Data modyfikacji:

Szampon w kostce – jak go używać?

Czy zdarzyło ci się myć włosy… mydłem? Jeśli nie – koniecznie spróbuj! Mowa oczywiście o specjalnym kosmetyku, zwanym szamponem w kostce. Zobacz, jak używać naturalnego szamponu do włosów w kostce.

Najlepsze szampony w kostce

Dobry szampon w kostce powinien cechować się naturalnym składem bogatym nie tylko w substancje myjące, ale i odżywiające włosy. Poznaj produkty, z którymi oczyszczenie i pielęgnacja włosów będzie banalnie prosta.

  1. Szampon w kostce Bomb Cosmetics Kwiaty we włosach
  2. Ma Provence, organiczny szampon w kostce włosy tłuste
  3. Secrets de Provance, organiczny szampon do włosów normalnych w kostce

Szampon w kostce – co to jest?

Szampon w kostce to nic innego jak dobrze znane wszystkim mydło, które od mydła do ciała różni się wyłącznie składem. Choć wielu osobom mycie głowy mydłem może wydawać się czymś dziwacznym, ten sposób stosowany jest coraz częściej. Szampon do włosów w kostce zapewnia przede wszystkim dokładne ich oczyszczenie. Decydując się na naturalne mydła do włosów, zapewniamy włosom również pielęgnację o wiele delikatniejszą niż ta, którą gwarantuje zwykły szampon z zawartością parabenów i SLS.

Mydło do włosów pokochają również kobiety, którym stan środowiska naturalnego nie jest obojętny. Jedna kostka szamponu odpowiada średnio dwóm butelkom zwykłego szamponu. Szampon w kostce to rozwiązanie tańsze i bardziej ekologiczne.

Jak myć włosy szamponem w kostce?

O ile mycia włosów szamponem nikomu nie trzeba tłumaczyć, o tyle ta sama czynność z zastosowaniem mydła to już zupełnie inna para kaloszy. Pierwsze próby mogą okazać się problematyczne, jednak po krótkim czasie z pewnością nabierzesz wprawy. Jak używać szamponu w kostce?

  1. Pierwszym krokiem jest dokładne zmoczenie włosów.
  2. Następnie nałóż na włosy mydliny – czy to dłonią, czy bezpośrednio, pocierając kostką o włosy. Uwaga: zawsze rób to z włosem!
  3. Masuj włosy do wytworzenia gęstej piany. Następnie dokładnie ją spłucz.
  4. Nałóż pianę z szamponu w kostce wyłącznie na końcówki i pozostaw ją na kilka minut. Szampon w kostce o dobrym naturalnym składzie zadziała także jak odżywka.
  5. Spłucz włosy ponownie, używając letniego strumienia wody.

Szampon w kostce – przywrócenie pH włosów

Jak zapewne pamiętasz z lekcji chemii, mydła mają silnie zasadowe pH. Jeśli w trakcie mycia włosów mydłem nie zrównoważysz poziomu pH, kosmyki mogą być suche i matowe. Jak uniknąć tego efektu? Najprościej jeśli bezpośrednio przed myciem włosów szamponem w kostce wypłuczesz je w wodzie z octem, który działa zakwaszająco. Nie martw się o nieprzyjemną woń – mydło do włosów skutecznie ją zwalczy.

Pielęgnacja włosów po myciu szamponem w kostce

Po umyciu włosów szamponem w kostce zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację. Mydła działają silnie oczyszczająco, przez co mogą również wysuszać. Nie zapomnij o zastosowaniu dobrej odżywki do włosów bez spłukiwania oraz serum na końcówki. Możesz skorzystać np. z profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Szampon w kostce Bomb Cosmetics Kwiaty we włosach

Szampon do włosów w kostce został wzbogacony o olejek eteryczny z kwiatów ylang ylang. Piękny zapach idzie w parze z kompleksowym oczyszczającym działaniem.

Ma Provence, organiczny szampon w kostce włosy tłuste

Jeśli borykasz się z przetłuszczającą się skórą głowy, marsylski szampon w kostce sprawdzi się u ciebie doskonale. Został wyprodukowany w 99,9% z surowców pochodzenia naturalnego. Dokładnie oczyszcza skórę i włosy, a glinka zielona reguluje produkcję sebum.

Secrets de Provance, organiczny szampon do włosów normalnych w kostce

Szampon w kostce na bazie olejków zadowoli posiadaczki włosów normalnych, a nawet tych w kierunku suchych. Jest bardzo wydajny. Jedna kostka odpowiada dwóm butelkom zwykłego szamponu!

Szampon do włosów w kostce to rozwiązanie nietypowe, choć zyskujące na popularności.

Autorka: Joanna Stanuch