Data modyfikacji:

Ćwiczenia na pelikany. Jak pozbyć się obwisłej skóry z ramion?

Pelikany to nie tylko egzotyczne ptaki. To też nazwa określająca obwisłą skórę na ramionach. Chcesz zadbać o swoje ramiona i pozbyć się nieestetycznych pelikanów? Szukasz skutecznych ćwiczeń na pelikany, które przyniosą efekt? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj ćwiczenia na pelikany na rękach, które robią prawdziwą furorę w internecie.

Ćwiczenia na pelikany

Pelikany ramiona – jak powstają?

Obwisła skóra na ramionach to powszechny problem, zwłaszcza wśród kobiet. Tłuszcz na ramionach i wiotczejąca skóra to oznaki starzenia się ciała. Z wiekiem przemiana materii spada, więc jeżeli nie prowadzisz aktywnego trybu życia, skóra na ramionach może obwisać.

Dodatkowo niektóre badania wskazują, że niski poziom testosteronu może powodować gromadzenie się nadmiaru tłuszczu w okolicy ramion. Wraz z wiekiem u kobiet dochodzi do naturalnego spadku poziomu testosteronu, co również może przyczyniać się do problemu obwisłej skóry na ramionach.

Na szczęście istnieje wiele prostych i bezpiecznych ćwiczeń, które pozwolą ci zniwelować pelikany na rękach lub się ich pozbyć. Poniżej znajdziesz najlepsze ćwiczenia na pelikany na rękach.

Sprawdź również, jakie są najlszepsze ćwiczenia na płaski brzuch.

Ćwiczenia na pelikany – odpychanie od ławeczki

To jedno z najprostszych i najpopularniejszych ćwiczeń. Nic dziwnego – ten trening możesz zrobić zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Oprócz tego do wykonania ćwiczenia nie będziesz potrzebował żadnych kosztownych akcesoriów. Dużą zaletą takiego podciągania jest wzmocnienie tricepsu, dzięki czemu poprawisz wygląd swoich ramion.

Jak wykonać to ćwiczenie?

 • Stań plecami do ławeczki, pochyl się do tyłu i chwyć ją dłońmi. Wyprostuj nogi i skieruj palce u stóp do góry.
 • Wychodząc z pozycji wyjściowej, rozpocznij powoli opuszczać swoje ciało. Trzymaj proste plecy i łokcie blisko klatki piersiowej.
 • Pamiętaj: spróbuj opuszczać ciało tylko przy pomocy tricepsu. Upewnij się również, że łokcie są ustawione pod kątem 90 stopni.
 • Następni odepchnij ciało do góry, wracając do pozycji wyjściowej.
 • Te ćwiczenia na pelikany powtarzaj w dwóch seriach po dziesięć razy.

Pelikany na rękach – pompki

Pelikany na ramionach szybko znikną, jeśli do swojego treningu wprowadzisz standardowe pompki. To niedoceniane, ale skuteczne ćwiczenia, które niwelują pelikany na rękach. Żeby zobaczyć pierwsze efekty i wzmocnić mięśnie ramion, wykonuj ćwiczenie na pelikany przynajmniej przez trzy miesiące.

Jak wykonać to ćwiczenie?

 • Zacznij od poprawnego ułożenia się w pozycji wyjściowej. Dłonie powinny być rozstawione na szerokość barków z lekkim ugięciem ramion. Trzymaj stopy razem i proste plecy.
 • Przenieś ciężar ciała na dłonie i stopy.
 • Następnie opuszczaj ciało, aż klatka piersiowa prawie dotknie podłogi. Robiąc to, zrób głęboki wdech.
 • W następnym kroku zrób wydech i wypchnij ciało, wracając do pierwszej pozycji.
 • Powtarzaj w trzech seriach po pięć razy.

Ćwiczenia na pelikany z hantlami – dla zaawansowanych

Chcesz szybko rozprawić się z obwisłą skórą na ramionach? Naszym zdaniem świetnie sprawdzą się ćwiczenia na pelikany z hantlami. Jeśli nie posiadasz w domu hantli, możesz wykorzystać do tego butelki z wodą.

Jak wykonać to ćwiczenie?

 • Chwyć hantle w dłonie. Stój uginając lekko kolana i utrzymując proste plecy. Pochyl się trochę do przodu – twoje ciało powinno znajdować się równolegle do podłogi.
 • Dociśnij ramiona do klatki piersiowej a następnie wyrzuć przedramiona do tyłu.
 • Przytrzymaj przez dwie sekundy i opuść ramiona do pozycji wyjściowej.
Autorka: Patrycja Hendzel