Tabletki uspokajające Positivum. Opinie, skład i działanie

Positivum to tabletki uspokajające, które można kupić bez recepty. Według obietnic producenta, ten suplement diety ma działać uspokajająco i odprężająco. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy, jak popularne tabletki na uspokojenie oceniają internauci, którzy zdecydowali się na ich wypróbowanie.

Informacje o Positivum:

Kto powinien sięgnąć po tabletki uspokajające?

Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Unikanie go za wszelką cenę jest niemożliwe. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, każdy narażony jest na stany zwiększonego napięcia emocjonalnego. Nieraz okazują się one bardzo przydatne – na przykład wtedy, gdy motywują do działania lub wtedy, gdy łączą się z potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Stres w „zdrowych” dawkach może być sprzymierzeńcem. Należy nauczyć się, jak trzymać go w ryzach.
Zdarza się jednak, że stres wymyka się spod kontroli, odbijając się negatywnie nie tylko na zdrowiu psychicznym, ale i fizycznym. Niektóre, życiowe sytuacje, takie jak poważne problemy w pracy, śmierć bliskiej osoby czy kłopoty finansowe, mogą doprowadzić do stresu permanentnego, który jest stanem bardzo szkodliwym. Chroniczne rozdrażnienie, bezsenność i wybuchy agresji przyczyniają się do rozwoju chorób neurologicznych, w tym nerwic czy depresji. Ciągły stres, odbija się negatywne również na twoim ciele – powodując kłopoty kardiologiczne, a nawet trawienne.

Gdy stres trwa zbyt długo i nie jesteś w stanie sobie poradzić z nim samodzielnie, warto wspomóc się naturalnymi środkami obniżającymi napięcie nerwowe. Uspokajające zioła w formie herbatek lub suplementów diety, mogą okazać się cennym wsparciem w powrocie do emocjonalnej równowagi. Należy podkreślić, że mowa wyłącznie o środkach pochodzenia naturalnego – wszelkie farmaceutyki o działaniu uspokajającym, powinny być przepisywane wyłącznie przez lekarza, po przeprowadzeniu wywiadu oraz niezbędnych badań.

Positivum na nerwy. Czy to działa?

Jednym z bardziej popularnych w ostatnim czasie suplementów uspokajających są tabletki Positivum. Jak sama ich nazwa wskazuje, ich zadaniem jest przywrócenie dobrego nastroju, poprzez ukojenie nerwów i zwiększenie tolerancji na stres. Aby zrozumieć sposób działania tego suplementu, należy przyjrzeć się przede wszystkim jego aktywnym składnikom.

Skład tabletek Positivum

Positivum to suplement diety skomponowany na bazie naturalnych składników roślinnych. W jego skład wchodzą: wyciąg z szyszek chmielu, wyciągi z melisy oraz z krokusa uprawnego. Rośliny te mają właściwości kojące i uspokajające; ułatwiają zasypianie, łagodzą skutki stresu, a także poprawiają ogólne samopoczucie.

Działanie suplementu Positivum

Po analizie składu tabletek uspokajających Positivum można spodziewać się, że te zadziałają zgodnie z obietnicą producenta. Kojące wyciągi roślinne zawarte w suplemencie diety, pomagają łatwiej opanować nerwy w stresowych sytuacjach. Zapobiegają również bezsenności i utracie równowagi emocjonalnej. Tabletki Positivum, mają wpływać pozytywnie również na nastrój osoby, która je zażywa.

Dawkowanie tabletek Positivum

Choć suplement diety Positivum jest pochodzenia naturalnego, stosując go, powinieneś ściśle stosować się do instrukcji zawartej w ulotce.
Należy przyjmować 3 tabletki dziennie, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach czasowych. Każdą pigułkę trzeba popić sporą ilością wody.

Pamiętaj, aby nie przekraczać dawki zaleconej przed producenta. Choć w skład Positivum wchodzą wyciągi roślinne, ich przedawkowanie może wiązać się ze skutkami ubocznymi – w tym np. ospałością, spadkiem koncentracji, a nawet pogorszeniem nastroju – zamiast jego polepszenia.

Przeciwwskazania w stosowaniu tabletek Positivum

Przeciwwskazań do stosowania ziołowych tabletek Positivum nie jest wiele. W praktyce, z tego suplementu diety nie powinny korzystać osoby uczulone na jakikolwiek składnik suplementu (a więc na chmiel, melisę czy krokusa uprawnego). Positivum nie należy również łączyć z innymi środkami uspokajającymi. 
W wyjątkowych stanach zdrowotnych (ciąża, karmienie, choroba przewlekła), przed stosowaniem Positivum, należy skonsultować się z lekarzem. Szczegóły znajdziecie w ulotce dołączonej do tabletek.

Opinie o Positivum. Czy działają?

Osoby, które szukają dobrego suplementu na uspokojenie, a nie są przekonani do stosowania Positivum, powinni zapoznać się z opiniami osób, które już go stosowały. W serwisie Ceneo.pl, tabletki uzyskały ocenę 4,6/5 (średnia wyciągnięta z niemal 200 opinii).

Osoby stosujące Positivum, zwracają uwagę w swoich opiniach przede wszystkim na jego szybkie działanie. Positivum stopniowo przywraca stan emocjonalnej równowagi, pozwalając wyciszyć się, zasnąć i obudzić się wypoczętym. Dodatkowo osoby, które zdecydowały się skorzystać z Positivum zauważają, że suplement ten nie ma działania uzależniającego – w odróżnieniu od wielu innych środków uspokajających i nasennych.

Na uwagę zasługuje i to, że Positivum nie działa otępiająco. Po jego zastosowaniu, bez obaw można prowadzić samochód lub oddać się obowiązkom zawodowym, wymagającym koncentracji.

Pamiętaj, że suplementy diety na uspokojenie, nie pomogą ci w zaawansowanym stresie, depresji lub stanach lękowych. Tego typu poważne sytuacje, zawsze wymagają konsultacji z lekarzem, który w razie potrzeby, przepisze mocniejsze środki farmakologiczne. Po ziołowe suplementy takie, jak Positivum, warto sięgnąć w nagłych, lecz nie długotrwałych stanach stresu i pogorszenia nastroju. Wówczas, tabletki mogą okazać się wartościową pomocą w szybszym powrocie do dobrego samopoczucia.