nakłada się na twarz oraz zbiornik na wodę.

Jak działa domowa sauna do twarzy? Woda ze zbiornika jest podgrzewana i zamieniana w parę wodną, która dociera do skóry twarzy. Gorące opary rozszerzają pory i oczyszczają je, a także nawilżają cerę.

Przeczytaj również: Rozszerzone pory – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?

Wiele saun parowych umożliwia również przeprowadzanie inhalacji. W tym celu należy dodać do wody lub specjalnego zbiorniczka wybrany olejek eteryczny. Takie pachnące opary wpływają dobroczynnie nie tylko na cerę, lecz także nos oraz zatoki.

Specjalnym rodzajem sauny do twarzy jest jonizator. Urządzenie wytwarza i wyrzuca na twarz zjonizowaną parę wodną – czyli taką o ujemnym ładunku elektrycznym. Zabiegi z użyciem jonizatora do twarzy dobroczynnie wpływają na cerę i układ oddechowy.

Polecamy: Podkład do cery dojrzalej

Sauna do twarzy – zalety używania

Używanie sauny do twarzy ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim gorąca para rozszerza pory i dogłębnie oczyszcza cerę. Skóra po takim seansie jest czysta i gotowa na przyjęcie kosmetyków. Ponadto peeling wykonany po kąpieli parowej daje naprawdę spektakularne efekty. Duet sauna do twarzy + peeling to doskonała broń w walce z zaskórnikami i wągrami.

Gorąca para działa również antybakteryjnie, dlatego seansy parowe mogą być świetnym elementem pielęgnacji cery trądzikowej. Pamiętaj oczywiście, aby stosować je z umiarem.

Sauna do twarzy pobudza także krążenie krwi. Ponadto kąpiele parowe, zwłaszcza z dodatkiem olejków eterycznych, skutecznie pomagają w walce z katarem i zatkanymi zatokami. Takie inhalacje można stosować jako wspomaganie leczenia chorób dróg oddechowych.

Sauna do twarzy – przeciwwskazania

Istnieją również przeciwwskazania do używania sauny do twarzy, choć jest ich naprawdę niewiele. Przede wszystkim seansów parowych powinny unikać osoby posiadające cerę naczynkową. Delikatne naczynka mogłyby pękać pod wpływem gorących oparów.

Ponadto alergikom nie zaleca się inhalacji z dodatkiem olejków eterycznych, gdyż mogłoby to doprowadzić do duszności lub pojawienia się wysypki. Poza tym jeśli cierpisz na jakieś przewlekłe dolegliwości lub choroby skóry, skonsultuj się ze swoim lekarzem, zanim zaczniesz używać sauny do twarzy.

Pamiętaj również, że sauny do twarzy nie można używać zbyt często, gdyż może wywoływać podrażnienia i uszkadzać delikatny naskórek. Jeśli natomiast podczas seansu parowego poczujesz osłabienie lub zawroty głowy, natychmiast przerwij zabieg.

Sauna do twarzy – jak korzystać?

Jak korzystać z domowej sauny do twarzy? To bardzo proste. Zanim jednak przystąpisz do zabiegu, odpowiednio przygotuj skórę. Wykonaj dokładny demakijaż i opłucz cerę wodą. Ważne, aby twarz była pozbawiona wszelkich chemikaliów.

Następnie wlej wodę do zbiornika i postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta, aby uruchomić urządzenie. Gdy para zacznie się wytwarzać, skieruj ją na twarz lub nałóż maseczkę (w zależności od modelu sauny).

Po zakończonym seansie osusz delikatnie cerę czystym ręcznikiem. Następnie wykonaj peeling twarzy lub maseczkę – dzięki temu idealnie oczyścisz skórę, a składniki aktywne z kosmetyków doskonale się wchłoną.

Do domowej kąpieli parowej możesz również dodać zioła lub olejki eteryczne, szczególnie, gdy chcesz przeprowadzić inhalację. Przykładowo, olejek z drzewa herbacianego idealnie sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej, a chaber bławatek – do skóry suchej. Eksperymentuj z dodatkami, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Autorka: Olga Wacholc