Data publikacji:

Jak unieść włosy u nasady? Sposoby na uniesione włosy

Jak unieść włosy u nasady i sprawić, by wyglądały, że jest ich więcej? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Na szczęście istnieje wiele patentów na piękną, pełną objętości fryzurę. Jakich? Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na uniesione włosy!
kobieta z uniesionymi włosami u nasady

Sposoby na uniesione włosy u nasady

Płaskie, oklapnięte włosy to problem wielu posiadaczek cienkich kosmyków. Borykają się z nim szczególnie kobiety, których pasma mają skłonność do przetłuszczania się.

Choć nie da się zmienić typu swoich włosów, istnieje wiele sprytnych sposobów, dzięki którym będą wyglądać na zdrowe, puszyste i pełne objętości.

Poniżej podpowiadamy, jak unieść włosy u nasady krok po kroku!

Spróbuj także zastosować mycie włosów OMO, czyli odżywka - mycie - odżywka.

Jak unieść włosy u nasady? Susz je głową w dół!

Pierwszym sposobem na uniesione włosy u nasady jest suszenie ich głową w dół. Choć ta metoda nie jest może zbyt wygodna, potrafi dać naprawdę spektakularny efekt.

Po umyciu włosów delikatnie je rozczesz i lekko osusz ręcznikiem oraz wetrzyj w nie piankę dodającą objętości. Następnie pochyl głowę i w tej pozycji susz pasma suszarką.

Jak podnieść włosy u nasady? Używaj okrągłej szczotki

Aby mieć piękne włosy uniesione u nasady, używaj dużej, okrągłej szczotki podczas suszenia. Nawijaj wilgotne pasma na szczotkę i przeciągaj w dół, zawijając je do wewnątrz.

W ten sposób modeluje włosy wielu fryzjerów! Pamiętaj, aby zawsze suszyć włosy letnim, a nie gorącym powietrzem. W przeciwnym razie mogą zniszczyć się i szybciej się przetłuszczać.

Chcesz mieć włosy uniesione u nasady? Nawiń je na wałki

Jak unieść włosy u nasady bez suszenia? Po umyciu głowy nawiń pasma na grube wałki! Pamiętaj, aby nie były zbyt twarde i sztywne, aby nie uszkodzić kosmyków. Po kilku godzinach będziesz mogła cieszyć się piękną fryzurą pełną objętości.

Jak unieść włosy u nasady? Noś kucyk na czubku głowy

Jeśli chcesz nadać objętości włosom już po umyciu i wysuszeniu, zrób na czubku głowy kucyk. Chodź w takiej fryzurze przez kilka godzin, a następnie rozpleć i przeczesz pasma.

Zobaczysz, że włosy będą uniesione u nasady! Dla utrwalenia efektu możesz użyć specjalnej pianki lub lakieru.

Sposób na uniesione włosy - zaczesz je na bok

Szukasz prostego i szybkiego sposobu na włosy uniesione u nasady? Aby uzyskać efekt zwiększonej objętości, przesuń przedziałek grzebieniem i zaczesz pasma na bok!

Taka zmiana strony uczesania sprawi, że włosy będą sprawiać wrażenie grubszych i bardziej puszystych.

Chcesz włosy podniesione u nasady? Natapiruj je!

Marzysz o pięknej, pełnej objętości fryzurze na specjalną okazję? Aby uzyskać taki efekt w kilka chwil, wystarczy natapirować włosy i spryskać je lakierem.

Zacznij tapirowanie od czubka głowy, przesuwając grzebieniem w przeciwnym kierunku niż zwykle. Pamiętaj, aby nie stosować tego triku zbyt często, gdyż tapirowanie niszczy włosy.

Kosmetyki unoszące włosy u nasady

Kolejnym sposobem na włosy uniesione u nasady jest stosowanie specjalnych kosmetyków zwiększających objętość. Przede wszystkim postaw na piankę do stylizacji, a także lakier lub spray utrwalający.

Stosuj te kosmetyki przed zastosowaniem każdego z wyżej wymienionych sposobów. Dzięki temu utrwalisz fryzurę i sprawisz, że włosy zachowają objętość na dłużej.

Jak unieść włosy u nasady? Zastosuj suchy szampon

Naszym ostatnim sposobem na włosy uniesione u nasady jest zastosowanie suchego szamponu. Kosmetyk skutecznie dodaje objętości włosom, a przy tym odświeża je i niweluje efekt przetłuszczania się.

Tego sposobu lepiej jednak nie stosować zbyt często. Suchy szampon znacznie obciąża włosy, zaś użycie go w zbyt dużej ilości tworzy na głowie nieestetyczną białą powłokę.

Autorka: Olga Wacholc