Kolczyk w sutku. Rodzaje piercingu

Kolczyk w sutku to propozycja dla odważnych osób, które przepadają za oryginalnymi ozdobami ciała. Prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i dodaje pewności siebie. Ma jednak również swoje wady. Jak przebiega piercing sutka i u kogo się sprawdzi? Jaki kolczyk wybrać? Dowiedz się w artykule!

kolczyk w sutku

Kolczyk w sutku – czy warto?

Kolczyk w sutku nie wywołuje już w dzisiejszych czasach kontrowersji. Na przekłucie tej części ciała decyduje się coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zwolennicy tego rodzaju piercingu podkreślają jego liczne zalety, nie tylko wizualne.

Nie da się jednak ukryć, że przebicie sutka może być dość bolesne, ponadto nieumiejętnie wykonany zabieg może nieść za sobą różne komplikacje. W artykule przedstawiamy, jakie są zalety i wady kolczyka w sutku oraz jak przebiega procedura przekłucia.

Sprawdź również, dlaczego warto mieć kolczyk w nosie.

Piercing sutka – zalety

Osoby, które zdecydowały się na kolczyk w sutku, podkreślają zalety tego rodzaju piercingu. Przede wszystkim wygląda on atrakcyjnie i seksownie. Odpowiednio dobrany rodzaj kolczyka prezentuje się oryginalnie i podkreśla indywidualny styl noszącej go osoby.

Wiele osób mówi również, że kolczyk w sutku zwiększa czucie w tej części ciała. Może to pozytywnie wpływać na zadowolenie z życia seksualnego. Piercing tak intymnej okolicy sprawia, że ciało jest przyozdobione w każdej sytuacji – nawet bez żadnych ubrań. Ponadto niektórzy twierdzą, że kolczyk w sutku dodaje pewności siebie i odwagi.

Piercing sutka – wady

Piercing sutka ma również trochę wad. Przede wszystkim niektórzy mogą obawiać się przekłuwania tak wrażliwej części ciała – zarówno ze względu na ból, jak i możliwe powikłania. Niestety nie da się zaprzeczyć, że przebicie sutka jest bolesne. Można jednak poprosić piercera o łagodne znieczulenie.

Powikłania po piercingu sutka zdarzają się rzadko, ale nie da się ich wykluczyć. Należą do nich: reakcja alergiczna, torbiel sutka, utrata czucia, a nawet rozszczepienie sutka. Aby zminimalizować ryzyko reakcji niepożądanych, koniecznie wybierz się do doświadczonego piercera, który jest profesjonalistą w swoim fachu.

Kolczyk w sutku – przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania piercingu sutka. Na zabieg nie powinny się decydować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby zażywające niektóre lekarstwa oraz borykające się z częstymi chorobami skóry. Do innych przeciwwskazań należą: schorzenia układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi, nowotwory.

Piercing sutka krok po kroku

Piercing sutka jest prostym zabiegiem i trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut. Na początku piercer zakłada rękawiczki jednorazowe i odkaża miejsce przekłucia. Następnie może nałożyć na skórę środek znieczulający. Zwykle długopisem zaznacza miejsce, w którym ma znajdować się kolczyk, powtórnie odkaża sutek i przebija go specjalną igłą jednorazową. W tak powstałą dziurkę piercer wkłada kolczyk i ponownie odkaża skórę, ewentualnie zabezpieczając ją plasterkiem.

Świeżo zrobiony kolczyk w sutku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Regularnie należy przemywać miejsce przekłucia środkiem antyseptycznym. Czasem piercer poleca również stosowanie specjalnej maści. Przez kilka tygodni po przebiciu nie wolno pływać w otwartych zbiornikach, chodzić na basen, dotykać kolczyka brudnymi rękoma.

Kolczyk do sutka – rodzaje piercingu

Jaki kolczyk do sutka wybrać? Na początek najlepiej sprawdzi się nieuczulający produkt z tytanu lub bioplastu. Istnieje wiele rodzajów piercingu. Do najpopularniejszych należą:

  • kółeczko,
  • sztanga,
  • podkowa,
  • banan,
  • kuleczka.

Najczęściej do sutka wybierane jest niewielkie kółeczko. Pamiętaj, że kolczyki do piercingu należy odkażać spirytusem lub specjalnym płynem przed każdym założeniem. Dbaj o miejsce przekłucia, aby w rankę nie wdało się żadne zakażenie.

Autor: Olga Wacholc