Data publikacji:

Szczotka z włosa dzika – opinie, zasady stosowania

Szczotka z włosa dzika to jeden z najpopularniejszych gadżetów, po które włosomaniaczki sięgają w ciągu ostatnich lat. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to zwykły przyrząd do układania fryzury; aby zrozumieć, jakie są jej atuty, należy się z nią właściwie obchodzić. Dowiedz się, dlaczego warto stosować szczotkę z włosa dzika – opinie wielu kobiet potwierdzają jej skuteczność!

kobieta czesząca włosy

Czy warto kupić szczotkę z włosia dzika?

Szczotka z włosa dzika – dla kogo?

Wysokoporowate włosy nie są łatwe we współpracy. Bezpośrednio po myciu, warto jak najszybciej je rozczesać, aby zaoszczędzić sobie dramatu później. Z drugiej strony, czesanie włosów na morko nie wpływa na nie dobrze. W takim razie, jaką szczotkę wybrać, by czesanie problematycznych włosów nie wiązało się z bólem i ciągnięciem?

Wśród szczotek do zadań specjalnych, często wymienianym modelem jest ta z naturalnym włosiem. Szczotka z włosa dzika ceniona jest za skuteczne, a zarazem delikatne rozczesywanie włosów. Poleca się ją przede wszystkim posiadaczkom włosów gęstych i skłonnych do plątania się, jednak z powodzeniem mogą sięgać po nią również właścicielki gładkich, rzadkich włosów.

Szczotka wymagająca praktyki

Trzeba wiedzieć, że szczotka z włosia dzika nie jest tak prosta w użyciu, jak modele syntetyczne. Jej używania należy się po prostu nauczyć. Początkowo możesz odnieść wrażenie, że twoje włosy są tylko ugłaskiwane, a nie rozczesywane.

Wiele osób zniechęca się do szczotek z dzika dlatego, że przy pierwszym zastosowaniu powodują elektryzowanie włosów. Jest jednak na to prosty sposób – wystarczy, że spryskasz włosie wygładzającą odżywką w sprayu.

Szczotka z włosia dzika – opinie. Co zachęca do jej kupna?

Wystarczy rzucić okiem na opinie na temat szczotek z włosiem dzika. Wiele kobiet wskazuje, że ten model szczotki totalnie odmienił nie tylko sam proces układania fryzury, ale nawet wpłynął na kondycję kosmyków.

  • Szczotka z włosia dzika jest niesamowicie delikatna, a zarazem skuteczna w rozczesywaniu włosów zarówno na mokro, jak i na sucho.
  • Dobre jakościowo szczotki zawierają szczecinę wraz z cebulkami, które są bogatym źródłem keratyny – tej samej, która buduje ludzkie włosy. Dzięki temu szczotki z naturalnym włosiem nabłyszczają kosmyki i dyscyplinują je.
  • Szczotka z dzika jest łagodna dla skóry głowy, dzięki czemu doskonale nadaje się do jej masażu.

Efekty używania szczotki z włosia dzika

Jeśli zamienisz szczotkę z włosiem syntetycznym na naturalną, po pewnym czasie zauważysz poprawę kondycji swoich włosów. Powód? Szczotka z włosia dzika jest dla nich bardzo delikatna; nie powoduje łamania i strzępienia włosów, tak jak robią to szczotki z plastikowymi, ostrymi ząbkami. Najlepsze szczotki z włosia dzika sprawiają również, że włosy stają się bardziej lśniące i odżywione.

Jaka szczotka z włosia dzika będzie najlepsza?

Zanim zdecydujesz się na zakup, dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru szczotki. Nie każda szczotka z włosem dzika działa tak samo!

Rozmiar szczotki

Mała szczotka z włosia dzika będzie idealna do czesania włosów krótkich lub półdługich. To również dobre rozwiązanie dla włosów cienkich. Jeśli masz długie, gęste włosy, koniecznie postaw na duży rozmiar szczotki (świetnie sprawdzą się modele zwane flat brush).

Gęstość włosia

Szczotki z gęsto rozstawionym włosiem doskonale nadają się do rozczesywania włosów, ale i ujarzmiania fryzury. Gęste włosie szczotki sprawia natomiast, że fryzura zyskuje na objętości (posiada je więc szczotka z włosia dzika do tapirowania).

Długość włosia dzika

Gęste i długie włosy należy rozczesywać szczotką z długim włosiem dzika. Krótsze włoski poradzą sobie jedynie z cienkimi i krótkimi włosami.

Rączka szczotki

Szczotka z włosia dzika, jak każda inna, powinna wygodnie leżeć w dłoni. Szczotki z włosiem naturalnym bardzo często posiadają drewniane rączki. Na rynku znajdziesz również szczotki z włosiem z tworzywa sztucznego, o ergonomicznym kształcie.

Czy szczotka z włosia dzika jest dla każdego?

Zanim kupisz swoją pierwszą szczotkę z włosiem dzika, upewnij się, że nie jesteś na nie uczulona. Podczas zakupu zwracaj również uwagę na to, czy włosie zostało pozyskane w etyczny sposób. Na szczęście w większości przypadków, włosie do produkcji szczotek pozyskiwane jest jedynie w procesie czesania zwierząt.

Szczotka z włosia dzika – jak czyścić?

Aby szczotka z włosia dzika służyła ci jak najdłużej, musisz o nią odpowiednio dbać. Regularnie czyść ją za pomocą specjalnego grzebyka, który usunie włosy i zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest mycie szczotki w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego, naturalnego szamponu.

Od zwykłych szczotek szczotka z naturalnym włosiem różni się tym, że po każdym myciu wymaga zastosowania odżywki. To konieczne, aby włosie zachowało gładką strukturę i nie powodowało elektryzowania fryzury. Wystarczy, że po upraniu szczotki nałożysz na włosie wygładzającą odżywkę i spłuczesz ją po kilku minutach.

Pamiętaj, że drewno źle znosi wilgoć – jeśli twoja szczotka z włosiem dzika ma drewnianą rączkę, dokładnie wytrzyj ją po myciu. Włosie należy pozostawić do samoczynnego wyschnięcia.

Cena szczotki z włosia dzika

Zakup szczotki z naturalnym włosiem nie wiąże się z dużymi wydatkami. Najtańsze szczotki z włosia dzika to koszt około 30 złotych.

Szczotka z włosia dzika – twoje włosy ją pokochają

Jeśli oswoisz się ze szczotką z włosia dzika, możesz być pewna, że prędko nie powrócisz do syntetycznych modeli. Postaw na delikatne i skuteczne rozczesywanie – twoje włosy będą ci wdzięczne.

Autorka: Joanna Stanuch