Data publikacji:

Soda na popękane pięty – domowy sposób na piękne stopy

Przez całą zimę chowałaś je w ciepłych skarpetkach i butach, by z początkiem wiosny stwierdzić z przerażeniem, że są szorstkie i przesuszone. I jak teraz pokazać stopy w odkrytych sandałkach? Idziemy o zakład, że choć raz miałaś podobny problem. Na szczęście nie musisz zostawiać majątku u kosmetyczki, aby doprowadzić stopy do ładu. Dowiedz się, jak zastosować sodę na popękane pięty, by dumnie prezentować je światu!

soda na popękane pięty

Przeczytaj również: Wybieramy najlepszą maskę do stóp

Pękające, suche pięty mogą stanowić powód do kompleksów. Nikt przecież nie chce prezentować nieestetycznie wyglądających stóp w odkrytych klapkach lub sandałkach. Niestety, na zły stan skóry na stopach kobiety często zapracowują sobie same, zapominając o jej regularnej pielęgnacji.

Skóra stóp, zwłaszcza w okolicach pięt, jest bardzo narażona na nadmierne rogowacenie, wysuszanie oraz pękanie. Dzieje się tak dlatego, że w tych okolicach niemal wcale nie występują gruczoły łojowe odpowiedzialne za tworzenie naturalnej tarczy hydrolipidowej. Ponadto stopy stale narażone są na duży nacisk oraz otarcia – w końcu używasz ich codziennie.

Jak przywrócić stopom ładny wygląd? Domowe metody

Sposobów na wygładzenie stóp w domowych warunkach jest bez liku. Nie musisz korzystać z drogich usług pedicurzystki, by znów móc prezentować gładkie i ładne stopy. Większość osób wie, że aby zapobiegać zrogowaceniom na piętach, należy regularnie ścierać narastający naskórek za pomocą pumeksu lub tarki.

Ważne jest również przygotowywanie zabiegów pielęgnacyjnych, które zmiękczą skórę i zapobiegną jej rogowaceniu. Jednym z nich jest soda oczyszczona na popękane pięty.

Sposób na popękane pięty – mleko i soda

Aby przygotować swoim stopom zmiękczający zabieg, będziesz potrzebować 1 litra mleka i 3 łyżek sody oczyszczonej. Przygotuj również dużą miskę, w której wymoczysz stopy.

Mleko delikatnie podgrzej, a następnie dodaj do niego sodę i dokładnie wymieszaj. Przelej miksturę do miski, a następnie włóż do niej stopy na 10-15 minut. Po upływie tego czasu, dokładnie osusz stopy ręcznikiem i zastosuj krem nawilżający.

Efekty zauważysz od razu. Soda na popękane pięty działa jak zmiękczający kompres – skutecznie usuwa zrogowacenia i szorstkość. Dodatek mleka sprawia, że skóra stóp staje się gładka i nawilżona. Pamiętaj, że skład mieszanki możesz modyfikować, dodając do niej np. ulubiony olejek eteryczny.

Peeling z sody na pękające pięty

Soda oczyszczona w domowym pedicure przyda ci się również jako peeling. Zmieszaj 2 łyżki sody z 1 łyżką wody, a następnie dokładnie wmasuj ją w zwilżoną skórę stóp, koncentrując się na suchych partiach. Taki zabieg wystarczy wykonywać 1-2 w tygodniu – zrogowacenia znikną, a skóra zyska gładkość i zdrowy koloryt.

Uwaga – pamiętaj, że sodowego peelingu nie należy stosować na uszkodzoną skórę stóp. Wówczas soda może doprowadzić do podrażnień!

Nie tylko soda na popękane pięty. Jak unikać zrogowaceń?

Aby zniwelować ryzyko nieestetycznych zrogowaceń i pęknięć, dbaj o swoje stopy o każdej porze roku. Wystarczy codzienna aplikacja kremu, by uniknąć nieestetycznego wyglądu pięt. Pamiętaj również o starannym doborze obuwia – w żadnym wypadku nie powinno uciskać lub ocierać skóry stóp.

Najszybszy sposób na popękane pięty – soda oczyszczona

O kondycję skóry stóp warto dbać przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem – wtedy nagłe zabiegi „ratunkowe” nie będą konieczne. Jeśli jednak tak się wydarzy, soda na popękane pięty na pewno ci pomoże. Gwarantujemy, że efekt tego prostego zabiegu pozytywnie cię zaskoczy.

Autorka: Joanna Stanuch