Data publikacji:

Black Friday 2024: sprzęt do siłowni domowej

Siłownia w domu kojarzy się nam raczej z luksusowym życiem celebrytów, niż realną możliwością. To błąd! Jeśli tylko macie odrobinę miejsca do zagospodarowania, możecie urządzić własny kącik do ćwiczeń. Black Friday 2024 to świetna okazja, by sprawić sobie profesjonalny sprzęt sportowy do użytku domowego. Sprawdźcie, co warto mieć na oku w trakcie gigantycznych wyprzedaży.
Siłownia to jedna z ulubionych form aktywności wielu kobiet. Można uprawiać ją przez cały rok, pozwala budować wybrane partie ciała, lub po prostu zrzucić parę zbędnych kilogramów. Zwykle uczęszczałyśmy do ulubionego klubu fitness - w ostatnich miesiącach jest to jednak utrudnione lub wręcz niemożliwe.

A co, gdyby tak skonstruować sobie swoją własną, małą siłownię w domu? Wielu z was pewnie pomyśli, że w przypadku zwykłego mieszkania jest to niewykonalne. W telewizji widujemy domowe siłownie – owszem, lecz w przypadku wielkich rezydencji popularnych gwiazd. Każda z nich mogła by właściwie służyć dla klub do użytku dla kilkunastu osób.

Z drugiej strony – przecież każdy z nas ma swoje ulubione aktywności. Bieganie, podnoszenie ciężarów, czy może ćwiczenia na orbitreku. Posiadanie choć jednej z tych rzeczy w domowym zaciszu pozwoli na efektywne ćwiczenia nawet, gdy z jakiegoś powodu nie możemy wybrać się do swojej ulubionej siłowni. Jeśli mamy do dyspozycji choć jeden, niewielki pokój – sytuacja jest jeszcze lepsza. Obecnie fachowe sprzęty sportowe stają się coraz bardziej kompaktowe – wiele z nich możemy swobodnie składać i rozkładać, co ułatwia przechowywanie ich w niewielkich przestrzeniach.

Zbliżający się Black Friday 2024 to dobra okazja, by śledzić liczne wyprzedaże w sklepach internetowych, a tym samym – sprawić sobie choć jeden przyrząd, który w domowych warunkach pozwoli nam na pełnowartościową aktywność.

Domowa siłownia. Co będzie potrzebne?

Poniżej polecamy kilka sprzętów, które z okazji Czarnego Piątku możecie upolować na atrakcyjnych wyprzedażach. Obserwujcie oferty regularnie – być może uda się wam zakupić doskonałą bieżnię, rowerek stacjonarny, czy wymarzony worek bokserski.

1. Wielofunkcyjny atlas

Urządzenie umożliwiające ćwiczenie różnych partii mięśni pozwoli nam w prosty sposób stworzyć domową siłownię. Na atlasach ćwiczymy mięśnie rąk, nóg ale i brzucha. W porównaniu do tak szerokiego spektrum funkcji, sprzęt nie zajmuje dużo miejsca – wystarczy wam odrobina wolnej przestrzeni.

2. Orbitrek – fitness dla każdego

W mieszkaniu świetnie sprawdzi się również orbitrek – pogromca tłuszczu, sprzymierzeniec doskonałej kondycji oraz smukłych nóg i rąk. Ćwiczyć możesz w trakcie oglądania ulubionego serialu. Wygoda dla tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu na wyjścia do siłowni.

3. Rowerek treningowy

Tak, jak orbitrek, stacjonarny rowerek to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy sport muszą starannie wplatać w swój dzienny harmonogram. Obecnie mamy do wyboru szeroki wybór rowerków o niewielkich rozmiarach, łatwych w przechowywaniu. To także świetny zamiennik standardowego roweru dla tych, którzy rezygnują z niego jesienią i zimą.

4. Elektryczna bieżnia

5. Worek bokserski dla fighterów i nie tylko

Siłownia amatora sztuk walki nie obędzie się bez worka bokserskiego. Wystarczy solidne mocowanie na suficie, a ty będziesz mógł trenować w dowolnym momencie. Worki bokserskie to doskonały pomysł nie tylko dla osób zapoznanych ze sztukami walki, ale i dla tych, którzy dopiero planują zacząć z nimi przygodę.

6. Ławeczka ze sztangą

Podstawowe wyposażenie każdej siłowni to rzecz jasna sztangi. Jeśli masz odpowiednio wiele miejsca w mieszkaniu, wybierz tę z ławeczką. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń do dyspozycji, wybierz mniejsze hantle, które możesz dźwigać w dowolnym miejscu.

Sportowe dodatki do domowej siłowni

Sport uprzyjemnią nam sprytne gadżety, które w czasie Black Friday także możemy nabyć w atrakcyjniejszych cenach. Większość z nich wykorzystacie nie tylko w waszej, domowej siłowni, ale i w innych typach aktywności.

1. Wygodne i stabilne obuwie

W czasie Black Friday miejmy na oku również wyprzedaże odzieży sportowej. Stabilne, dobrej jakości buty przydadzą nam się w wielu sytuacjach.

2. Obciążniki dla lepszego efektu

Większość ćwiczeń siłowych da nam lepsze efekty, gdy będziemy wykonywać je z obciążnikami. Wyprzedaże to świetny czas, aby sprawić sobie komplet kilku takich „wspomagaczy”.

Macie już na oku coś, co pozwoli wam realizować ulubioną aktywność w domu? Dajcie znać, co jest na waszych listach zakupów na Black Friday 2024

Autorka: Joanna Stanuch