Data publikacji:

Czy spanie w skarpetach jest zdrowe?

Spanie w skarpetkach jest nie tylko niezwykle przyjemne, lecz także zdrowe. Może poprawiać krążenie, a także przeciwdziałać rozwojowi infekcji. Jakie jeszcze korzyści dla zdrowia ma spanie w skarpetach? Czy niesie za sobą jakieś ryzyko? Sprawdź w artykule!

spanie w skarpetkach

Spanie w skarpetkach – czy jest zdrowe?

Czy ty również kochasz spać w skarpetkach? Choć zachowanie to może niektórym wydawać się nieco dziwne, tak naprawdę niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. Poza tym spanie w skarpetach jest naprawdę przyjemne.

W końcu organizm może stracić dużo ciepła właśnie przez stopy. Mimo tych wszystkich pozytywnych stron, spanie w skarpetkach niesie za sobą również pewne ryzyko. W artykule opisujemy zarówno zalety, jak i wady tego zachowania.

Sprawdź również pięć skutecznych sposobów na twarde pięty.

Spanie w skarpetkach – lepszy sen

Czy wiesz, że spanie w skarpetkach jest w stanie poprawić jakość snu? Badania pokazują, że osoby praktykujące to zachowanie nie tylko bardziej się wysypiają, lecz także szybciej zasypiają.

Ciepłe stopy sprawiają, że człowiek staje się nieco bardziej senny. Wzmagają uczucie błogości i przyjemności, co z kolei prowadzi do tego, że szybciej wpadamy w objęcia Morfeusza.

Jeśli więc zmagasz się z bezsennością, spróbuj spać w skarpetkach. Spróbuj się wyciszyć i zrelaksować. Być może uda ci się w ten sposób uniknąć farmakoterapii.

Spanie w skarpetach poprawia krążenie

Spanie w skarpetkach pozytywnie wpływa również na krążenie. To cenna wiadomość szczególnie dla osób zmagających się z niskim ciśnieniem i problemami z krążeniem krwi. Chyba nikt nie lubi mieć zimnych dłoni i stóp. Stan taki sprawia dyskomfort i znacznie utrudnia zaśnięcie.

Gdy założysz skarpety na nogi przed położeniem się do łóżka, poprawisz w ten sposób krążenie, dzięki czemu łatwiej ci będzie się odprężyć i szybciej pogrążyć w przyjemnym śnie.

Nawilżenie stóp

Spanie w skarpetach jest w stanie również pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry stóp! Jak to możliwe? Wystarczy, że przed nałożeniem skarpet zaaplikujesz na nogi grubą warstwę nawilżającego kremu. Sięgnij po krem do stóp z mocznikiem, dobrymi olejami oraz ekstraktami roślinnymi.

Nałóż kosmetyk na nogi po kąpieli i od razu załóż skarpetki. Nie zdejmuj ich aż do rana. W ten sposób stworzysz maskę do stóp domowej roboty, która odżywi, nawilży i zmiękczy skórę. O poranku twoje stopy będą gładkie i miękkie jak nigdy dotąd!


Spanie w skarpetkach – lepszy seks

Spanie w skarpetach może również… zwiększać satysfakcję z seksu. Ten argument dla wielu może być najbardziej zaskakujący. Tymczasem chodzi znów o poprawę krążenia.

Gdy krew sprawniej krąży, zwiększa się zarówno ochota na zbliżenie, jak i przyjemność. Niektórzy uważają nawet, że nie powinno się zdejmować skarpet również podczas samego seksu, lecz dla wielu pogląd ten może się zdawać kontrowersyjny.

Warto jednak przemyśleć tę sprawę. Gdy stopy są ciepłe, automatycznie lepiej się czujemy. Być może dobrze jest wykorzystać tę wiedzę i poprawić jakość miłosnych kontaktów.

Spanie w skarpetkach – ryzyko dla zdrowia

Spanie w skarpetkach niesie za sobą również pewne ryzyko. Przede wszystkim znacznie zwiększa potliwość stóp. Jeśli twoje nogi i tak dość mocno się pocą, być może spanie w skarpetach nie jest dla ciebie.

Ponadto ciepłe, wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a zwłaszcza grzybów. Osoby śpiące w skarpetach mogą więc być nieco bardziej narażone na grzybicę stóp i nieprzyjemne zapachy. Dlatego też warto stosować wszystko z umiarem.

Nie polecamy spania w skarpetach w gorące, letnie noce. Zdecydowanie zrezygnuj z tego procederu również wtedy, gdy zmagasz się z grzybicą. W innym wypadku… warto spróbować!

Autorka: Olga Wacholc