Data modyfikacji:

Hula-hop z obciążeniem: jakie daje efekty? Jak używać?

Hula-hop jest powszechnie znane zwłaszcza z czasów dzieciństwa i zabaw w najbliższym gronie. Niegdyś była to popularna zabawka, która dziś przeżywa swój renesans, ale w gronie dorosłych. Stanowi świetny przyrząd do ćwiczeń kształtujących sylwetkę i dla tych, którzy marzą o wypracowaniu tzw. talii osy. Obecnie ćwiczyć można z tradycyjną wersją hula-hop, ale do wyboru jest też hula-hop z obciążeniem i wypustkami. Wykonywanie ćwiczeń z tego typu przyrządami jest nie tylko zdrowe, ale stanowi też źródło rozrywki. Sprawdź, jak ćwiczyć i zdecyduj, co dla Ciebie będzie lepsze: hula-hop z obciążeniem czy bez!
hula hop z obciążeniem

Koło hula-hop z obciążeniem – co to jest?

Tradycyjnego hula-hop nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak natomiast wygląda typowe hula-hop odchudzające z obciążeniem? Tego typu forma popularnego akcesorium do ćwiczeń składa się z obręczy, która może być wypełniona dodatkową zawartością. Zazwyczaj jest to żwirek, piasek lub specjalny granulat. Wówczas podczas ćwiczeń siła, w którą wprawiany jest przyrząd, oddziałuje znacznie intensywniej na ćwiczone partie, dzięki czemu możliwe jest ich aktywnie modelowanie.
Takie hula-hop piankowe z obciążeniem może mieć w zestawie dołączony również dodatkowy obciążnik w postaci piłki o wadze około 400–500 g. Zawieszona jest ona do obręczy przy pomocy linki i podczas kręcenia dodatkowo intensyfikuje wykonywane ćwiczenia.
Na rynku dostępne są również modele hula-hop z obciążeniem w wersji z regulowaną obręczą, która składa się z kilkunastu jednakowych modułów. Obwód tworzony za ich pomocą można dopasować do indywidualnych preferencji i stopnia zaawansowania w posługiwaniu się hula-hop. To dobre rozwiązanie dla osób początkujących, które mogą zmniejszyć średnicę przyrządu na tyle, że nie będzie on spadał.

Hula hop z obciążeniem i wypustkami – spalanie kalorii i masaż w jednym!

Wśród nowoczesnych form hula-hop, doskonale sprawdzających się w fitnessie, znajduje się także hula-hop z wypustkami i obciążeniem. Jest to akcesorium urozmaicone o dodatkowe wybrzuszenia masujące, umieszczone od wewnętrznej strony obręczy, które podczas ćwiczeń spalających tłuszcz jeszcze intensywniej wpływają na modelowanie sylwetki i rozbijanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wypustki te pobudzają również krążenie i przyczyniają się do usprawnienia przepływu krwi, wytwarzania większych dawek serotoniny i polepszenia ogólnego nastroju.
Na rynku dostępne są zarówno wersje hula-hop z obciążeniem i wypustkami, jak i lekkie, puste w środku obręcze z uformowanym wybrzuszeniami.

Jak kręcić hula-hop z obciążeniem?

Hula-hop z obciążeniem i wypustkami jest niezwykle proste w obsłudze, a jego używanie w dużej mierze ma charakter intuicyjny. Po umieszczeniu przyrządu na wysokości bioder należy rozpocząć owalny ruch biodrami. Początkowo utrzymanie przyrządu może przynieść niewielkie problemy, ale nie należy się poddawać. Raz opanowana umiejętność pozwoli na nieograniczone ćwiczenie zarówno na tym samym, jak i innym hula-hop z obciążeniem. Jak używać go na inne partie ciała?
Kręcenie hula-hop na wysokości ud, bioder czy ramion opiera się na dokładnie tej samej zasadzie, która wymaga w początkowej fazie odrobiny cierpliwości dla indywidualnego przyswojenia zasady, balansu i równowagi. Bardzo interesującym przyrządem do ćwiczeń tego typu jest hula-hop w wersji smart, które pozwala na dopasowanie indywidualnego treningu oraz liczenie spalonych kalorii.

Co daje hula-hop z obciążeniem? Efekty

Hula-hop z obciążeniem to nieoceniony przyrząd, przy pomocy którego zmierzanie do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest łatwe i przyjemne. Nie kojarzy się z morderczymi ćwiczeniami, a efekty zauważyć można nawet po kilkunastu dniach od rozpoczęcia ćwiczeń!
W przypadku hula-hop bardzo ważna jest regularność wykonywania ćwiczeń oraz ich dynamika. Zalecane jest ćwiczenie w ten sposób co najmniej 20 minut dziennie, co zapewni utratę około 200 kalorii. Ponadto hula-hop pozwala wymodelować partie szczególnie problematyczne w sylwetce, takie jak charakterystyczne boczki, uda, czy brzuch. Poza spalaniem tłuszczu podczas ćwiczeń znacznie poprawia się ogólna kondycja organizmu. Wzmocnieniu ulegają też poszczególne partie mięśni brzucha, a po około miesiącu regularnych ćwiczeń sylwetka zaczyna nabierać smuklejszych kształtów.
Ćwiczenie z hula-hop to jeden ze świetnych sposobów spędzania wolnego czasu, który stanowić może połączenie przyjemnego z pożytecznym. Należy jednak pamiętać, że sama aktywność fizyczna z użyciem hula-hop nie wystarczy, by osiągnąć i utrzymać wymarzoną sylwetkę. Równie ważne są inne formy ruchu, zdrowy tryb życia oraz właściwie zbilansowana dieta, bogata w wartościowe składniki odżywcze. Tylko połączenie wszystkich tych elementów przyniesie widoczny i trwały rezultat oraz pomoże spełnić niejedno marzenie związane z idealną sylwetką. Wybierz swoje hula-hop i zacznij już dziś!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!