Data publikacji:

Masażer antycellulitowy: ranking najlepszych produktów

Borykasz się z cellulitem? Wypróbuj masażer antycellulitowy! To niepozorne urządzenie potrafi doskonale poradzić sobie z problemem pomarańczowej skórki – wystarczy trochę systematyczności w używaniu go. W tym artykule skupimy się na rankingu różnego rodzaju masażerów antycellulitowych – zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, dzięki czemu będziesz mogła wybrać sprzęt, który najlepiej się u ciebie sprawdzi. Zapraszamy do lektury!
Close-up of anti-cellulite massage brush in female hands.

Antycellulitowy masażer – co to jest?

Masażer antycellulitowy to urządzenie, którego zadaniem jest poprawienie wyglądu skóry i zmniejszania widoczności pomarańczowej skórki. Stosowanie go pomaga w rozbiciu złogów tłuszczu, a tym samym usuwa toksyny, które nagromadziły się w tkankach. Masażer skutecznie dotlenia skórę, stymuluje krążenie krwi, ułatwia transport składnikom odżywczym, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta i jędrna.

Rodzaje antycellulitowych masażerów

 • Masażer antycellulitowy ręczny – najprostsze i najczęściej stosowane urządzenie antycellulitowe. Wystarczy kilka razy przejechać po skórze dotkniętej cellulitem rolką z wypustkami. Ponieważ nie ma tam żadnej elektroniki, nadaje się do używania podczas kąpieli lub prysznica. Jeśli tylko będziesz odpowiednio dbać o jego higienę, posłuży ci latami.
 • Masażer antycellulitowy elektryczny – znacznie bardziej zaawansowane technicznie urządzenie od masażera ręcznego. Zazwyczaj posiada kilka różnych trybów pracy oraz poziomów intensywności masażu. Często zabiegi wspierane są światłem LED oraz dodatkowymi wibracjami.
 • Masażer antycellulitowy ultradźwiękowy – masażer, w którym do wygładzenia skóry używane są fale ultradźwiękowe. Mogą one głęboko przenikać do tkanek, dzięki czemu dobrze sobie radzą z zalegającymi produktami przemiany materii. Ultradźwiękowy masażer antycellulitowy rozluźnia również mięśnie.
 • Masażer antycellulitowy próżniowy – do masażu tego typu urządzeniem wykorzystywane jest zjawisko próżni. W ten sposób skutecznie rozbijane są złogi tłuszczu, a skóra w krótkim czasie staje się bardziej ujędrniona.
 • Masażer antycellulitowy – efekty

  Gładka i zdrowo wyglądająca skóra pozbawiona pomarańczowej skórki to cel, jaki motywuje wiele z nas do wydania pieniędzy na zakup masażera antycellulitowego. Pamiętaj jednak, że efekty po użyciu masażera nie są widoczne od razu. Sukces tkwi w systematyczności jego stosowania. Jeden masaż raz na jakiś czas przez kilka minut to za mało, aby faktycznie poradzić sobie z problemem.
  Zatem jak często i jak długo stosować masażer antycellulitowy? Jeśli dany producent nie zamieścił konkretnej instrukcji, wykonuj urządzeniem masaż codziennie przez około 20 minut. Jeśli jesteś zapracowaną osobą i trudno ci będzie poświęcić tyle czasu na masaż każdego dnia, rób go co drugi dzień. Pierwsze efekty regularnych masaży powinnaś zobaczyć po około dwóch tygodniach. Po miesiącu stosowania urządzenia zrób sobie kilkudniową przerwę i ponownie wróć do zabiegów.
  Niezależnie od stosowanego przez ciebie urządzenia, ruchy nim wykonywane powinny być stanowcze i skierowane w górę, w stronę serca. Podczas czynności nie powinnaś czuć dyskomfortu, ale masaż powinien być przez ciebie wyczuwalny. Jeśli sprawia ci ból, zmniejsz nacisk, a jeśli nic nie czujesz, użyj więcej siły.

  Masażer antycellulitowy – ranking

  Masażer antycellulitowy ujędrniający TESMED PRO

  Ręczny masażer, który zgodnie z obietnicami producenta ma poprawić elastyczność skóry oraz mikrokrążenie, a także przyczynić się do zmniejszenia obwodów tych partii, które regularnie poddawane są masażom. To, co wyróżnia produkt na tle konkurencji, to możliwość wykonania w tym samym czasie zabiegu na zewnętrzną i wewnętrzną część ud. Umożliwia to mechanizm, dzięki któremu można regulować rozwarcie urządzenia. Skuteczność masażu została udowodniona przez 30 ochotniczek, które przez miesiąc masowały jedno z ud 5–10 minut dziennie.

  Walkmaxx Elektryczny masażer antycellulitowy Innovagoods

  Elektryczny masażer, który wykonuje relaksujące masaże wibracyjne skutecznie zmniejszające cellulit. Dzięki kilku wymiennym głowicom doskonale nadaje się również m.in. do pielęgnacji stóp lub innych wybranych partii ciała. Ujędrnia, rozluźnia oraz modeluje sylwetkę. Można mu regulować intensywność. Urządzenie zasilane jest sieciowo.

  Celloo Masażer antycellulitowy Crush My Celloo 1123240030

  Ręczny masażer antycellulitowy o nieskomplikowanej budowie i wygodzie w użytkowaniu. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się do bagażu każdej wielkości. Jego regularne używanie sprawia, że skóra jest bardziej jędrna oraz wygładzona. Skutecznie pobudza krążenie krwi.

  Beautifly Masażer antycellulitowy B-Body

  Lekkie, poręczne i wygodne w użyciu urządzenie do redukowania pomarańczowej skórki. Dzięki temu, że silnie pobudza krążenie, napina i ujędrnia skórę, pozytywnie wpływa także na jej koloryt. Masażer wyposażony został w trzy programy: jeden ze światłem zielonym, drugi – czerwonym, a trzeci – niebieskim. Produkt został wykonany z silikonu medycznego, dlatego cechuje się wysoką odpornością na zanieczyszczenia. Doskonale nadaje się do stosowania z olejkami do masażu lub z kremami wyszczuplającymi.

  Masażer antycellulitowy HR-495

  Masażer, który skutecznie pomaga pozbyć się cellulitu bez wychodzenia z domu. Jego okrężne i ugniatające ruchy naśladują pracę wykwalifikowanego masażysty. Urządzenie pobudza krążenie krwi oraz napina i ujędrnia skórę. Posiada cztery wymienne nakładki (głowicę, nakładkę kulkową, nakładkę falistą, rolkową oraz palcową), a także podczerwień. Rozluźnia, poprawia humor, przyspiesza zregenerowanie się mięśni po treningu.
  Zdjęcie: Envato elements
  Autor: Agnieszka Ragus