Data modyfikacji:

Korzyści i efekty z rzucenia palenia. Dlaczego warto rzucić palenie?

Chcesz skończyć z nałogiem? Wystarczy, że odkryjesz, jakie korzyści płyną z rzucenia palenia, aby trzymany w dłoni papieros był tym ostatnim. Sprawdź, jaki pozytywny wpływ ma na organizm odstawienie nikotyny!
papieros

Korzyści z rzucenia palenia

Potrzebujesz zachęty do rezygnacji z papierosów? Nie ma problemu! Zacznijmy od tak banalnych aspektów, jak bielsze zęby czy widoczne zwiększenie nawilżenia cery.

A to wszystko w towarzystwie coraz grubszego portfela – oszczędność pieniędzy, które możesz przeznaczyć na przyjemności, jest naprawdę ogromna.

Kolejnymi korzyściami z rzucenia palenia są regenerujące się zakończenia nerwowe, zwiększenie pojemności płuc i poprawa krążenia krwi, co w efekcie sprawia, że wykonywanie męczących do tej pory czynności staje się o wiele łatwiejsze.

Co więcej, twoja kondycja fizyczna jest lepsza, a ty możesz wejść po schodach bez zadyszki.

W kolejnych tygodniach ustaje kaszel palacza, znikają zatkane zatoki, a duszności przestają cię męczyć. Po latach od rzucenia palenia, zmniejsza się również ryzyko zawału serca czy zachorowania na raka płuc, jamy ustnej, pęcherza i przełyku.

Na zakończenie ciekawostka – czy wiesz, że nawet aspiryna nie działa doraźnie tak dobrze w przypadku choroby, jak rzucenie palenia? To najlepszy powód, aby zrezygnować z papierosów!

Dowiedz się także jaka jest dieta dla osób rzucających palenie.

Efekty rzucenia palenia w ciągu pierwszych trzech dni

Czy wiesz, że efekty rzucenia palenia są już dostrzegalne w ciągu 20 minut od wypalenia ostatniego papierosa? Zaczyna się do unormowania ciśnienia krwi, temperatury ciała i tętna, a 8 godzin później dołącza do nich poprawa krążenia spowodowana zwiększonym stężeniem tlenu we krwi.

Już 16 godzin po zrezygnowaniu z nikotyny z twojego organizmu zostaje w całości usunięty szkodliwy dla zdrowia dwutlenek węgla.

Do pozytywnych efektów rzucenia palenia w ciągu kolejnych dwóch dni można zaliczyć wyczuwalne wyostrzenie zmysłu smaku i węchu.

Znane dotąd potrawy zaczynają smakować zupełnie inaczej, a ty jesteś w stanie rozróżnić więcej zapachów. 24 godziny później możesz poczuć, że oddychanie staje się łatwiejsze. Przyczyną jest rozluźnienie oskrzeli.

Efekty uboczne rzucenia palenia

Pozytywne efekty rzucenia palenia bardzo często idą w parze ze skutkami ubocznymi. Oczywiście, jest to całkowicie normalne i chwilowe – organizm musi się odzwyczaić od potrzeby dostarczania mu regularnie dawek nikotyny.

Do najczęściej występujących można zaliczyć rozdrażnienie, wyostrzony zmysł smaku oraz zwiększony apetyt i przyrost masy ciała.

Ciesz się korzyściami z rzucenia palenia z pomocą preparatów dostępnych w aptece

Początki potrafią być trudne, jednak korzyści z rzucenia palenia są tak ogromne, że warto wytrwać w walce z nałogiem. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie – na rynku znajdziesz dziesiątki preparatów, które ci w tym pomogą. Które z nich cieszą się największą popularnością na Ceneo.pl?

DESMOXAN 1.5MG 100 TABL. to bez wątpienia numer jeden wśród preparatów pomagających rzucić palenie. Jego substancja aktywna, czyli cytyzyna, ma działanie zbliżone do nikotyny, a tym samym stopniowo zmniejsza potrzebę sięgnięcia po papierosa.

TABEX 1,5 MG 100 TABL. to preparat, który ma za zadanie złagodzić objawy towarzyszące rezygnacji z palenia. Podobnie jak Desmoxan, tak i Tabex zawiera cytyzynę – organiczny związek chemiczny, dzięki któremu zaczynasz coraz mniej odczuwać brak nikotyny. Składnik dodatkowo stopniowo usuwa szkodliwy związek z twojego organizmu.
RECIGAR 1,5MG 100TABL pomaga w zmniejszeniu głodu nikotynowego, prowadząc do stałego zaprzestania sięgania po używki. W preparacie znajdziesz 1,5 mg cytyzyny na każdą tabletkę. Jedno opakowanie wystarczy na pełną terapię.