Data publikacji:

Suszarko-lokówka obrotowa: ranking polecanych produktów

Suszenie i układanie fryzury za jednym zamachem? To jak najbardziej możliwe! Dzięki suszarko-lokówkom obrotowym w kilka chwil wyczarujesz loki, fale i romantycznie podkręcone końcówki. A wszystko to bez nadmiernego obciążania włosów. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać suszarko-lokówkę obrotową. Ranking polecanych produktów i praktyczne porady znajdziesz poniżej!
hairdresser doing a curling iron to a client in a beauty salon

Suszarko-lokówka obrotowa – jaką wybrać dla siebie?

Suszarko-lokówka obrotowa – jak sama nazwa wskazuje – łączy w sobie zalety dwóch różnych sprzętów, które działają synergicznie. Dzięki temu jednocześnie można suszyć i modelować włosy, a także nadawać im dodatkową objętość czy układać fale oraz loki. Warto wiedzieć, jaką suszarko-lokówkę obrotową wybrać. W sklepach ze sprzętem AGD czekają nowoczesne urządzenia z wymiennymi końcówkami dodatkowymi opcjami. Na co zatem należy zwrócić uwagę?
 • Moc suszarko-lokówki: im większa, tym urządzenie będzie wydajniejsze, a pożądaną fryzurę uzyskasz znacznie szybciej.
 • Regulacja temperatury: cienkie i zniszczone włosy powinny być stylizowane niższą temperaturą niż te mocne i gęste, dlatego warto wybierać suszarko-lokówki obrotowe z opcją regulacji.
 • Jonizacja: to ważna funkcja w nowoczesnych suszarko-lokówkach obrotowych, dzięki której włosy nie elektryzują się i są perfekcyjnie wygładzone.
 • Nadmuch zimnego powietrza: funkcja, która pozwala na dodatkowe utrwalenie fryzury po stylizacji.
 • Wymienne końcówki: dodatkowe wyposażenie zawierające szczotki o różnych kształtach pozwoli na stylizowanie kosmyków różnej długości.
 • Ergonomia i design: warto zwrócić również uwagę, czy urządzenie w łatwy sposób można złożyć, przechowywać i przewozić.
 • Suszarko-lokówka obrotowa a typ włosów

  Jaka suszarko-lokówka obrotowa do krótkich włosów sprawdzi się najlepiej? Dobrze jest sięgać po modele, które w swoim wyposażeniu posiadają grubszy wałek. To on zamieni nawet krótkie kosmyki w piękne fale i loki. Krótkie kosmyki układają się nieco gorzej, więc tutaj szczotka o większej średnicy sprawdzi się najlepiej.
  Obrotowa szczotka w przypadku długich włosów to z kolei warunek konieczny, by kosmyki układały się dobrze. Dzięki temu nie trzeba obracać całą rączką, a to znacznie ułatwi modelowanie kosmyków. Można sięgnąć też po nowoczesny model wyposażony w mechanizm automatycznego nawijania włosów na wałek.

  Suszarko-lokówka obrotowa – ranking polecanych produktów

  Sprawdź, jaką wybrać suszarko-lokówkę obrotową. Ranking produktów znajdziesz poniżej!

  1. Suszarko-lokówka Philips BHA710/00

  Suszarko-lokówka ma moc 800 W i wytwarza strumień powietrza o optymalnym nadmuchu. Opcja jonizacji wygładza włosy i chroni je przed elektryzowaniem. Podobnie działa dodatek naturalnego włosia w szczotce, co dodatkowo ułatwia jej płynne przesuwanie. Sprzęt posiada ceramiczno-turmalinową powłokę, która pomaga w równomiernym rozprowadzaniu ciepła podczas pracy. Ustawienie Care+ to dodatkowa ochrona dla kosmyków. Średnica 30 mm ułatwia stworzenie wyraźnych fal, a wysuwane ząbki wspierają modelowanie kosmyków.

  2. Suszarko-lokówka Revlon One Step RVDR5222

  Suszarko-lokówka o trzech ustawieniach temperatury i dwóch prędkościach, dzięki czemu pasuje do różnych rodzajów włosów i fryzur. Wyposażona jest w technologię jonową, która nie tylko zapobiega elektryzowaniu się kosmyków. Podczas suszenia łuski włosów domykają się, w efekcie czego są bardziej gładkie, lśniące i miękkie. Sprzęt umożliwia pracę nawiewem zimnego powietrza dla jeszcze lepszej ochrony włosów.

  3. Suszarko-lokówka Multistyler Dyson Airwrap 

  Sprzęt wykorzystuje strumień powietrza z efektem Coandy do stylizacji wilgotnych włosów, co pozwala modelować włosy bez konieczności używania wysokiej temperatury. Efekt Coandy sprawia, że to strumień powietrza nawija włosy na końcówkę urządzenia – kosmyki stylizowane są powietrzem, a nie nadmierną temperaturą. Sprzęt inteligentnie kontroluje temperaturę, aby nie przekroczyła 150°C. Zestaw zawiera końcówkę cylindryczną do fal, loków, końcówkę do wstępnego suszenia, szczotkę nadającą objętość oraz dwie szczotki wygładzające – do włosów cienkich oraz gęstych.

  4. Suszarko-lokówka BaByliss Hydro Fusion AS773E

  Suszarko-lokówkę o mocy 700 W wyróżnia technologia jonowo-plazmowa. Podczas pracy urządzania emitowane są jony dodatnie i ujemne, przyspieszające zamykanie otoczki kosmyków, dzięki czemu włosy zachowują swoją naturalną wilgotność. Oprócz tego silniejsze ujemne jony odpowiadają za wygładzenie fryzury. Suszarko-lokówka została wyposażona w powłokę ceramiczną, 3 poziomy regulacji temperatury i nawiew zimnego powietrza.

  5. Suszarko-lokówka Rowenta Brush Activ Volume&Shine CF9530

  Urządzenie o dużej mocy 1000 W z powłoką ceramiczną i funkcją jonizacja pozwala na efektowne stylizowanie fryzury. Szczotki w dwóch rozmiarach do włosów średnich i długich z syntetycznym włosiem ułatwiają precyzyjne rozczesanie kosmyków i nadanie im pożądanego kształtu. Dodatkowo szczotki obracają się w dwóch kierunkach, co umożliwia układanie różnych fryzur. Suszarko-lokówka z podwójną jonizacją ograniczania elektryzowanie się włosów podczas modelowania.

  6. Suszarko-lokówka Remington AS8810 Keratin Protect Rotating Air Styler

  Urządzenie o mocy 1000 W posiada grzałkę ceramiczną z keratyną i olejem migdałowym, które uwalniają się podczas stylizowania kosmyków i dodatkowo pielęgnują włosy. Szczotki termiczne z włosiem 50 mm i 40 mm pozwalają nadawać fryzurze zarówno dodatkową objętość, jak i naturalną elastyczność – pomaga w tym również nakładka wzmacniająca. Suszarko-lokówka posiada dwa ustawienia temperatury i przycisk zimnego powietrza.

  7. Suszarko-lokówka Revlon One Step RVDR5298E

  Suszarko-lokówka o mocy 820 W z ceramiczno-tytanową powłoką turmalinową pozwala na równomierne rozprowadzanie powietrza podczas pracy. Urządzenie pozwala na szybką stylizację kosmyków przy o 50% mniejszej ekspozycji na ciepło. Funkcja jonizacji chroni kosmyki przed elektryzowaniem, a udoskonalona budowa silnika dodatkowo pozwala na komfortową pracę. Sprzęt ma 4 poziomy regulacji temperatury.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Mlonka