Data publikacji:

Malinka na szyi – jak ją usunąć? Czy może być groźna?

Malinka to ślad, który pozostaje na skórze wskutek namiętnego pocałunku. Choć większość osób nie przejmuje się nią w „procesie” powstawania, nazajutrz, patrząc w lustro, zwykle pojawia się chęć ukrycia krępującej malinki na szyi przed światem. Jak to zrobić? I czy malinka, zgodnie z miejskimi legendami, może prowadzić do śmierci?

malinka na szyi

Przeczytaj również: Wypieki na twarzy: przyczyny

Malinka na szyi – jak zrobić ślad po pocałunku?

Pieszczotliwie nazywana malinka to nic innego, jak krwiak powstający na skórze w wyniku namiętnego pocałunku. Wyglądem przypomina siniak – jest fioletowo-czerwona. Pojawia się wówczas, gdy w trakcie miłosnych uniesień kawałek skóry zostaje zbyt mocno zassany przez usta kochanka. Dochodzi wtedy do lokalnego uszkodzenia naczynek krwionośnych i mikroskopijnego wylewu krwi do struktur podskórnych.

Malinka może przyjmować mniejszy lub większy rozmiar oraz nasycenie koloru – w zależności od intensywności pocałunku. Można zrobić ją praktycznie na każdej części ciała, jednak najczęściej spotykana jest malinka na szyi.

Po ilu dniach schodzi malinka na szyi?

Zaraz po powstaniu, malinka przyjmuje nasycony, krwisty kolor. Z biegiem czasu zacznie zmieniać się na lekko różową, później lekko żółtawą, aż w końcu zupełnie zaniknie, dokładnie tak samo jak najzwyklejszy siniak. Proces wchłaniania krwiaka przez organizm trwa zwykle nie dłużej niż tydzień.

Choć malinka może kojarzyć się bardzo przyjemnie, a podczas jej powstawania niewiele osób protestuje, kolejnego dnia zwykle pojawia się chęć zamaskowania takiego dowodu miłości. Malinka na szyi może być krępująca – zwłaszcza, jeśli wykonano ją w dobrze widocznym miejscu, a ty nie chcesz prezentować jej światu. Jak się jej pozbyć?

Jak ukryć malinkę na szyi?

Najprostszym rozwiązaniem jest przeczekanie okresu wchłaniania malinki, który w zależności od jej rozmiarów może trwać od kilku do kilkunastu dni. Jeśli jest to malinka na szyi, można po prostu ukryć ją pod apaszką lub golfem.

Jeśli akurat jest ciepło i nie chcesz zakrywać szyi, możesz zamaskować krwiak za pomocą kosmetyków do makijażu – podkładu lub korektora. Pamiętaj, że skóra szyi zawsze jest odrobinę jaśniejsza od skóry twarzy, dlatego dobry kamuflaż będzie wymagał kosmetyków o odrobinę innym odcieniu.

Malinka na szyi – jak usunąć miłosny ślad?

Jeśli szukasz sposobu na to, by malinka na szyi zniknęła nieco szybciej, mamy dobre wieści – czas jej wchłaniania można skrócić. Wypróbuj poniższe metody!
  • Malinkę na szyi możesz okładać lodem – wówczas pęknięte naczynka krwionośne będą kurczyć się szybciej.
  • Stosuj suplementy z witaminą K, która wzmacnia naczynia krwionośne i przyspiesza ich regenerację.
  • Stosuj żel z aloesu, najlepiej w wersji lekko schłodzonej. Rewelacyjnie regeneruje uszkodzone tkanki.
  • Masuj malinkę używając olejku z mięty – poprawi on krążenie krwi i przyspieszy wchłanianie malinki do organizmu.

Malinka na szyi = rak? Czy malinka może szkodzić?

Być może spotkałaś się z legendą mówiącą, że malinka może być przyczyną choroby nowotworowej. To oczywiście nieprawda. Organizm niemal zawsze sam radzi sobie z wchłanianiem niewielkiego wylewu podskórnego. Nie oznacza to jednak, że malinka jest zupełnie nieszkodliwa. Może okazać się groźna dla zdrowia wtedy, gdy zostanie wykonana w okolicach ważnych naczyń krwionośnych, np. tętnicy szyjnej. Uszkodzenie dużych naczyń może spowodować powstanie zakrzepów, które są realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.
Autorka: Joanna Stanuch