Data modyfikacji:

Szczotkowanie ciała na sucho – jakie daje efekty i jak wykonać taki zabieg?

Szczotkowanie ciała na sucho to nowy pielęgnacyjny trend, który może być świetną formą masażu i alternatywą dla tradycyjnego peelingu. Jeśli szukasz sposobu na piękną i miękką skórę, poznaj dobroczynne właściwości zabiegu, jakim jest szczotkowanie skóry.
Szczotkowanie ciała to bardzo prosty zabieg pielęgnacyjny, który możesz bez trudu przeprowadzić samodzielnie u siebie w domu. Cała ta zabawa polega na delikatnym masowaniu skóry całego ciała przy pomocy specjalnej szczotki.

Masaż zaczyna się od skóry stóp wykonując posuwiste, pionowe ruchy ku górze ciała, posuwając się dalej do wyższych partii. Jak sama nazwa wskazuje – szczotkujemy suchą skórę – nie ma potrzeby jej wcześniejszego zwilżania czy nakładania jakichkolwiek balsamów. To szczotka gwarantuje całą paletę znakomitych efektów.

Co daje szczotkowanie ciała?

  • Peeling – przede wszystkim to świetna alternatywa dla tradycyjnego peelingu. Szczotkując skórę całego ciała pozbędziesz się złuszczonego naskórka, dzięki czemu twoja skóra będzie wyraźnie gładsza i przyjemniejsza w dotyku.
  • Sposób na wrastające włoski  – jeśli twoim problemem są wrastające po depilacji włoski, szczotka do szczotkowania na sucho również rozwiąże ten problem. Dla szybkiego przypomnienia – przyczyną wrastania włosków i pojawiania się nieestetycznych krost jest zbyt gruby i niezłuszczony naskórek, przez który włoski nie mogą się przebić. Podczas masażu skóry suchą szczotką rozwiążesz ten problem.
  • Recepta na rozstępy – zabieg szczotkowania ciała na sucho poprawia krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, napięta i jędrna, co zmniejsza ryzyko pojawiania się rozstępów.
  • Zwiększa skuteczność działania kosmetyków po przeprowadzonym zabiegu szczotkowania  powinno się wziąć kąpiel i wmasować w skórę balsam lub olejek. Fakt, że skóra jest złuszczona, a krążenie krwi pobudzone, sprawi, że wchłanianie kosmetyków będzie znacznie lepsze, co ostatecznie przełoży się na efekt końcowy całej pielęgnacji – działanie środków pielęgnacyjnych będzie jeszcze skuteczniejsze.
  • Zastrzyk energii – szczotkowanie ciała może działać także pobudzająco dla całego organizmu – chwila przyjemności, która poprawi krążenie to dobry sposób, aby pozytywnie zacząć dzień.

Jakich akcesoriów potrzebujesz do szczotkowania ciała?

Tak naprawdę potrzebujesz jedynie szczotki. Najczęściej akcesoria tego typu są wykonane z sizalu, czyli włókna uzyskiwanego z agawy – taka szczotka jest umiarkowanie twarda i świetnie sprawdza się na początek przygody ze szczotkowaniem ciała. Dla delikatnej skóry polecane są modele np. z włosia końskiego lub koziego, które jest bardzo delikatne.

W sprzedaży znajdziesz modele szczotek wyposażone w opaskę, którą zaplata się na dłoń, szczotki z długim uchwytem czy niewielką rączką.

Jak poprawnie wykonać zabieg szczotkowania ciała?

Szczotkowanie ciała na sucho zacznij od skóry stóp, następnie skup się na łydkach, udach, pośladkach, brzuchu, ramionach i karku. Nie zapominaj o skórze na dłoniach. Cały zabieg wykonujemy na skórze suchej. Po zakończeniu szczotkowania warto wziąć prysznic i następnie nanieść na skórę olejek lub balsam pielęgnacyjny. Cały zabieg należy powtarzać mniej więcej 3 razy w tygodniu, aby zobaczyć spodziewane rezultaty.

Jak widzisz, szczotkowanie ciała to nieskomplikowany zabieg pielęgnacyjny w formie masażu, który może przynieść wiele korzyści twojej skórze. Co ciekawe, wielu twierdzi, że szczotkowanie poprawia również samopoczucie i może być pewną formą relaksu.

Polecamy:

Autor: Kamila Zalińska-Woźny