Data modyfikacji:

Rękawiczki do biegania. Jak wybrać te najlepsze?

Jeśli kochasz biegać, z pewnością nie chcesz rezygnować z aktywności w okresie jesienno-zimowym. Jogging w niskich temperaturach wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, w tym ubioru, który ochroni cię przed zimnem. Jednym z jego elementów są rękawiczki do biegania. Odpowiadamy na pytania, czemu powinieneś je mieć i jak wybrać te najlepsze.
bieganie
Bieganie w ostatnich latach jest niezwykle popularne; na skwerach, w parkach czy na ulicach miast można zobaczyć coraz większą liczbę osób uprawiających ten sport.

I całe szczęście, bo wpływ biegania na ludzki organizm jest nieoceniony; pozwala zwiększyć wydolność, dotlenić organizm, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę.

Skutecznie poprawia nastrój, rozładowuje stres, a nawet przeciwdziała depresji. Wreszcie – jest to sport praktycznie darmowy i dostępny dla każdego.

Zaletą biegania jest również to, że można uprawiać je o każdej porze roku – oczywiście, po uprzednim przygotowaniu. Aby sport ten był bezpieczny i przyjemny, należy zadbać o właściwą odzież, dopasowaną do warunków atmosferycznych.

Odzież biegacza zimą. Co warto mieć?

To jasne, że już po kilku kilometrach biegu na mrozie przestaje ci być zimno. Nie oznacza to jednak, że na zimowy jogging możesz ubrać się tak samo, jak latem.

Właściwa odzież ochroni cię przed przeziębieniem, o które podczas sportu na mrozie naprawdę nietrudno.

Szczególnej ochronie przez zimnem i wiatrem powinny podlegać głowa i kończyny. Zimą każdy biegacz powinien zadbać o odpowiednie buty, które zapewnią stopom suchość i ciepło, kurtkę nieprzemakalną, czapkę, chustę chroniącą szyję i ciepłe rękawiczki do biegania.

Sprawdź: Bieganie zimą - jak się do niego przygotować

Rękawiczki do biegania na zimę. Jakie wybrać?

Chcesz zabrać na jogging klasyczne bawełniane rękawiczki? To nienajlepszy pomysł – zwykłe materiały nie sprawdzą się podczas aktywności fizycznej, tym bardziej tej uprawianej na mrozie. Najlepiej wybrać specjalne rękawiczki do biegania zimą. Czym należy kierować się podczas ich zakupu?
  1. Materiał – najlepiej sprawdzą się termoaktywne rękawiczki z docieplającą warstwą. Takie rękawiczki zapewnią skórze ciepło, a jednocześnie pozwolą skórze dłoni „oddychać” i odprowadzać pot.
  2. Rozmiar – rękawiczki do biegania powinny być dopasowane, lecz nie zbyt ciasne. Przed zakupem zapoznaj się z tabelą dostępnych rozmiarów.
  3. Impregnacja rękawiczek – dobre rękawiczki do biegania zimą powinny być pokryte wodoodporną warstwą DWR (Durable Water Repellency).
  4. Mankiety rękawiczek – ważne, aby były odpowiednio długie i dopasowane, aby chronić przed zimnem także nadgarstki.
  5. Funkcjonalność – warto wybrać rękawiczki biegowe wykonane z tkanin antybakteryjnych i takich, które łatwo można wyczyścić. Dodatkowym udogodnieniem będzie funkcja obsługi ekranów dotykowych.

Najlepsze rękawiczki do biegania w zimie – ranking TOP 3

Nike Thermal Run, męskie rękawiczki do biegania

Dopasowane rękawiczki do biegania zostały wykonane z oddychającego materiału, który skutecznie chroni przed zimnem. Na palcach wskazujących i kciukach umieszczono wstawki, które umożliwiają obsługę ekranów dotykowych. Odblaskowy kolor zwiększy twoją widoczność podczas joggingu po zmroku.

Asics Performance, rękawiczki do biegania unisex

To lekkie, a zarazem dobrze chroniące przed zimnem i wiatrem rękawiczki z dłuższymi mankietami, które dobrze chronią nadgarstki. Uniwersalna stylistyka pozwala na używanie rękawic zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Nike Run, rękawiczki do biegania damskie

Ze względu na brak przedłużonych mankietów, te damskie rękawiczki sprawdzą się w okresach przejściowych. Wykonane z lekkiego materiału, który pozwala na wygodne i nieskrępowane uprawianie sportu.
Niewielki element garderoby biegacza, jakim są rękawiczki, istotnie wpłynie na komfort ulubionej aktywności. Kupując własne rękawiczki pamiętaj o naszych poradach, a na pewno wybierzesz model, który pokona z tobą wiele kilometrów – nawet podczas siarczystych mrozów.
Autorka: Joanna Stanuch