Data modyfikacji:

Jak schudnąć z nóg? Ćwiczenia i dieta na smukłe nogi

Piękne, smukłe nogi to marzenie niejednej z kobiet. Niestety, łydki i uda często jako pierwsze zdradzają, że w ostatnim czasie zaniedbałaś aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Jeśli zastanawiasz się, jak schudnąć z nóg, mamy dobre wieści – nigdy nie jest za późno na to, by popracować nad ich kondycją. Sprawdź, co robić, by były silne i atrakcyjne!

ćwiczenia na nogi

Jak szybko schudnąć z nóg? Po pierwsze – pilnuj diety

Nawet katorżnicze treningi nie przyniosą rezultatów, jeśli po ćwiczeniach będziesz sięgać po batonika. Droga do smukłych nóg rozpoczyna się właśnie od zmiany nawyków żywieniowych. Zasada ta dotyczy zresztą każdego rodzaju odchudzania – nie tylko tego skoncentrowanego na dolnych partiach ciała.

Jeśli chcesz przyspieszyć rezultaty treningów, w twojej diecie powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Sięgaj po dobrej jakości chude mięso oraz ryby. Dobrze, jeśli w jadłospisie nie zabraknie również produktów mlecznych, takich jak naturalne jogurty oraz kefiry.

O czym musisz zapomnieć? Jeśli chcesz odchudzić nogi, odstaw słodycze, produkty typu fast food i słodzone napoje. Zrezygnuj ze smażenia potraw w głębokim tłuszczu – zamiast tego postaw na gotowanie na parze, dzięki czemu produkty są lżejsze i zatrzymują więcej cennych składników odżywczych.

Chcesz szczupłych nóg? Pij wodę!

Nogi są szczególnie narażone na problemy z krążeniem – zwłaszcza, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. To przekłada się na utrudnione usuwanie złogów i tkanki tłuszczowej. Aby poprawić metabolizm, pij minimum 2 litry wody mineralnej każdego dnia. To znacznie przybliży cię do efektu w postaci szczupłych i zdrowych nóg.

Co zrobić, żeby szybko schudnąć z nóg?

Zanim przejdziemy do polecenia ci konkretnych ćwiczeń, zadamy jedno pytanie – ile kroków wykonujesz każdego dnia? Czy wybierając się na miasto wybierasz samochód lub autobus? A może wolisz spacer lub jazdę na rowerze?

Osoby, które zastanawiają się, co zrobić, żeby schudnąć z nóg, często zapominają o najprostszej zasadzie. Nogi to twój główny środek lokomocji! Wykorzystuj je jak najczęściej. Jeśli możesz, zamiast wsiadać za kółko, przejdź się. Wyciągnij z piwnicy rower lub łyżworolki.

Jak schudnąć z nóg – ćwiczenia

Które z ćwiczeń pomogą szybko usunąć tłuszcz z ud i łydek? Aby odchudzić nogi nie musisz wykupywać karnetu na siłownię. Pełnowartościowy trening możesz wykonać w domu lub w parku!

Jak schudnąć z nóg szybko? Pokochaj bieganie

Jogging to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na to, by schudnąć z nóg. Bieganie wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej z całego organizmu, jednak szczególnie dobrze wpływa na kondycję łydek oraz ud. Efekty biegania mogą być piorunujące!

Skakanie na skakance

Co zrobić, aby schudnąć z nóg? To proste: skacz! Skakanka to prosty, tani i łatwo dostępny przyrząd, dzięki któremu wyrzeźbisz smukłe, atrakcyjne nogi i pozbędziesz się cellulitu.

Jazda na rowerze dla smukłych nóg

Twoje nogi będą ci wdzięczne także za regularne przejażdżki rowerowe. Jeśli nie masz na nie czasu, po prostu… zastąp rowerem samochód!

Jak schudnąć z nóg? Wybierz się na basen

Wbrew pozorom, pływanie pozwala nie tylko na wypracowanie silnych rąk. Podczas wizyt na basenie do pracy zaangażowane są również nogi. Pływając muszą pokonywać opór wody, co jest dla nich znakomitym ćwiczeniem.

Najlepszym sposobem na to, jak schudnąć z nóg są proste ćwiczenia angażujące do pracy zarówno łydki, jak i uda. Nie zapomnij również o dobrze zbilansowanej diecie i częstych spacerach. Poza tym używaj swoich nóg jak najczęściej – to znacznie poprawi ich kondycję!

Autorka: Joanna Stanuch