Data modyfikacji:

Codzienny trening z hula-hoop! [WYZWANIE 30 DNI]

Autor: Joanna Stanuch

Zgrabna talia - to jest to! Która z kobiet o niej nie marzy? Tak się składa, że i wy wskazałyście, że chętnie o nią zawalczycie. Kolejne, miesięczne wyzwanie to codzienne ćwiczenia z hula-hoop - zabawką z dzieciństwa, a zarazem skutecznym narzędziem treningowym. Do dzieła!

Kręcenie hula-hoop. Dlaczego warto?

Plastikowe, kolorowe koło większość z dziewczyn (i nie tylko) pamięta jako dziecinny gadżet, który uatrakcyjniał zabawy na podwórku. Kto by pomyślał, że można śmiało sięgnąć po niego jeszcze w dorosłym życiu? Mało tego - zapewni nie tylko zastrzyk hormonów szczęścia, ale i smukłą, apetyczną talię.

Oto kilka zalet z używania hula-hoop - efekty zapowiadają się rewelacyjnie:

 • Kręcenie hula-hoop angażuje dużą grupę mięśni - w tym brzucha, ale i pośladków,
 • To doskonały sposób na zmniejszenie obwodu talii i pozbycie się “boczków”,
 • Wysmukla biodra i bogi,
 • Pozwala na ujędrnienie skóry,
 • Spala zbędne kalorie,
 • Poprawia koordynację ruchową.
 • Czy muszę nadal wymieniać? Jak widać, korzyści płynące z tak prostego ćwiczenia są naprawdę atrakcyjne. Zwłaszcza, że na horyzoncie lato, a więc i sezon na bikini oraz bardziej kuse stroje.

  To również dobry wybór dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na ćwiczenia poza domem. Wymogiem jest jedynie odpowiednia przestrzeń w pokoju. W trakcie ćwiczeń możesz słuchać swojej ulubionej muzyki bądź oglądać serial. Prawda, że brzmi nieźle?

  To zarazem doskonały przyrząd do ćwiczeń w terenie. Koło zabierzesz ze sobą do parku, na plażę, słowem - gdziekolwiek chcesz. hula-hoop nie pozwoli ci na wymówki!

  Jak kręcić hula-hoop: wybierz odpowiednie koło

  Być może cię zmartwię, ale talii osy nie przyniesie ci kręcenie zwykłym, plastikowym kółkiem dla dzieci. Aby uzyskać dobry efekt, musisz zwiększyć jego wagę. Warto zainwestować w hula-hoop sportowe, albo po prostu rozciąć plastikowe kółko, wsypać do niego obciążenie (np. ryż, drobne kamyczki), po czym ponownie zakleić.

  Zastanawiasz się nad tym, jaką wielkość koła wybrać? Im hula-hoop mniejsze, tym szybciej trzeba kręcić, aby nie spadło. Nowicjuszki mogą zacząć od większej obręczy, stopniowo zmniejszając jej wielkość.

  Jak kręcić hula-hoop bezpiecznie i skutecznie?

  Przypomnij sobie, jak szalałaś z kołem wśród koleżanek. Kiedyś z pewnością ci się udawało? Uda się i teraz - daj sobie odrobinę czasu i uzbrój się w cierpliwość.

 • Umieść koło na wysokości talii.
 • Zacznij poruszać biodrami w przód i tył.
 • Wpraw koło w ruch wokół własnej osi za pomocą rąk. Biodra cały czas pozostają w ruchu.
 • Nadążaj za kołem - gdy zacznie opadać, ugnij lekko kolana, a gdy zwolni - podrzuć je biodrem.
 • Nie zrażaj się, gdy pierwsze podejścia zakończą się fiaskiem. hula-hoop wymaga przede wszystkim koncentracji i koordynacji. Z czasem nabędziesz ich wystarczająco, by móc kręcić kołem bez większych wpadek.

  Hula-hoop z masażem. Czy to działa?

  Na rynku możesz spotkać również hula-hoop sportowe z wypustkami, które w trakcie treningu mają za zadanie dodatkowo rozbijać tkankę tłuszczową z bioder i talii. Przyznam, że nigdy nie miałam do czynienia z hula-hoop z masażem, jednak słyszałam na jego temat podzielone opinie. Jedni zachwalają mówiąc, że ten rodzaj sprzętu zdecydowanie bardziej pobudza mięśnie, zaś inni twierdzą, że rozpędzone koło z wypustkami może powodować ból, a nawet siniaki i uszkodzenia narządów wewnętrznych. Problem miałby dotyczyć głównie nerek, które są bardzo wrażliwe na “obijanie”. W internecie można znaleźć wiele zdjęć obrazujących, jak kończy się nieostrożny trening z hula-hoopem masującym.

  Sęk tkwi najpewniej w ostrożnym obchodzeniu się ze sprzętem. Jeśli jednak stosując hula-hoop z wypustkami odczuwasz dyskomfort lub zauważasz niepokojące ślady, zrezygnuj z niego i wybierz to tradycyjne.

  Miesiąc z hula-hoop - plan ćwiczeń

  hula-hoop ostatni raz w dłoniach miałam jakieś… 15 lat temu. Plan treningowy będę więc rozbudowywać z czasem - mam nadzieję, że hula-hoop i efekty, jakie się z nim wiążą zostaną ze mną na dłużej.

  Harmonogram ćwiczeń nie będzie skomplikowany. Wyzwanie, jak zwykle trwa 4 tygodnie - w każdym, kolejnym tygodniu czas ćwiczeń wydłużę o 5 minut.

  Tydzień

  Czas kręcenia [min]

  1

  10

  2

  15

  3

  20

  4

  25

  Efekty, jakie zauważyłam u innych osób, które zaprzyjaźniły się z hula-hoopem są naprawdę zdumiewające. Już kilkanaście minut kręcenia dziennie widocznie poprawia okolice brzucha i bioder.

  Czego spodziewam się po miesięcznym treningu?

  Talia zawsze była moją mocną stroną - z natury jest wyraźnie zarysowana, a więc na zmniejszeniu jej obwodu szczególnie mi nie zależy.

  W miesięcznym wyzwaniu z kołem pokładam jednak nadzieję na wzmocnienie i zarysowanie mięśni brzucha. Przydałoby mu się również małe ujędrnienie. Jeśli pierwsze efekty kręcenia hula-hoop i u mnie pojawią się szybko, ta forma treningu z pewnością zostanie ze mną na dłużej!

  Podejmiesz kolejne wyzwanie? Chwytaj za hula-hoop i do dzieła! Za miesiąc wspólnie podsumujemy efekty.

  Grejpfrut, a leki. Czy sok z grejpfruta może zabić?

  Grejpfrut, a leki. Lista leków, które mogą zaszkodzić w połączeniu z owocem

  2020-11-23
  Sięgasz po ukochane cytrusy i myślisz – samo zdrowie. Tymczasem okazuje się, że łącząc niektóre owoce z lekami możemy sobie poważnie zaszkodzić. Świadomość na t...
  biustonosze sportowe dla dużego biustu

  Biustonosze sportowe do dużego biustu

  2020-05-24
  Jak dobrać stanik sportowy do dużego biustu? Ranking najlepszych biustonoszy sportowych w dużych rozmiarów.
  jak się ubrać do groty solnej?

  Jak się ubrać do groty solnej? Co to jest i jak działa?

  2020-05-07
  Grota solna to pomieszczenie stworzone z solnych bloków. Wewnątrz panuje mikroklimat bliski temu, który możesz spotkać nad morzem. Jakie działanie mają wizyty w grocie solnej i jak się do nich przygotować w prawidłowy sposób? Sprawdź też, jak się ubrać do groty solnej.
  rowery do ćwiczeń

  Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

  2020-04-13
  Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
  Taśmy do ćwiczeń

  Taśmy do ćwiczeń. Trening w domu z gumowymi taśmami

  2020-03-16
  Taśma do ćwiczeń to prosty i tani gadżet, dzięki któremu wykonasz pełnowartościowy trening w domowym zaciszu. Są cenione przede wszystkim jako wsparcie w treningu pleców, jednak to nie jedyny sposób na ich wykorzystanie. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać dzięki ćwiczeniom z taśmą!
  Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

  Kettlebell. Jakie ćwiczenia? Pomysły na trening

  2020-03-11
  Wydaje Ci się, że trening z kettlebellem wspomaga jedynie budowę siły mięśni ramion? Porzuć to przekonanie i sama zacznij trenować z odważnikiem w kształcie kuli z uchwytem, aby harmonijnie wymodelować całą sylwetkę. Prezentujemy 5 ćwiczeń z kettlebellem.