Data modyfikacji:

Peeling kawitacyjny w domu – jak często go wykonywać i jakie daje efekty?

Chcesz zadbać o dogłębne oczyszczenie skóry? Doskonałym rozwiązaniem jest peeling kawitacyjny – bezbolesny zabieg, który możesz wykonać w domu. Sprawdzamy, na czym polega, jakie daje efekty i czego będziesz potrzebować w trakcie złuszczania naskórka!
kobieta

Peeling kawitacyjny w domu – na czym polega?

Peeling kawitacyjny, który możesz wykonać zarówno w domu, jak i w gabinecie zaufanej kosmetyczki, to zabieg mający na celu oczyszczenie i złuszczenie skóry. W przeciwieństwie do klasycznych kosmetyków peelingujących, nie podrażnia skóry i nie jest metodą mechaniczną.

Usuwanie martwego naskórka odbywa się całkowicie przy użyciu ultradźwięków i zmniejszania ciśnienia, które pozwala na zamianę ciekłych mikropęcherzyków w gaz.

Co ciekawe, zabieg, podczas którego wykorzystuje się zjawisko kawitacji, został uznany za jedną z najdelikatniejszych metod oczyszczania skóry.

Podczas wykonywaniu peelingu kawitacyjnego w domu, nie musisz się martwić o ból czy podrażnienia – jest on całkowicie bezinwazyjny i nie powoduje nadmiernego łuszczenia się naskórka. Sięgnij po peeling enzymatyczny - również może okazać się dobrą opcją dla ciebie.

Peeling kawitacyjny w domu krok po kroku

Przed rozpoczęciem peelingu oczyść dokładnie skórę. Użyj do tego płynu do demakijażu lub micelarnego, a następnie pianki lub żelu do mycia twarzy. Kolejnym krokiem jest zamoczenie wacika w wodzie, który musisz mieć pod ręką.

Podczas zabiegu niezbędne jest regularne zwilżanie cery, aby zapobiec podrażnieniom i uzyskać najlepsze efekty.

Włącz urządzenie i przystaw szpatułkę do twarzy. Wykonuj płynne, delikatne ruchy, uważając, aby końcówka sprzętu nie pozostawała za długo w jednym miejscu.

Całość powinna trwać około 15 minut. W trakcie peelingu warto co jakiś czas oczyszczać szpatułkę, usuwając z niej zgromadzone nieczystości. Na zakończenie przemyj twarz tonikiem lub wodą i nałóż krem. Gotowe!

Jak często wykonywać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny należy wykonywać co 3-4 tygodnie. Warto pamiętać nie tylko o zachowaniu przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami, ale także o systematyczności.

Dzięki temu uzyskasz najlepsze efekty. Uważaj jednak, aby odstęp między oczyszczaniem nie przekroczył 8 tygodniu!

Kto powinien wykonywać peeling kawitacyjny w domu?

Nie wiesz, czy powinnaś zdecydować się na wykonanie peelingu kawitacyjnego w domu? Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom, które szukają skutecznego, a jednocześnie delikatnego sposobu na złuszczenie martwego naskórka.

Doskonale sprawdza się w przypadku cery problematycznej, łagodząc zmiany trądzikowe i usuwając wypryski oraz zmniejszając widoczność blizn.

Korzyści z peelingu kawitacyjnego zauważą także właścicielki cery suchej. W ich przypadku zabieg wykonany w domu może zapewnić dogłębne nawilżenie i widoczne wygładzenie niewielkich zmarszczek.

Z kolei panie, które mają tłustą skórę, będą mogły cieszyć się usuniętym nadmiarem sebum i zmniejszeniem przetłuszczania się skóry twarzy.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego w domu

Podobnie jak wiele innych zabiegów kosmetycznych, tak i peeling kawitacyjny wykonywany w domu ma kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie złuszczania naskórka i oczyszczania twarzy.

Można zaliczyć do nich nowotwory, osteoporozę, choroby tarczycy, padaczkę lub problemy z sercem. Oczywiście peeling nie jest odpowiedni dla osób, które zmagają się ze świeżymi stanami zapalnymi na skórze oraz dla kobiet w ciąży.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny, zarówno ten wykonywany w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym, może dawać naprawdę zaskakujące efekty.

Pierwszym z nich jest widoczne i dogłębne oczyszczenie skóry, któremu towarzyszy wyrównanie kolorytu, przywrócenie skórze blasku i zdrowego wyglądu.

Podczas używania specjalnej głowicy, wszelkie zanieczyszczenia, nawet te znajdujące się w porach czy kanalikach gruczołów łojowych, zostają skutecznie usunięte.

Podobnie jest w przypadku powierzchni skóry – peeling kawitacyjny usuwa nadmiar sebum, które każdego dnia gromadzi się na twarzy, zanieczyszczenia czy pozostałości po kosmetykach.

Równie bezlitosny jest dla martwych komórek i naskórka, które są stopniowo „ścierane” z powierzchni skóry. W efekcie namnażanie się bakterii zostaje ograniczone, a wągry, zaskórniki i stany zapalne znikają.

Peeling kawitacyjny w domu pomaga również w zapobieganiu pojawiania się na twarzy zmian trądzikowych i zaskórników, jednocześnie przyspieszając gojenie się blizn po krostach.

Podczas zabiegu poprawie ulega także mikrokrążenie, a skóra zostaje intensywnie nawodniona i dotlenia. Efekt? Twarz staje się widocznie gładsza, niedoskonałości znikają, a skóra nabiera promiennego blasku.

O czym pamiętać po wykonaniu peeling kawitacyjnego w domu?

Warto pamiętać, że sam zabieg peelingu kawitacyjnego jest dość delikatny, a tym samym nie powinien powodować podrażnień. Po wykonaniu złuszczania, skóra może być odrobinę zaczerwieniona, jednak nie powinno cię to martwić – wkrótce odzyska swój naturalny kolory.

W ciągu przynajmniej 24 h po peelingu kawitacyjnym w domu, należy zrezygnować z opalania na słońcu lub solarium, wizyty na basenie i w saunie oraz makijażu. Nie zapomnij również o codziennym stosowaniu kremu z filtrem.

Czego potrzebujesz do wykonania peelingu kawitacyjnego w domu?

Do wykonania peelingu kawitacyjnego w domu niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Najlepszym wyborem będą jedne z najpopularniejszych modeli na Ceneo.pl.

Niezbędne są także płatki higieniczne, których należy użyć do zwilżenia twarzy i oczyszczenia końcówki sprzętu.

Podczas zabiegu możesz użyć wody lub wody różanej. Kosmetyk o pięknym i naturalnym zapachu nie tylko zadziała nawilżająco i ochroni skórę przed podrażnieniami, ale także zapewni dodatkowy efekt aromaterapii.
Autorka: Katarzyna Wendzonka