Kontrowersyjną metodą na zlikwidowanie kurzajki jest codzienne smarowanie jej powierzchni lakierem do paznokci. Zwolennicy tej metody twierdzą, że dzięki temu odcina się zmianie dopływ tlenu, co z czasem powoduje zniknięcie zmiany. Jeśli poprzednie metody nie przyniosły spodziewanych rezultatów, można wypróbować i tę.
Alternatywą dla glistnika jest nieco bardziej dostępny mniszek lekarski. Jego łodygę również należy złamać, a następnie przyłożyć do zmiany na kilka minut. Sok z mniszka działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a dodatkowo wysusza zmianę.
Znany ze swoich doskonałych właściwości leczniczych czosnek także możesz zastosować jako domowy sposób na kurzajki. Rozgnieć go w prasce, przyłóż do zmiany, a potem zaklej miejsce dużym plastrem. Po godzinie zdejmij plaster. Procedurę powtarzaj dwa razy dziennie przez około tydzień.
Jeśli chodzi o domowe sposoby na kurzajki, to warto wspomnieć również o roztworze soli. Aby go przygotować, należy wsypać 8 łyżeczek soli do litra wody i dokładnie wymieszać. Dłoń lub stopę, na której pojawiła się kurzajka, trzeba moczyć w roztworze przez 30 minut dziennie.