Data modyfikacji:

Olejek herbaciany - w jaki sposób wykorzystać jego właściwości?

Pozyskiwany jest z liści drzew herbacianych, które w naturze obficie występują w Australii. Jego dobroczynne właściwości znane są już od wieków, a spopularyzowanie naturalnych metod nie tylko leczniczych, ale również pielęgnacyjnych zaowocowało w większą świadomość konsumentów i częstsze sięganie po właśnie między innymi olejek z drzewa herbacianego. W jaki sposób można go wykorzystać w naszych domach i sprawić, aby pojawił się także w kosmetyczce?

Charakterystyka olejku herbacianego

Olejek herbaciany występuje w jasnożółtym kolorze, a jego znakiem rozpoznawczym jest intensywny zapach. Co istotne, to jeden z najtańszych olejków dostępnych na rynku kosmetycznym. Jego najczęściej wymienianymi zaletami są właściwości antyseptyczne, dezynfekujące oraz przeciwzapalne. W związku z tym po olejek herbaciany najczęściej sięgają osoby, które zmagają się z cerą przetłuszczającą się, trądzikową, a także osoby z infekcjami grzybiczymi. Dzięki właściwościom bakteriobójczym - skutecznie wspomaga walkę z patogenami. Nic więc dziwnego, że uważany jest za najsilniejszy antyseptyk roślinny na całym świecie.

Olejki herbaciane w gospodarstwie domowym

Czytając o właściwościach olejku herbacianego, najczęściej spotkać się można z jego właściwościami pielęgnacyjnymi. Chcąc jednak szerzej poznać jego zastosowanie - warto poświęcić chwilę na zapoznanie się, w jakich okolicznościach domowych może okazać się on niezastąpiony. Dodany w niewielkiej ilości do wody - idealnie sprawdzi się jako płyn do czyszczenia różnych powierzchni. Taką samą mieszankę można zastosować w formie płynu do mycia naczyń. Przez fakt, że zapobiega rozwojowi bakterii oraz silne działanie przeciwgrzybiczne - olejek z drzewa herbacianego idealnie hamuje rozwój pleśni i niszczy roztocza. W okresie letnim, naniesiony na ukąszenie po owadzie - przyczyni się do szybszego gojenia, zminimalizuje swędzenie oraz będzie zapobiegać powstaniu opuchlizny. Z takimi właściwościami? Znajdzie swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym.

Pielęgnacja skóry olejkiem herbacianym

Jeśli pielęgnacja i olejek herbaciany to z pewnością cera tłusta i trądzikowa. W tym wypadku to połączenie idealne! Nic więc dziwnego, że bardzo często to jeden z kluczowych składników np. kremów do twarzy. Olejek reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zmniejsza wydzielanie sebum w ciągu dnia. Olejek herbaciany może być dodawany w niewielkiej ilości do ulubionego kosmetyku, jak również - nakładany samodzielnie na poszczególne zmiany trądzikowe. Ulegną one wtedy zmniejszeniu i szybszej regeneracji. W pielęgnacji skóry głowy - sprawdzi się w celu normalizowania wydzielanego łoju oraz przyczyni się do leczenia łupieżu. Dodany do szamponu do włosów - stanowić będzie produkt idealny, w szczególności dla osób z problemem szybkiego ich przetłuszczania się.

Który olejek herbaciany wybrać?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele olejków herbacianych, dlatego jego wybór wbrew pozorom nie jest łatwy. Najważniejszym jest, aby stanowił on czysty olejek, bez dodatków i składników zapachowych. W tym wypadku warto zaufać markom, które specjalizują się w tego typu produktach, np. Nature Queen - Olejek Eteryczny z Drzewa Herbacianego lub olejek herbaciany marki Mokosh, którego producent zaleca stosować go do kąpieli, masażu, jako kompres lub do aromatyzacji powietrza. W tym celu również sprawdzi się świetnie.

Największą zaletą olejku z drzewa herbacianego wydaje się być jego uniwersalność i wielofunkcyjność. To jeden z tych produktów, który niezależnie od typu skóry, problemów zdrowotnych i oczekiwań - na pewno znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Jeśli sprawdzi się w przypadku posiadania skóry suchej - na pewno okaże się skuteczny jako środek czyszczący liczne powierzchnie lub umili długą kąpiel i uskuteczni przyjemny relaks w wannie.

Tekst: artykuł sponsorowany