Pierzga – stosowanie
Zastanawia cię, kiedy stosuje się pierzgę? Poleca się ją przyjmować w leczeniu wątroby, zatruciach pokarmowych oraz problemach z żołądkiem, jelitami (także w zaparciach i w czasie biegunki). Wspomaga leczenie chorób układu nerwowego, a także ułatwia proces wychodzenia z choroby alkoholowej i ze stanów depresyjnych. Możesz ją przyjmować w braku apetytu oraz w anemii. W przezwyciężaniu notorycznego zmęczenia także z pomocą idzie pierzga. Zastosowanie tego produktu pszczelego jest szerokie, bezpieczne i wspierające funkcjonowanie organizmu człowieka.
Pierzga pszczela – jak stosować, by wspomóc organizm na co dzień?
Łyżkę pierzgi zalej połową szklanki letniej wody i odstaw na kilka godzin, a najlepiej na noc. Wypij na czczo. Możesz też około 30 gram dziennie, czyli jedną łyżkę stołową (porcja dla osoby dorosłej), dodać do jogurtu albo przestudzonej herbaty. Spróbuj żuć grudki pierzgi samodzielnie. Powoli je rozgryzaj, a potem połykaj. Porcja dla dziecka to od 5 do 10 gram dziennie.
Pierzga a odchudzanie – czy to się łączy, czy wyklucza?
Czy na odchudzanie dobra jest pierzga? Jak stosować pierzgę, by schudnąć? Te pytania zadają sobie i kobiety, i mężczyźni. Wszyscy, którzy są zainteresowani „zdrowym chudnięciem”. A my odpowiadamy: tak, pierzga wspiera odchudzanie. Działa w tym zakresie wielotorowo:
- ułatwia pracę jelit i reguluje częstość wypróżnień;
- wspiera proces przemiany materii, przyspiesza metabolizm;
- zmniejsza apetyt, więc zapominasz o podjadaniu między posiłkami;
- zapobiega przekształcaniu się węglowodanów prostych w tłuszcz;
- pomaga spalać kalorie z węglowodanów, bo zawiera lecytynę.
Pierzga – jak stosować, by schudnąć?
W procesie odchudzania stosuj pierzgę tak samo, jak doradzaliśmy w akapicie poprzedzającym sekcję o odchudzaniu. Nie przekraczaj zaleconej dawki (1 łyżka stołowa dziennie dla osoby dorosłej).
Jakie są przeciwwskazania do stosowania pierzgi?
Wiele produktów pochodzenia pszczelego uczula, także pierzga. Skutki uboczne jej stosowania widać jednak wyłącznie u alergików wrażliwych na produkty pszczele. Poza tą grupą odbiorców jest to pokarm absolutnie bezpieczny, nie powodujący żadnych skutków ubocznych.
Aby wykluczyć uczulenie na pierzgę, zażyj najpierw jej małą ilość i odczekaj kilka godzin przed przyjęciem kolejnej porcji. Zachowaj szczególną ostrożność, gdy masz alergię na pyłki kwiatów.