Data publikacji:

Mezoterapia – kiedy widać efekty? Jak wygląda?

Zauważyłaś, że skóra twojej twarzy zaczyna się starzeć? Chciałabyś pozbyć się przebarwień? A może z chęcią zlikwidowałabyś widoczne na twarzy blizny? Jeśli twoja odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi: tak, to koniecznie musisz rozważyć poddanie się mezoterapii. Wyjaśniamy, co to jest mezoterapia igłowa, na czym polega zabieg bezigłowy i ile to wszystko kosztuje.

mezoterapia

Mezoterapia – co to jest?

Termin „mezoterapia” wywodzi się z greckich słów „mezo”, czyli „środek” oraz „therapeia”, czyli „leczenie”. Jest to zabieg, który poprawia wygląd skóry poprzez dostarczenie jej określonych leków albo specjalistycznych substancji aktywnych. Obecnie stosowane są dwie formy tego zabiegu – to mezoterapia igłowa oraz bezigłowa.

Mezoterapia igłowa – co to?

Mezoterapia igłowa to śródskórne albo podskórne wstrzykiwanie leków lub substancji aktywnych, w czasie którego dochodzi do dwóch ważnych mechanizmów.

Po pierwsze, dzięki ominięciu warstwy naskórka składniki preparatu doraźnie, mocno i natychmiastowo odżywiają skórę, co pozwala na osiągnięcie fantastycznych efektów wizualnych. Po drugie, nakłuwanie skóry powoduje jej drobne uszkodzenia, co z kolei stymuluje komórki skóry do tworzenia nowych, świeżych włókien.

Co to jest mezoterapia bezigłowa i na czym polega?Mezoterapia bezigłowa – co to jest?

Zanim zaczniesz szukać informacji na temat tego, ile kosztuje mezoterapia igłowa, koniecznie poznaj jej alternatywną wersję, czyli mezoterapię bezigłową.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu substancji do skóry przy pomocy urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej (dlatego też metoda ta nazywa się elektroporacją). Dzięki impulsom błony komórkowe stają się o wiele bardziej przepuszczalne, dlatego leki bądź substancje aktywne mogą wniknąć naprawdę głęboko.

W czasie mezoterapia bezigłowej odczuwane jest mrowienie – jeśli jest ono zbyt duże, kosmetyczka może zmniejszyć przepływ prądu.

Efekty mezoterapii

Efekty mezoterapii są naprawdę znakomite i – co bardzo ważne, jest ich naprawdę sporo. To między innymi:

  • poprawa mikrokrążenia w tkankach, 
  • rewitalizacja, 
  • poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych, 
  • ujędrnienie skóry, 
  • poprawa kolorytu cery, 
  • napięcie skóry, 
  • ujędrnienie skóry, 
  • likwidacja przebarwień, 
  • zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów, 
  • redukacja drobnych zmarszczek.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Aby zobaczyć opisane efekty mezoterapii, konieczne jest poddanie się nie jednemu, a co najmniej kilku zabiegom. Szczególnie rekomendowane jest poddanie się serii czterech lub sześciu zabiegów. Poszczególne zabiegi mezoterapii przeprowadza się w odstępach 1-2-tygodniowych – w zależności od potrzeb i samopoczucia pacjenta.

Uwaga! Warto pamiętać, że dla utrzymania optymalnego stopnia nawilżenia i napięcia skóry, co pół roku należy powtarzać zabieg mezoterapii.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa, a ile bezigłowa?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile kosztuje mezoterapia igłowa, a ile bezigłowa. Warto zatem wiedzieć, że jeden zabieg kosztuje zazwyczaj od 250 zł do około 550 złotych. Jeśli chodzi o mezoterapię bezigłową, tutaj ceny wahają się w przedziale od 200 zł do około 400 zł – w zależności od wielkości miasta i renomy danego gabinetu.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa, choć przebiega z naruszeniem powłok skóry, nie jest szczególnie niebezpiecznym zabiegiem. Niemniej nie każdy może się mu poddać. Przeciwwskazania to między innymi ciąża i okres karmienia piersią, alergia na składniki preparatu, cukrzyca, opryszczka, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe oraz skłonności do blizn.

Robert Wojtaś
Robert Wojtaś

Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.